Мало хто не погодиться з цим висловом. Життя неодноразово підтверджує той факт, що підприємництво давно вже зайняло своє гідне місце в економіці будь-якого регіону нашої країни. Не став винятком і наш район. Сьогодні вже неможливо представити економіку району без приватного сектора, який протягом останніх років суттєво впливає не тільки на формування бюджету, а й на розвиток інфраструктури кожного населеного пункту і особливо районного центру. Не можуть залишати байдужими мешканців району відремонтовані будівлі, майданчики, тротуари, яких з кожним роком стає все більше. Приватний сектор надає кожному з нас ряд зручностей, якими ми користуємося у повсякденному житті і які вже сьогодні стали для нас нормою.
Вагомий вклад у розвиток підприємництва в районі вносить і районний центр зайнятості. Одним з напрямків цієї діяльності з боку районного центру зайнятості є надання безробітним одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності. Хочеться ще раз нагадати, про що йде мова. Згідно зі ст.7 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» кожен громадяни, який проходить реєстрацію в Державній службі зайнятості і отримав статус безробітного, має право на отримання допомоги по безробіттю. Цим Законом визначаються умови отримання допомоги по безробіттю, строки та розмір її виплати в кожному конкретному випадку. Статтею 22 даного Закону визначено, що у випадку відсутності на ринку праці підходящої роботи, допомога по безробіттю може виплачуватись одноразово для організації безробітними підприємницької діяльності. Пунктом 5 статті 23 зазначеного Закону визначено, що одноразова виплата допомоги по безробіттю для організації безробітними підприємницької діяльності здійснюється в розмірі допомоги по безробіттю, нарахованої відповідно до даної статті, в розрахунку на рік.
До районного центру зайнятості кожного дня звертаються та стають на облік громадяни, які мають різний рівень освіти, досвід роботи в різних сферах трудової діяльності, різняться за віком, кваліфікацією. Кожен безробітний — це особистість зі своїм баченням ситуації, яка відбулася з ним особисто, та з тим, що відбувається навкруги, і завдання спеціалістів районно'го центру зайнятості полягає в тому, щоб розпізнати та визначити індивідуальні можливості кожного безробітного, запропонувати йому найкоротший та вірний шлях виходу зі стану безробіття. Одним з методів цієї роботи є проведення індивідуальних професійних консультацій з безробітними та залучення їх до семінарських занять, у ході яких в безробітних формується активна життєва позиція в питанні пошуку роботи. З початку року для безробітних було проведено 22 інформаційних семінари «Як розпочати власний бізнес?», в якому взяли участь 225 безробітних. На даних семінарах вони ознайомлюються зі станом районного ринку праці, з умовами та перспективами розвитку підприємництва в районі, з умовами отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності. Як показує світовий досвід, 10% слухачів подібних семінарів надалі започатковують власну справу. Ця цифра підтверджується і досвідом роботи районного центру зайнятості. За станом на початок вересня одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності отримали 19 безробітних. Найближчим часом планується розгляд ще 3 заяв безробітних.
Куди ж спрямовуються кошти підприємцями, які тільки-но розпочинають власну справу. Переважає тут торгівля, і це цілком зрозуміло.
Адже цей вид діяльності забезпечує отримання реальних прибутків у короткі терміни. Але тут є певні ризики: це і можливість отримання неякісного товару, і різке зменшення попиту на той чи інший товар, інфляція та ін. і нарешті, в районі нині існує багато підприємців, які здійснюють торговельну діяльність уже тривалий час, в ході якого їм удалося збільшити товарообіг в декілька разів,- і підприємцю-початківцю для того, щоб затвердитися, доводиться знижувати ціну на свій товар, внаслідок чого відбувається зменшення прибутку. В той же час ринок надання послуг населенню, особливо побутових, на районному ринку праці розвинутий слабо. Для мешканців багатьох населених пунктів району сьогодні проблемно відремонтувати телевізор, пральну машину, пилосос, іншу побутову техніку, зробити зачіску, макіяж, пошити одяг. Серед підприємців, які зайняті в сфері надання послуг, майже відсутня конкуренція. Тому сьогодні вкрай важливо розвивати в районі саме сферу надання послуг населенню, з якою може справитись лише малийта середній бізнес. У зв'язку з цим районний центр зайнятості нині націлює безробітних на відкриття власної справи саме в цій галузі людських відносин. Хочеться відмітити перші кроки в цьому напрямку. Серед безробітних, які нинішнього року відкрили власну справу, є приклади відкриття кафе-їдалень, фотосалону, надання послуг з вивчення іноземних мов.
Є сподівання на те, що до багатьох з нас прийде розуміння того, що важливо не те, де ти живеш, а те, як ти живеш. І тільки від нас залежить поліпшення свого життя, в тому числі і через поліпшення побутових умов. Тому сьогодні є надія, що на районному ринку праці вже невдовзі з'явиться ціла низка підприємців, які будуть надавати якісні послуги населенню, і районний центр зайнятості відіграватиме одну з головних ролей у цьому питанні.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |