Запаси зерна в аграрних підприємствах України та на підприємствах, які займаються його зберіганням і переробкою, станом на 1 вересня 2010 року склали 18,2 млн. тонн, гир на 30% менше у порівнянні з аналогічним періодом 2010 року, — про це повідомив Державний комітет статистики.Безпосередньо на аграрних підприємствах запаси зерна склали: 11,4 млн. тонн, що на 26% нижче минулорічних, у тому числі пшениці — 7,2 млн. тонн, ячменю — 2,7 млн. тонн, кукурудзи — 0,4 млн. тонн, жита — 0,2 млн. тонн. Станом на 1 вересня 2010 року валовий збір зернових і зернобобових в Україні склав 28,7 млн. тонн, що на 21,4% менше, ніж минулого року. Мінагрополіти- ки прогнозує, що врожай зернових 2010 року знизиться приблизно до 40 млн. тонн.
До речі, ці цифри задовго до прогнозу Мінагрополітики були вже озвучені Комуністичною партією України. Саме грунтуючись на цих невтішних для держави прогндзах, народні депутати від КПУ й розробили проекти законів про введення квот і накладання мораторію на експорт зерна з України, які були зареєстровані ще ЗО серпня.
Комуністи відзначають, що «в 2008/09 маркетинговому році з України було експортовано 25 млн. тонн зерна. У поточному маркетинговому році очікується недобір зерна, у порівнянні з минулим, у розмірі 6 млн. тонн, що, на їхню думку, не дає можливості повною мірою забезпечити регіональні потреби й Держрезерв у продовольчому зерні та посівному матеріалі». Кожний може зрозуміти, до чого це призведе. Коли ціни буквально на всі продукти харчування повзуть угору, допустити вивіз зерна, що може спровокувати його недостачу для українців перед новим урожаєм, а потім наступний виток цін на хліб, просто неможливо. Але фінансові мішки жалю не знають. їм головне — заробити гроші: тут, зараз і побільше.
Саме тому зернотрейдери намагаються прискорити експорт зерна: тільки з 1 липня 2010 року вже було вивезено майже 2 млн. тонн. «Для того, аби- повною мірою забезпечити населення продуктами харчування, а тваринництво кормами, необхідно ввести квотування експорту зерна», — впевнені комуністи — автори законопроекту. Саме комуністи стали на шляху «загребущих рук» зернових магнатів, і саме фракція КПУ у парламенті робить усе, щоб риАїк дефіциту зерна» в Україні знижувався. Втім, для мінімізації ризиків також конче потрібно поповнення запасів Держрезерву.
Крім того, Компартія наполягає на необхідності фінансової підтримки сільського господарства, зокрема: податково-кредитної підтримки та скасування ПДВ для сільгосппідприємств.
Лідер Компартії Пртро Симоненко наполягає на тому, щоб керівництво держави вжило твердих заходів стосовно зернових спекулянтів. Він вважає, що введення мораторію на експорт зерна як ніколи актуальне. Додатковим стимулом для влади, на думку Петра Симоненка, повинно стати рішення уряду Російської Федерації про заборону експорту зернових.і інших сільгосптоварів, похідних від зерна. «Це викликало певну паніку й ажіотаж на світовому ринку. Подумайте самі, всього через день після заяви Путіна ціна пшениці на Чиказькій товарній біржі підскочила до рівня дворічного максимуму й склала 235- 240 доларів за тонну. І це тільки початок ажіотажу», — сказав Петро Симоненко.
Лідер українських комуністів раніше прогнозував підвищену увагу світових зернотрейдерів до українського зерна. «Неважко здогадатися, що вони (зернотрейдери) прагнутимуть компенсувати свій недоотриманий прибуток за рахунок експорту зерна з України. Ми автоматично стаємо предметом пильної уваги західних капіталістів», — упевнений Петро Симоненко. Підтримка простими людьми дій комуністів дуже важлива й актуальна. Народ цілком міг переконатися, що тільки Компартія України послідовно й системно відстоює інтереси простої людини, що живе на зарплату або пенсію. У народі хліб називають головою всьому, його поважають, вважаючи основним продуктом харчування. І комуністи, ставши на захист стратегічної сировини України — зерна, всіма силами намагаються запобігти його дефіциту.»
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.012Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |