Вже впродовж багатьох років проводиться профілактична операція під назвою «Курорт». Не став винятком і літній сезон 2010 року. Основним напрямом роботи податкового органу у період курортного сезону є забезпечення своєчасності та повноти сплати до бюджету податків і зборів СПД, які здійснюють діяльність у курортній місцевості, а також дотримання нимивимог податкового законодавства.
Загалом з початку літнього сезону відділом податкового контролю юридичних осіб Каланчацького відділення проведено 66 перевірок діяльності суб'єктівгосподарювання- фізичних і юридичних осіб, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, за матеріалами яких додатково нараховано до сплати 282 тис. грн., з яких 79,9 тис.фн. вже надійшли до бюджету.
Так за весь період курортного сезону здійснено 23 рейди, в результаті яких залучено до оподаткування 7 СПД, до бюджету надійшло 2,0 тис.грн. Крім того, легалізовано працю 7 найманих працівників, надходження до бюджету податку з доходів фізичних осіб склали 1,2 тис.грн. Під час перевірок ринків району та місць, відведених для торгівлі, видано 27 одноразових патентів на загальну суму 2,0 тис.грн. В результаті перевірок громадян, які здають в найм житло, залучено до оподаткування 48 квар- тироздавачів, якими сплачено до бюджету 8,4 тис. грн. податку з доходів фізичних осіб.
Одним з джерел наповнення бюджетів є податки і збори, які запроваджуються органами місцевого самоврядування і в Шовному обсязі надходять до їх бюджетів. Аналіз надходження окремих місцевих податків і зборів до бюджету Хорлівської сільської ради свідчить про наступне.
У поточному році збільшилися надходження збору за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг на 27,1% (2009 рік — 7,0 тис.грн., 2010 рік — 8,9 тис.грн).
Надходження курортного збору у поточному році навпаки знизилися майже вдвічі (2009 рік — 2,6 тис.грн., 2010 рік — 1,5 тис.фн). Причиною цьому є те,
що Хорлівською сільською радою не приділялося достатньої увгцги охопленню максимального кола платників курортного збору, на недостатньому рівні проведена роз'яснювальна робота серед населення.
Така ж ситуація і щодо збору за припаркування автотранспорту. Якщо за час курортного сезону 2009 року надійшло 1,1 тис.грн. збору за парковку, то в поточному році бюджет с.Хорли отримав лише 0,5 тис.грн. збору. Виходить, що більше ніж за 3 місяці курортного сезону у місцях парковки зупинялася лише 1000 автомобілів.
Знизилися у поточному році також і надходження ринкового збору на 30% (2009 рік — 2,1 тис.грн., 2010 рік -1,5 тис.грн.), Основною причиною зниження надходжень вказаного платежу-є неорганізованість торгівельної діяльності у с.Хорли.
По інших курортних населених пунктах надходження місцевих податків і зборів незначні, оскільки курортна діяльність там практично відсутня — у с.Приморське діє лише декілька баз відпочинку, а в с.Роздольне працюють лише дитячі оздоровчі табори.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |