Директор держлісгоспу стверджує, що все законно, хоча й не виключає факти дрібних крадіжок деревини
«Люди намагаються врятувати ліс, а по дорозі на військову частину, чи «Учгосп», за кілька сот метрів від дачного кооперативу «Нечаєво», насадження масово випилюють, повідомляють наші читачі, зокрема колишній афганець В. А. Крамаренко. Чи не під видобуток піску звільняють нові території? А може під забудову новими котеджами ? Ставлять на «шухері» спостерігача за дорогою з мобільним телефоном, і ось уже кілька місяців випилюють дерева. Працюють, щоправда, не щодня: скажімо, учора не було, а сьогодні, коли вам телефоную, вже цюкають... Насторожує те, що під сокиру потрапляють навіть сосни 40-сантиметрового діаметру в стовбурі. Хіба такі насадження підлягають рубкам догляду чи санітарним? Як пояснив у присутності працівників правоохоронних органів, яких ми викликали, головний лісничий, таке, мовляв, трапляється, «це людський фактор», і біля кожного лісоруба охоронця не виставиш. Нас здивувала така відповідь посадової особи держлісгоспу. Чи не «наліво» йде деревина? І чи не варто зупинити вирубку? Чомусь нічого не задокументували і правоохоронці, хоча й побували кілька разів на місці вирубка — проводимо різні види рубок — вибірково-санітарні, суцільно-санітарйі, сказав нашому кореспонденту директор ДП «Цюрупинське ЛМГ» Олександр Бекер, до якого ми звернулися за коментарем. Це ще наслідки згарища 2007 року, де по периметру пожежі виявлено значну кількість загиблих насаджень. Під мітку на випилювання потрапляють навіть сосни з діаметром до 40 сантиметрів у стовбурі, про що сигналізує ваш читач. Але ці дерева або також повністю усохлі, або на 90 відсотків непридатні для росту з тієї ж причини. Якщо ми не спиляємо'їх сьогодні, то вже через півроку вони всохнуть остаточно, заселяться шкідниками і становитимуть загрозу всьому лісу.
Щоб захистити насадження, що залишилися, ми вдалися до радикальних заходів — суцільного випилювання, аби загиблі дерева не заважали здійсненню наступних лісокуль- турних заходів.
Якщо місцеве населення вбачає в цьому якірь неправильні дії з нашого боку, то я б радив не шукати додаткову роботу правоохоронним органам, а звертатись безпосередньо до нас і ми дамо всі пояснення. Адже це наша робота.
Утім, відзначає В.Бекер, «лазівка» для лісорубів все-таки залишається. При проведенні вибіркових та прохідних рубок так зван их си роростуч их насаджень, говорить він, трапляється, що випилюють дерева і з 40-сантимет- ровим діаметром у стовбурі. Але це визначають спеціалісти, коли намічають кожне таке дерево на вирубку.
По одному пеньку не можна визначити стан дерева, як це намагається зробити ваш читач. Біля пенька з коренем воно може бути й здоровим . Але є в лісівників такий термін, як «збігання стовбура», тобто коли при пеньку воно може бути в діаметрі 20 чи навіть і 40 сантиметрів, а, скажімо,.на висоті 8 метрів «стовбур збігається» до 10 см. А чим вище — тим більше. Чи знає про це читач, звинуваючи нас у тому, що ми «випилюємо дерева з діаметром у стовбурі 40 сантиметрів»?
Я не стверджую, що на підприємстві з цим усе гаразд. Ні, я навіть припускаю, що місце мають і ваш читач. І не заперечую проти цього. Але основна маса деревини, яка заготовляється підприємством, контролюється вщзаготівлі до реалізації. Якщо мають місце крадіжки 2,3 чи навіть 5 кубометрів деревини на 1000 кубометрів заготівлі, то це, мабуть, і є той «людський фактор», про який заявляв головний лісничий.
Ми тісно співпрацюємо з усіма державними органами та районними службами, в тому числі й щодо охорони лісових насаджень та захисту їх від незаконних вирубок. Особливо тісне співробітництво спостерігалось під час пожежонебезпечно- го періоду нинішнього року.
Що стосується «виставляння сто- стерігача на «шухері», то ваш читач просто неправильно оцінив роль лісника з мобільним телефоном у руках, який виконує функцію своєрідного регулювальника. Ми працюємо за контрактом з іншими підприємствами, наприклад, автотранспорт для вивезення деревини нам надають аж з Миколаєва. Скажіть, будь ласка, чи може водій з іншої області знати наші лісові дороги? Та й місцезнаходження тієї чи іншої ділянки, де йде вирубка? Чи йому щоразу заїздити в лісгосп і просити провідника? Ось і ставимо людей із засобами стільникового зв'язку «на шухер».
Сигнал вашого читача перевірили працівники райвідділів МВС і СБУ в присутності самого заявника та відповідальних осіб держлісгоспу. З'ясовано, що роботи ведуться планово, вирубку ведуть наші бригади. Контроль здійснює майстер лісу із застосуванням маніпулятора-наван- тажувача. До речі, сюди приїздили ваші колеги-тележурналісти з Херсона і Миколаєва і коли побачили наші машини, ніхто не кидав пилки і сокири і нікуди не тікав. Це нормальний робочий процес, яким займається ДП «Цюрупинське ЛМГ», сказав на закінчення його директор О. Бекер.
Правоохоронці, до яких ми звернулись, не змогли назвати нам бодай один випадок незаконної рубки лісу. Втім, одна претензія у них є — хто давав дозвіл на вирубку в період, коли Указом Президента було заборонено будь-який доступ у ліс?
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.068Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |