— Губернатор Херсонщини Микола Костяк добре знає проблеми та можливості краю, який очолює менше ніж 100 днів. На його думку, регіон недооцінений ані державою, ані самими мешканцями області, які зневірились у владі, в політиках та політиці як такій. І все ж, Херсонщина має потенціал стратегічного регіону України, бо, з одного боку, область є (логістичними) транспортними воротами держави, а з іншого, саме Херсонщина є житницею України. Зважаючи на ці обставини, регіон потребує фінансового вливання у вигляді інвестицій в конкретні інвестиційні проекти, наприклад, в будівництво сільськогосподарського оптового ринку європейського' рівня, в розвиток тваринництва, зокрема вівчарства, розвиток селекційної науки та інші. Саме інвестиції дадуть поштовх для розвитку економіки краю, а це означає, що будуть створені робочі місця, буде заробіток у кожної родини, буде можливість для додаткового фінансування медицини, особливо сільської, для закладів культури і освіти, для розвитку житлово- комунальної сфери. Сьогодні регіон дотаційний. В умовах економічної кризи це майже вирок, але Микола Михайлович сайіе в цей період вважає, що для Херсонщини є можливість підвестися з колін і стати «Золотими воротами України». Саме так губернатор визначив стратегію розвитку Херсонщини, бо усі водні шляхи, залізничні, автодороги та навіть повітряні — є дійсно надзвичайно привабливими для бізнес-відношень з державами- сусідами та в межах України. Головне, щоб були створені умови для інвестицій і бізнесу, та щоб на державному та європейському рівнях посилання Херсонської області було почуте та сформоване.
На всіх рівнях губернатор «піднімає прапор Херсонщини» і нарешті його почуто. Для Голої Пристані, наприклад, завдяки губернатору виділено кошти на будівництво молодіжного палацу, — розповів журналістам Олександр Сидоренко, який, зокрема, є одним із радників-партнерів губернатора з питань розбудови краю саме в рамках програми «Херсонщина — Золоті Ворота України» та з питань інвестицій. Ось що Олександр Миколайович додав на підтвердження того, що Херсонщину та її губернатора почуто не лише в дер жаві, а і за її межами.
— Регіон відвідав віце-прем'єр Грузії з питань євроінтеграції Георгій Барамідзе. Його візит був неофіційним — в рамках програми поглиблення та активізаЦІҐ україно-грузинських відносин у напрямку євроінтеграції та розвитку бізнес-відносин між державами. Словом, візит був неофіційним, а результати для Херсонщини досить значущі,' — зазначив Олександр Сидоренко, який зустрічав та супроводжував високого гостя. Грузинський посадовець відвідав Свято-Катерининський собор, де, за його словами, молився за Грузію, Україну та друж-, бу між Херсонщиною та Грузією.- В ефірі телеканалу «Скіфія» він, зокрема, сказав, що за даними їхніх соціологічних опитувань, для грузинського народу уже не перший рік стосунки між Грузією та Україною є найголовнішими. У зв'язку з цим теза херсонського губернатора Миколи Костяка відносно того, що Херсонщина є Золотими воротами України, почута, і саме Херсонщина відкриває Грузії коридор до відновлення україно-грузинських побратимських стосунків, за якими розпочнеться відновлення і соціально-економічних відносин між країнами.
На знак поваги та благословення дружніх двосторонніх відносин та економічної співпраці, губернатор Херсонщини М.Костяк передав віце- прем'єру Грузії Георгію Барамідзе ікону Георгія Побідоносця.
Після побачених дніпровських плавнів та херсонської «Венеції», пан Барамідзе в захваті сказав: «Херсонщина — это жемчужина Украины! Туризм — это ваш экономический приоритет, Херсонщина — действительно является Золотыми воротами Украины! Я лично в этом сегодня убедился».
Результатом візиту віце- прем'єра Грузії на Херсонщину є домовленість про проведення у жовтні (відразу після візиту до Грузії прем'єр-міністра України М.Азарова) міжнародного бізнес- форуму під егідою губернатора Херсонської області М.Костяка за участю представників бізнесу Грузії на чолі з^ віце-прем'єром Грузії Георгієм Барамідзе.
Саме на бізнес-форумі бізнесмени та посадовці Херсонщини та Грузії обговорюватимуть за круглим столом економічні перспективи між грузинськими та українськими регіонами. Дуже ймовірно, що Нова Каховка та Голопристанський район стануть містом-побратимом та районом-побратимом з містом Батумі та Вишгородсь- ким районом України. Саме про це Олександр Сидоренко вів перемовини з віце-прем'єром Грузії Георгієм Барамідзе, представниками Вишгородської районної адміністрації та головою Голо- пристанського району Олексієм Морєвим.
Олександр Сидоренко констатував, що на його пам'яті Микола Михайлович — це перший губернатор, який зміг не лише згуртувати команду фахівців навколо себе, але й надихнути на патріотичність, бо ніхто нам, крім нас самих, не допоможе. О.М.Сидоренко доклав багато зусиль, щоб підтвердити на ділі життєвість та професійність команди губернатора.
Отже, перший крок до нового статусу нашої області «Золоті ворота України» зроблено! Візит закордонного гостя державного рівня підтвердив, що стратегія розвитку та позиціонування Херсонщини губернатором М.Костяком цілком реальна, життєво вивірена та правильна.
Більше того, у Новій Каховці розпочинається бізнес-форум (Таврійський ярмарок) під час Дня міста та роковин подій на Каховському плацдармі. З цієї нагоди губернатор запропонував представникам релігійних конфесій провести 21 вересня молебні за загиблими в братовбивчій громадянській війні XX сторіччя, щоб спокути гріхи минулих часів та розпочати епоху миру та миротворення як на Херсонщині, так і в цілому в державі. Бізнес- форум відбудеться за організацією заступника мера Нової Каховки Ігоря Литвина та новокаховського бізнесу, яким велике спасибі за їх професійність та патріотизм.
Продовження бізнес-форуму триватиме у Херсоні та Голій Пристані, де проходитимуть ділові бізнес — столи, по суті, перемовини та презентації інвестиційних проектів регіону.
P. S. За інформацією Ігоря Литвина, під час проведення Міжнародного інвестиційного форуму заплановано підписання угоди про побратимські стосунки між Новою Каховкою та Ланчхуті (Грузія). В стадії підготовки пакет документів зі створення спільного українсько- грузинського підприємства «Грузинський торговий дім», яке надасть можливість розвивати взаємовигідні торгівельні стосунки.
Реальне підґрунтя цих відносин вже закладено. Сьогодні на заводі «Сокіл» під керівництвом головного конструктора A.M.Косонога підходить до завершення виготовлення розробленої ролерної установки для скручування чайного листа на замовлення однієї з грузинських фірм.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.013Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |