Або Чим може пишатися консул КНР?
У минулі четверг та п’ятницю (24-25 вересня) у місті Нова Каховка у приміщенні супермаркету «Оскар» та на прилеглій до нього території відбулася 11-а виставка-ярмарок «Таврійський ярмарок».
Зовнішньо захід, здавалося, був схожий на попередні. Як співається у відомій пісні — з різнокольоровими танцями, повітряними кульками, медовими пряниками. І все ж, цього разу мав він і свої особливості: одні позитивні, інші — не дуже.
З вітальним словом на відкритті «Таврійського ярмарку» до його учасників та гостей звернувся голова обласної державної адміністрації Микола Костяк. Прозвучали вітання від голови обласної ради Віктора Пелиха та Новокаховського міського голови Володимира Коваленка. Вітальні слова — традиційні. Проте, пролунав у них і новий заклик нової влади до інвесторів: сміливо вкладайте гроші в Херсонщину, переїжджайте сюди жити, створюйте тут сім’ї.
Сюрпризом цьогорічного ярмарку стала, зокрема, присутність на ньому експозиції Грузинського торгового дому. Численні відвідувачі могли скуштувати в експозиції справжніх грузинських вин, чаю, соусів, якими пригощали її гостинні господарі. Значну зацікавленість (як оглядову, так і купівельну) викликали у присутніх також київські медові пряники — різні за малюнком, розміром і ціною.
Без перебільшення — мішками — купували відвідувачі ярмарку рис, вироблений у державному підприємстві «Дослідне господарство Інституту рису Національної академії аграрних наук», що у селі Антонівка Скадовського району. Кілограм відбірного рису коштував тут 6 гривень, мішок — 151 гривню. Порівняно дешево продавали рибу: товстолоба — по 12-15 гривень, коропа — по 18 гривень. Досить велика черга вишикувалась за яйцями Каховської птахофабрики — їх продавали по 5 гривень, 6,4 гривні та 7 гривень за десяток.
Звичайно ж, була тут й інша, характерна для цієї пори року, продукція сільгоспвиробників Херсонщини — плодоовочева і м’ясна. Проте вона аж ніяк не стимулювала відвідувачів її купувати — чи то через її ціну, чи то через спричинену економічною кризою малу кількість грошей у гаманцях гостей ярмарки.
Що ж до промислових виробів, то від регіонів України на «Таврійському ярмарку» були представлені окремими експозиціями мелітопольський трикотаж та продукція ТМ «Самоцветы» (м.Київ). А від Херсонщини — автобуси автоскладального заводу «АнтоРус» (м.Херсон), навантажувач складального заводу «PetroNik» (м.Таврійськ), виготовлені на Херсонському машзаводі комбайни «Скіф» та «Славутич», а також зібрані в «Агро-Волі» (м.Херсон) міні-трактор і міні-знаряддя для роботи на невеликих земельних ділянках. А ще був тут прекрасний катер — його привіз на виставку-ярмарок яхт-клуб «Maxim Marine» (м.Нова Каховка). Тільки незрозуміло, чому його сюди привезли, адже катер вартістю 20 тис. доларів США виготовлено у ...Канаді…
Досить багато було на «Таврійському ярмарку» вишивок, крашанок, виробів з металу, глини, дерева. В експозиціях окремих районів вироби прикладного мистецтва займали чи не головне місце. Красиві, яскраві — вони одразу ж привертали до себе увагу відвідувачів. Як, наприклад, в експозиції Нововоронцовського району.
А ось яскравих експонатів, які б привертали увагу до досягнень чи потенційних можливостей районів в сільському господарстві, промисловості, соціальній сфері на цій виставці-ярмарку було, м’яко кажучи, дуже мало. Проте, як засвідчив Міжнародний інвестиційний форум «Таврійські горизонти: співпраця, інвестиції, економічний розвиток», що проходив у ці дні у Новій Каховці, районам області було що розказати і показати. Однак потрапити до кінотеатру «Юність», де проходив форум, пересічні громадяни не могли — туди пускали лише по запрошенням. Та й навряд чи мали вони бажання йти туди зі своїми сумками, кошиками, мішками та візочками.
Відтак, чи змогли пройнялися усі, хто прийшов на «Таврійський ярмарок», гордістю за свій край і свою Батьківщину? Не берусь відповідати за всіх, однак одна людина, яка відвідала «Таврійський ярмарок, без сумніву, могла пишатися тим, що побачила в супермаркеті «Оскар» та на прилеглій до нього території. Ця людина — консул Китайської Народної Республіки в місті Одеса Цуй Яцзюнь. І пишатися йому є чим — в «Оскарі» продається багато товарів з надписом «Зроблено в Китаї», складальний завод «PetroNik» у Таврійську збирає будівельну техніку на базі китайських комплектуючих, а міні-трактори і міні-знаряддя для роботи на невеликих земельних ділянках надходять з Китаю до херсонської «Агро-Волі» майже повністю готовими…
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |