ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
У зиму — з надією
28.09.2010 / Газета: Трудова слава / № 38 / Тираж: 4714

Хоч за вікном бабине літо й стовпчики термометрів удень фіксують «літню» температуру, на колегії райдержадміністрації вивчали й обговорювали «зимові» проблеми: хід підготов­ки господарського комплексу району до роботи в осінньо-зимовий період 2010-2011 року.

ПРАЦЮВАТИМУТЬ БЕЗ ЗБОЇВ

Звітував з цього питан­ня заступник голови рай­держадміністрації Василь Давосир. Особливу увату члени колегії звертали на стан споруд, опалювальних систем освітніх та медич­них закладів району. Так, відремонтовано котельню Сиваської ЗОШ №1, част­ково полагоджено м'яку покрівлю та замінено 6 ві­кон у Новотроїцькій ЗОШ №1; замінено на пласти­кові 10 вікон та вхідні двері Сиваської ЗОШ №2; повніс­тю замінені вікна та закін­чується ремонт харчоблоку Горностаївської ЗОШ, пе­рестелено підлогу у спор­тивних запах Федорівської і Сергіївської шкіл. Усього на виконання капітальних та поточних ремонтів залучено 151,2 тис. грн. з бюджету і 91,1 тис. грн. батьків­ських, спонсорських коштів. Своєчасно та якісно завер­шили підготовку до нового навчального року в обох сиваських, Новорепівській, Одрадівській школах.

Водночас ремонту м'я­кої покрівлі потребують райцентрівські школи (за­гальна кошторисна вар­тість — 169,1тис. грн.), Новомихайлівська ЗОШ (110,3 тис. грн.); шиферно­го даху — Одрадівська Зрш (118,2 тис. грн.); опалюваль­ної системи — Сергіївська ЗОШ (460,3 тис. грн.). Кош­тів на проведення цих робіт у районному бюджеті не­має. Але, звітував старший інженер відділу освіти Ігор Білоус, пошкодження дахів' зазначених шкіл усунено локально, тож з капітальни­ми ремонтами можна трохи зачекати.

Поки що навчальні за­клади району забезпечені вугіллям на 65 відсотків з розрахунку на період з 15 жовтня 2010 року до 1 січня 2011 року (614,7 т з 952 т). Решту вугілля мають завез­ти до кінця вересня.

Із 8 сільських лікарських амбулаторій до опалюваль­ного сезону підготовлено 6, запевнила членів колегії заступник головного лікаря райлікарні Тетяна Піун. У Дивненській амбулаторії, що потребує капітального ремонту, минулої зими при­міщення прогрівалося лише до +10 градусів, бо треба міняти систему опалення. Коштів у бюджеті сільради на ці роботи немає. До кінця вересня планується відре­монтувати та замінити котел опалювання у Чкалівській амбулаторії. Із 26 ФАПів району до опалювального сезону підготовлено 25 (у Воскресенському ще ре­монтують пічне опалення).

Наразі амбулаторії тільки на 15% забезпечені вугіл­лям, ФАПи — на 25% (із 134 тонн вугілля у наявнос-ті лише 24,4 т). Завозитимуть тверде паливо у лікарняні заклади району в основному наприкінці вересня та на по­чатку жовтня. Для котельні районної лікарні придбано 60 т мазуту із необхідних 147 т. Решта мазуту й вугіл­ля для котельні поліклініки буде придбано до кінця вересня 2010 року.

Комунальне підприємство «Новотроїцькводоканал» перейшло на зимове по­стачання води для населен­ня. Тобто, із 23 наявних у селищі водонапірних башт працюють 16, де проведено ревізію щитів керування. Виконано ремонти 100 м во- домережі по вул. Радянській, 150 Mf по вул. Степовій, ЗО м — по колишній бригаді №4; відремонтовано труби п'яти водонапірних башт, прочищено 35 каналізацій­них колодязів.

Відсутній запасний на­сосний агрегат потужністю 55 кВт, але його придбан­ня — «задоволення» не з дешевих, на яке коштів комунальники не мають. На випадок ожеледиці підпри­ємство забезпечене лише жужелицею для посипання вулиць, яка псує дорожнє покриття і є малоефектив­ною. Голова райдержадмі­ністрації Петро Збаровський дав доручення директору «Новотроїцькводоканалу» Сергію Муравйову знайти постачальників піску у при­морському Генічеську й укласти з ними угоду.

Таке ж завдання отримав і начальник філії «Ново- троїцький райавтодор» Ми­кола Загоренко, оскільки зараз підприємство при­возить пісок для виготов­лення протиожеледної су­міші (сіль плюс пісок) із Голопристанського району: перевезення однієї тонни піску обходиться у 150 грн., а Генічеськ розташований значно ближче від нас, тож і ціна перевезення ниж­ча. Відремонтовано авто­грейдер, піскорозкидач, навантажувач, навісне об­ладнання. Заготовлено 84 т протиожеледної суміші із необхідних 140 т (60%). Замовлено зимовий спе­цодяг для працівників та снігозахисні щити. Через фі­нансову скруту немає лише запасу пально-мастильних матеріалів. Інші заходи з підготовки дорожнього господарства до осінньо- зимового періоду заплано­вані на жовтень — листопад 2010 року.

«Авральних» проблем у «підготовці до періоду хо­лодів члени колегії та за­прошені не знайшли, тож резюмували, що в зиму йдуть з надією на те, що пе­реживуть її благополучно.

У СПОРТІ ПОТРІБНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Як виконується районна програма розвитку фізичної культури і спорту в районі, складена і затверджена на 2007-2011 роки — звітував головний спеціаліст відділу у справах сім'ї, молоді та спорту Федір Гостєв. Він констатував, що у районі — 31 колектив фізкультури шкіл, де займаються 3869 учнів, із них відвідують за­няття з фізичної культу­ри 3430 учнів, за станом здоров'я спеціальні групи відвідують 455 учнів. 50% вчителів фізкультури (23 із 46) не мають спеціальної освіти.

Спортивна база району така: 25 спорзаЬів, 5 фут­больних полів, 8 майданчи­ків із тренажерним облад­нанням, 45 баскетбольних і волейбольних майданчиків. У спортивних секціях, гурт­ках займаються 2158 дітей.

За підсумками 2009-2010 учбового року в обласній спартакіаді школярів район посів 10 місце. На облас­них змаганнях «Мама, тато, я — спортивна сім'я» сім'я Панченків із с. Чкалове за­йняла 5-те місце. Кращими колективами фізичної цуль- тури визнані Новотроїцька гімназія, Новотроїцька №1, Чкалівська, Громівська, Воскресенська, Сергіївська загальноосвітні школи. По­кращили свої спортивні позиції учні Василівської, Новомиколаївської, Володи- миро-Іллінської загально­освітніх шкіл.

У цьому році у чемпіонаті і кубку області з футболу від нашого району успішно беруть участь 3 коман­ди: «Мир» (Горностаївка), «Таврія» (Новотроїцьке) і «Бджоляр» (Чкалове). «Тав­рія» стала володарем кубка області, у чемпіонаті області «Таврія» і «Мир» знаходять­ся у трійці лідерів.

У 9-й обласній спар­такіаді Херсонщини се­ред державних службовців збірна команда нашого району стала переможцем. Добре працюють федерації з більярду (Колеснік М.В.), гирьового спорту (Третяк Г.В.), шашок (Сєчин Л.В.), легкої атлетики (Базь М.В.). Спорсмени, які входять до цих федерацій, регулярно беруть участь у районних змаганнях і успішно виступають на обласному і всеукраїнському рівнях.

У дитячо-юнацькій спор- тшколі займаються 286 учнів, при ній функціонують відділення: у Громівціі — сек­ція з футболу, у Сиваському з баскетболу, у Чкаловому з боксу, футболу, лег­кої атлетики. В основному спортивно-масова і фіз­культурно-оздоровча робо­та будується на колективах фізичної культури загально­освітніх шкіл.

Петро Збаровський під­дав гострій критиці роботу дитячо-юнацької спортивної школи, оскільки діти не дуже охоче відвідують п. Чимало колишніх вихованців пере­йшли у футбольний клуб «Аматор», відвідувачі сек­ції боротьби не показують результатів, приміщення давно потребує ремонту. В аварійному стані і споруда Чкалівської філії ДЮСШ, тамтешня секція з боксу також неналежно готує май­бутніх спортсменів. Голова райдержадміністрації за­пропонував переглянути кадрові призначення у цих закладах або поміняти на­прямок роботи секцій на перспективніші. Він також звернув увагу відповідаль­них осіб на те, що в районі майже не проводяться між­шкільні спортивні змагання учнівських та педагогічних колективів, не на повну по­тужність використовуються спортзали шкіл.

На засіданні колегії роз­глядалися питання про вве­дення у штатний розпис сільських і селищних рад інструкторів зі спорту (вони є тільки у Новотроїцькій селищній, Громівській, Во- лодимиро-Іллінській, Васи- лівській сільських радах, агрофірми «Мир»); віднов­лення футбольних полів на територіях Федорівської і Новомиколаївської сільрад; відновлення проведення чемпіонату району з футбо­лу і волейболу серед вироб­ничих колективів фізкульту­ри, які знаходяться у підпо­рядкуванні ФСТ (збільшити рівень охоплення населення всіма видами фізкультурно- оздоровчої та спортивної діяльністі до 20% від загаль­ної чисельності району), від­новлення роботи федерації футболу району,яка прак­тично не працює; відкриття фізкультурно-спортивних клубів при сільських та се­лищних радах тощо.

Як добрий приклад ве­дення спортивно-масової роботи голова відмітив ді­яльність ФК «Аматор» (смт. Новотроїцьке) та спор­тивного клубу «Витязь» (Володимиро-Іллінка).

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту