Таким був лейтмотив аграрної конференції з питань підготовки до сівби озимих культур, який відбувся 14 вересня на базі СТОВ «Таврида — Плюс».
Сюди запросили керівників агроформувань а також унених.
Уже з перших хвилин спілкування науковців і практиків, яке розпочав голова районної державної адміністрації Шептура М.А., стало зрозумілим, що збільшення виробництва зерна не можливе без застосування інтенсивних технологій, адже цьогорічна урожайність — 20,9 центнера — викликає стурбованість і вказує на те, що маючи і землю, і нові сорти насіння, далеко не всі резерви використовуються, а нерідко господарники не мають відповідних знань, аби вести зернове виробництво і використання землі не по драконівськи, а науково обгрунтовано. Тому й виходить, що люди здають в оренду свої земельні паї, сподіваючись на добру віддачу, а насправді отримують мало.
Влада, зі свого боку, повинна забезпечити умови, за яких бізнес селян буде успішним. А це можливо при постійному діалогу. І не лише у- рослинництві, на державному рівні дедалі серйозніше ведеться мова про відродження тваринництва. Інакше земля не матиме потрібної кількості органіки, вміст гумусу щороку зменшується.
Маючи 9 тисяч гектарів землі, у тому числі 1900 гектарів — рисосіяння, СТОВ «Таврида — Плюс» демонструє найкращі показники зернови- робництва у районі. Як цього досягається детально розповів головний агроном господарства Коваленко С.М.
Головні відправні точки — це поверхневий обробіток грунту (лише раз у 3-4 роки проводиться глибоке рихлен- ня окремих масивів); дотримання сівозмін, утримання у доброму стані парів, широкий спектр сучасних високоврожайних сортів зернових культур. Звичайно ж, внесення добрив, проведення хімічних обробітків, підживлення, боротьба з хворобами і шкідниками культур, застосування стимуляторів росту, причому, тих, які вже широко використовуються у Європі.
Заступник начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Нікішенко В.Л. категорично заперечив те, що низька цьогорічна урожайність є наслідком складного за по- годними умовами року. «Рік нинішній — середній. Вологи було достатньо, але нерівномірно», — зазначив він, та дається взнаки відсутність стратегії і тактики оптимі- зації культур, які традиційно вирощуються на Херсонщині (головним чином — озима пшениця). Натомість зернотоваровиробники дозволяють собі до 60 відсотків площі засівати соняшником, збіднюючи і без того небагаті на поживу грунти.
Відтепер це буде обмежуватися відповідно прийнятою Кабміном постановою. А у 2011 році вступить у дію положення про штрафні санкції за недотримання сівозмін.
І підсумував: якщо і далі так господарювати, то Херсонщина ніколи' не вийде зі стану Депресивної області.
Учені констатували, що роблячи відповідні аналізи і видаючи агрохімічні паспорти господарникам,вони дійшли висновку, що 70 відсотків земель у нашому районі вважаються бідними.
Учасники конференції почули від науковців рекомендації щодо найбільш перспективних сортів зернових культур, їх попередників та строків сівби у нинішньому році. І обов'язково — дотримання в умовах нестачі вологи в грунті технологій.
А господарі — СТОВ «Таврида-Плюс», директор Соляник Борис Олександрович, продемонстрували наявну новітню техніку та її можливості . Дещо місцеві умільці навіть удосконалили, тобто, перевершили зарубіжних виробників.
Шкода, що чули все це і бачили не стільки учасників, як передбачалося, мабуть, вважають, що все знають.
Зараз у «Тавриді ведуть косовицю та обмолот рису. Розпочалася сівба озимини.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |