ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
«Сильна Україна» Сергія Тігіпка розповіла про реформи в медицині
04.10.2010 / Газета: Голопристанський вісник / № 40 / Тираж: 2200

ПАРТІЙНІ ЕКСПЕРТИ ПРОПОНУЮТЬ ШЛЯХИ ПОКРАЩЕННЯ ЯКОСТІ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ ТА ЗМЕНШЕННЯ ВИТРАТИ ПАЦІЄНТІВ НА ЛІКИ.

Українська система охо­рони здоров'я потребує докорінних змін. Про це заявляють у «Сильній Ук­раїні» Сергія Тігіпка. На думку го­лови Експертної комісії партії з питань охорони здоров'я Володи­мира Дудки, одним із основних кроків, який допоможе вирішити проблеми галузі, стане запрова­дження обов'язкового медичного страхування.

Внески до страхового фонду будуть платити роботодавці і зви­чайні громадяни. Разом з тим дер­жава повинна підтримати тих, хто не може платити, взявши на себе страхування малозабезпечених, — розповідає експерт. — В ідеалі система повинна працювати так само, як і в усьому світі: держава виділяє на медобслуговування лише половину необхідних кош­тів, ще 35 відсотків — це обов'яз­кове медичне страхування, решта 15 відсотків — добровільне стра­хування та кошти самих пацієнтів.

Причому користь від впрова­дження страхової медицини мати­муть саме прості громадяни: у «Сильній Україні» наполягають, що після реформи лікарі перестануть призначати пацієнтам непотрібні для них ліки.

У Міністерстві охорони здоро­в'я вважають, що споживання лі­ків в Україні на 50 відсотків не є необхідним. Тобто хворі могли б обійтися без кожного другого пре­парату, який призначається ліка­рями сьогодні, — стверджує Воло­димир Дудка. — За найскромніши- ми підрахунками, люди витрача­ють 4 мільярди гривень на рік на препарати, які їм не потрібні. Крім того, страхова медицина буде коштувати дешевше: експерт на­вій цифри, що свідчать про те, що сьогодні лікування є для спожи­вачів важким фінансовим тягарем. Так, медичні послуги щороку кош­тують нашим громадянам ЗО міль­ярдів гривень, а після проведен­ня реформи витрати зменшаться щонайменше вдвічі.

За словами Володимира Дудки, одним з етапів реформи стане та­кож переведення медичних закла­дів на нову форму власності: в «Сильній Україні» вважають, що лікарні та клініки повинні бути не бюджетними організаціями, а не­прибутковими комунальними під­приємствами.

- Це дасть змогу зробити зар­плати лікарів вищими, більш гнуч­ко регулювати кількість ліжко- місць, чого сьогодні не можуть робити головні лікарі. У цілому, свобода дії головних лікарів під­вищиться, і це позитивно позна­читься на лікарнях в цілому, — стверджує Володимир Дудка. Він також зазначає, що для впрова­дження обов'язкового медичного страхування необхідна лише політична воля. «Є стандартний пакет нормативних актів, який передбачає запровадження за­гальноприйнятих стандартів лікуван­ня, надання медич­ним установам ста­тусу неприбуткових комунальних під­приємств і створен­ня страхового фон­ду. Питання в тому, що хтось повинен на себе взяти роль «першої скрипки» і почати впроваджу­вати всі ці напрацю- вання», — зазначив Дудка.

Не менш важли­вим, ніж запрова­дження страхової медицини, етапом реформування охо­рони здоров'я Во­лодимир Дудка вва­жає повернення до практики обов'яз­кових медичних оглядів населен­ня.

- Профілактичні медогляди од­нозначно потрібні. Від цього ви­грають, насамперед, громадяни, адже що раніше виявлять хворо­бу, то легше її буде вилікувати, — відзначає голова Експертної комісії «Сильної України» з питань охорони здоров'я. — Тривалий час обов'язкову щорічну диспансери­зацію населення не проводили,і разом з багатьма іншими факто­рами це призвело, до зниження середньої очікуваної тривалості життя.

Експерт партії впевнений: щоб зробити диспансеризацію справді ефективною, необхідно створити умови для якісного лікування. — Профілактичний огляд не є пов­ним вирішенням проблем. Зама­ло тільки виявити хворобу, потріб­но людину вилікувати, — підкрес­лює Володимир Дудка. — Держа­ва має огттимізувати фінансування системи охорони здоров'я, біль­ше уваги приділивши першому рівню медицини. Надання медич­ної допомоги на первинному ме­ди ко-санітарному рівні (амбула­торне лікування, допомога сімей­них лікарів — прим, авт.) в рази дешевше, ніж надання виєокоспе- ціалізованої допомоги. Наприк­лад, у порівнянні з другим рівнем (лікування в стаціонарах — прим, авт.) — у 8 разів дешевше, а з тре­тім (лікування в спеціалізованих клініках) — у 20 разів.

А питання, дорожнечі ліків в «Сильній Україні» пропонують ви­рішити, запровадивши систему реімбурсації: тобто, вартість ліків буде компенсуватися аптекам або безпосередньо пацієнтам. При цьому, на думку експерта, пере­вагу слід надати препаратам віт­чизняного виробництва, які, як правило, дешевші від закордон­них аналогів. І тоді покупець, який захоче придбати інші препарати, буде доплачувати, а той, хто не має такої можливості, отримає не­обхідний мінімум.

Але головну увага, впевнені в «Сильній Україні», необхідно при­ділити підвищенню статусу лікаря та забезпеченню медичних пра­цівників гідною заробітною пла­тою. «Вона повинна бути такою, щоб після закінчення профільно­го вищого навчального закладу та інтернатури випускникам медич­них факультетів хотілося працю­вати лікарями», — зазначив Дудка.

Автор: Євгенія ШЕВЧЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту