ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
ТАК СКАДОВСЬК ГУЛЯЄ ЛИШЕ У ВЕРЕСНІ
04.10.2010 / Газета: Чорноморець / № 75,76 / Тираж: 2265

У скадовчан багато традицій, але однією з найбільш яскравих та пам’ятних є День міста, до якого вже звикли. Було б, мабуть, неприродно бачити наше місто у цей день без святкового вбрання вулиць, без дитячого карнавалу та городян і чисельних гостей, котрі урочисто йдуть до центру міста у день його народження.

Як же місто, засноване С.Б.Скадовським і наречене його прізвищем, відзначило минулої суботи свій 116-ий день народження?

Святкового ранку, як добрий знак, сяяло сонце. У вересневу прекрасну пору скадовського бабиного літа тільки й відзначати урочисті дати – неповторного колориту святу додавали позолота на вітті дерев, виноградники зі стиглими гронами, розмаїття квітів, десятки яскравих зміїв і сотні барвистих кульок, що злітали у височінь.

Та ще й запальна музика додавала настрою. Щедро дарували свої таланти місцеві співаки і танцюристи, з ними змагались художні колективи з сіл району. Під музику розпочали урочисту ходу колективи майже всіх скадовських організацій та підприємств до стадіону, де відбулось головне дійство іменин міста.

На цей святковий день припали дві важливі події – віднині у нашому місті виникли ще два пам’ятних місця, які привернуть увагу скадовчан і наших гостей. Зранку, за участю патріотів міста і шанувальників його історії було відкрито пам’ятну дошку на приміщенні старої школи по вулиці Комунарів (нині там відділ земельних ресурсів). Напис на чорній мармуровій дошці свідчить про те, що тут понад півстоліття тому навчалися почесні громадяни Скадовська – Герой Радянського Союзу В.П.Гуманенко та Герой України, архітектор і громадський діяч О.О.Силин.

А біля будинку №107 по вулиці Поповича, де ріс у довоєнні роки майбутній моряк і герой В.П.Гуманенко, урочисто відкрили стелу, також присвячену пам’яті нашого славного земляка. У своїх промовах на честь відкриття нових історичних пам’яток міста міський голова О.Гавриш, краєзнавець Л.Коваль, заступник міського голови О.Васильєв відзначили найголовніше: історія нашого міста багата подіями та визначними постатями. А тому почесним обов’язком нинішнього покоління скадовчан є збереження пам’яті про них і примноження історичного літопису Скадовська добрими справами. Одною з них може стати асфальтування вулиці Поповича, зазначив О.Гавриш.

Тим часом на вулицях, куди не глянь, – скрізь збиралися люди. Особливо навколо центральної площі, де почалось захоплююче змагання з автослалому за участю екіпажів з Сімферополя, Херсона, Генічеська та Скадовська. Глядачі, особливо чоловіки, не шкодували долонь, гаряче аплодуючи майстерності гонщиків. На невеликому просторі вони розганяли авто до стокілометрової швидкості і майстерно виконували складні елементи фігурного водіння.

Цілий день прикрашеними вулицями гуляли сім’ї городян, гуртами збиралася молодь, на лавах гомоніли ветерани. Діти поспішали до атракціонів на морському березі. У наметах, розгорнутих біля стадіону, жваво торгували пивом, кавою, пиріжками, морозивом, цукровою «ватою».

Козаки Чорноморського куреню ще раз підтвердили свою репутацію гостинних хлібосолів – цього разу вони безплатно пропонували бажаючим козацьку юшку і загадкову прозору рідину з великого бутля. Одночасно смакували скадовчани і духмяною рибною юшкою, котрою неподалік пригощали (теж безкоштовно) працівники приватного підприємства «Острів».

Гуляючи серед святкового натовпу, робиш несподіваний висновок: скадовчанам – хоч розірвися! Вийшов пройтися містом – як же не звернути до моря і не прогулятися Набережною, де завжди панує піднесений настрій, а в цей день всі чекали відвідувачів? Але ж головний сценарій свята на стадіоні, треба туди встигнути… Та ще й відвідати спортзал у будинку культури, де точилися запеклі бої між боксерами з Нової Маячки, Скадовська і Новомиколаївки. А на спортивній базі на першість району змагалися борці і волейболісти – також варто подивитися. А по обіді завершилось змагання стрільців на приз міської ради – переможцями стали О.Губар, В.Гусейнов та Д.Решетило.

У такі свята, як день народ-ження міста, кожен відчуває себе наче частиною великої родини. Це свято об’єднує усіх, кому дорогі його вулиці, що збігають до моря, будівлі, сквери, парки, його історія і сьогодення, його мешканці. Про це подумалось, коли на переповненому стадіоні почалась головна частина святкового дійства. Адже вперше за історію святкувань на свято прийшли не сотні, а тисячі громадян.

Від імені губернатора Херсон-щини присутніх на святі привітав його заступник А.Яценко. Він зачитав привітання Президента України В.Януковича. Вітальне слово проголосив голова райдержадміністрації А.Власенко, протоієрей М.Канюка, мер міста О.Гавриш.

Дуже символічно, що початок масових гулянь розпочався з параду малюків. За умовами конкурсу, їх везли мами на прикрашених дитячих візках. Багато фантазії виявили учасники параду, а все ж таки перше місце дісталося найвигадливішим Юлії і Веніаміну Спектор – свого малюка Давида вони провезли у… вулику, під який стилізували візок. Друге місце отримав «кораблик», третє – «автомобільчик». І тут на стадіон заїхала при-порошена пилом колона авто-гонщиків – вони повернулись з автораллі «Скадовськ». Перше місце виборов Ф.Андрющенко, друге – О.Степаненко і третє – Ю.Сергєєв.

Далі відзначили переможців двомісячника благоустрою міста. Привітання і призи від міської ради отримали господарі найохайніших садиб, мешканці найбільш впорядкованих під’їздів багатоповерхівок, власники готелів і магазинів, керівники підприємств і установ. Нагороди заслужені, бо ці люди створюють обличчя нашого міста, а відтак – і його імідж. Можна було подивитися відзначені об’єкти на фотостендах, з яких можна було дізнатись і про щоденне життя нашого міста. Любителі ж мистецтва милувались творами юних художників, котрі у своїх малюнках відобразили ледь не кожен куточок міста. Найкращою роботою було визнано пейзаж Н.Колодуб, котра перенесла на папір один з найчарівніших куточків Набережної.

Тим часом на великій сцені, спорудженій на футбольному полі, артисти змінювали один одного, і ведуча Алла Чуп’як ледь встигала їх представляти. Дарували святковий настрій людям зірки української естради П.Дмитриченко, А.Князь, Р.Валадас, Т.Антонік, група «Джойс-танго» та ведуча програми Д.Воронцова.

І нарешті на сцену вийшов гість, котрий надовго запам’ятається і лишиться в наших серцях своїм виступом. Це – Вадим Йо-сипович Мулерман, радянський естрадний співак, Народний артист Росії, Заслужений артист України, а для людей старшого покоління – ще й жива згадка про молоді роки. У репертуарі спі-вака були пісні «Лада» В. Шаїнського на вірші М.Пляцковського, «Трус не играет в хоккей» О.Пахмутової на вірші М. Добронравова, «Как хорошо быть генералом» В. Гамалії на вірші М. Танича, «Гуцулочка» Д. Тухманова на вірші С. Острового, «Налетели вдруг дожди» Д. Тухманова на вірші С. Харитонова, «Присни-лось мне» А. Бабаджаняна на вірші Р. Рождественського, «Эти глаза напротив» та інші твори. Мабуть, не варто розповідати, що виконання популярних пісень сімдесятирічного співака супроводжувалось бурхливими оплесками, котрі, як раніше казали, «переростали в овації». Безперечно, Вадим Мулерман став окрасою всього вечора.

У фіналі свята небо над стадіоном спалахнуло міріадами вогнів – розцвів святковий феєрверк. Можна було б уже йти додому. Але молодь залишилась на дискотеку, городяни старшого віку ще сиділи за столиками і продовжували святкувати.

День народження міста завершився, і стомлені цілоденним гулянням люди, нарешті, поверталися додому. Але сміх і пісні ще довго лунали над містом-іменинником.

Автор: Ю. БОНДАР


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту