- За час курортного сезону підрозділи оподаткування фізичних осіб здійснили 2665 перевірок. Порушення податкового законодавства встановлені у 2510 випадках, — повідомила виконувач обов'язків заступника голови ДПА в Херсонській області Олена Кравченко-Скалозуб. — Аодатково нараховано майже три мільйони гривень платежів.За словами Олени Валентинівни, одне з найпоширеніших порушень — використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин та сплати податків. Тільки за чотири місяці курортного сезону податківці виявили «4288 осіб, котрі працювали, але з ними не поспішали документально оформляти трудові відносини. Така «забудькуватість» обійшлася працедавцям у 361,1 тис. грн.
Скажімо, підчас перевірки приватного підприємства X, яке займається торговельною діяльністю, податківці ДПІ у місті Нова Каховка встановили, що тут дві особи працюють без належного оформлення. їм та всім іншим працівникам протягом тривалого часу частина зарплати виплачувалася у конвертах. Підрахунки показали, що загальна сума виплаченої тіньової зарплати склала понад 62 тис. грн. За результатами перевірки підприємству донараховано майже 35 тис. грн. податку з до'ходів фізичних осіб та штрафні санкції. Матеріали перевірки передані до прокуратури.
З квітня 2009 року у підприємця Б. з Новотроїцького району працював найманий робітник-пекар, якого майже за півтора року так і не спромоглися офіційно оформити на роботу. За цей час пекар отримав зарплату у розмірі 10,1 тис. грн. Звичайно, ні про яку сплату податків мова не йшла. Податківці підвищили правову грамотність спритного підприємця, донарахувавши йому 5 тис. грн. податків та штрафних санкцій.
Не обтяжував себе укладанням договорів і власник фермерського господарства Р., який має плантації томатів на території Новокаїрської сільської ради Бе- риславського району. Під час перевірки податківці та представники. Пенсійного фонду виявили на його полях відразу 14 громадян, з якими офіційні трудові відносини фермер не уклав, хоча вони працювали у нього вже три дні. Після задушевної розмови фермер і договори відповідні склав, і 1,2 тис. грн. податку сплатив.
Олена Кравченко-Скалозуб розповіла, що минулого літа під особливу увагу податківців потрапили громадяни і які здають відпочиваючим житло. Подвірні обходи, інформація сільрад, уважне вивчення оголошень зробили свою справу: держава додатково отримала 189,9 тис. грн. Додайте до цього недобросовісну діяльність у сфері торгівлі та громадському харчуванні. Вона обійшлася порушникам у 515,5 тис. грн. податків та штрафних санкцій.
Держава не любить, коли її обманюють.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |