ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Без акредитації
04.10.2010 / Газета: Трудова слава / № 39 / Тираж: 4714

одна амбулаторія та 13 із 26 фельдшерських пунктів району залишились неакредитованими, тобто фактично вони працюють без офіційного дозволу надавати медичні послуги.

Дивненська амбулато­рія потребує капітального ремонту приміщення та системи опалення, отож про акредитацію не йдеться до виконання цих робіт, коштів на які у бюджеті сільської ради немає.

Необхідне обладнання (сухожарову шафу вартістю 3550 грн., інгалятор — 1590 грн., сумку-холодильник — 200 грн.) придбала Подовська сільська рада для місцевого ФПАу. За виділені програмою ООН кошти зроблено капітальний ремонт Ковильненського фельдшерського пункту. Чкалівська сільська рада готується до урочистого відкриття оновленого медзакладу, сподіваємось, що буде придбане необхідне фізіотерапевтичне облад­нання.

Нарешті перейняла­ся медичними заклада­ми Зеленівська сільська рада; відремонтува­ла Маячанський пункт — Новомихайлівська. Усі назва­ні заклади мають реальний шанс пройти акредитацію у цьому році. Залишились дрібні недоробки: в усіх треба зробити заміри опо­ру ізоляції електропроводки та провести контури за­землення, отримати акти. Зроблено поточний ремонт і у №іетропольському ФП. Однак тут не вистачає об­ладнання.

У найгіршому стані Водославський фельдшер­ський пункт — приміщення в аварійному стані, у селі не­має фельдшера і медзаклад фактично не працює.

Не відповідають вимогам ФП у Садовому (Сивашівська сільрада), у Дружелюбівці (Василівська). Потребує капітального ремонту, по­повнення медичного облад­нання Яснополянський ФП (Новопокровська сільрада), не вирішується питання ви­ділення іншого приміщен­ня для Благовіщенського ФП (Новотроїцька селищна рада). Сергіївська сільська рада зробила ремонт у Вознесенському ФП, однак . у ньому практично немає обладнання та інструмен­тарію.

Лікарські амбулаторії, фельдшерсько-акушбрські та фельдшерські пункти очі­кує реорганізація, якої дав­но прагнули місцеві ради. Згідно з новим Бюджетним кодексом, з 1 січня 2011 року ці медзаклади перехо­дять до юрисдикції районної лікарні і фінансування з резонного бюджету. Ми не тільки контролюватимемо лікувальний процес у них, а й дбатимемо про відповідну матеріально-технічну базу. Сподіваємось, це підвищить рівень надання медичних послуг у сільській місце­вості.

Автор: Тетяна ПІУН, заступник головного лікаря райлікарні


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту