ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
У потрібний час, у потрібному місці
04.10.2010 / Газета: Вісник Олешшя / № 79-80 / Тираж: 3416

Цей вислів аж ніяк не стосується везучості, коли характеризує сенс служби дільничного інспектора міліції, котрому для попередження злочину як раз так і належить діяти: не дати перерости людському конфлікту у лихо.

Щочетверга звечора і щосуботи зранку на опорному пункті міліції, що на Житлоселищі Цюрупинська, дільничні Віталій Хомченко та Олек­сандр Свистухін готові прийняти кожного у конфліктній справі. Адмін­істративна дільниця першого — все Житлоселище, другого — від вулиці Куліша до Радянської.

Віталію Хомченку складно тим, що дільниця найгустіше з усіх у місті заполонена барами, кафе, де найча­стіше після чарки виникають «конк­ретні» суперечки. У Олександра Сви- стухіна ці ж суперечки не так на виду, приховані парканами і стінами дом­івок, куди треба встигнути не для, як мовиться, розбирання тапок, коли справою уже мають займатися слідчі та суд. Напружені почасти будні при­скорили обом, незважаючи йа мо­лодий вік, набирання професійного досвіду.

Найчастіше, діляться дільничні, конфлікти у сім'ї виникають з бажан­ня у захмелілому стані доводити: хто є хто. Чоловік стверджує, що винна у всьому агресивна жінка; жінка, на­впаки, просить захистити від погро­жуючого насиллям чоловіка, котрий до всього чіпляється, ще й вимагає гроші. Бувають інші складові супе­речливих стосунків. Для нас, одно­стайні дільничні, за нашими профес­ійними ознаками, за окремими по­бутовими прикметами стає зрозум­ілим, з чого варто розпочинати.

Лайка з погрозами, продовжують співрозмовники, уже є складовою морального насилля, про яке, звик­лий до брутальних погроз чоловік, часто навіть і не підозрює. Мовляв, усі лаються з міцними словами, то й хай не чіпають мене. Якщо звичайна профілактична бесіда не дає втішно­го результату, винному виноситься під розпис офіційне попередження.

Далі — захисний припис, затвердже­ний керівником райвідділу міліції та прокуратурою, і якщо протягом року це не зупинило сімейного дебоши­ра, на нього чекатиме суд. Згодьте­ся, відбувати так звані добові за при­мусом не те, що за власними прим­хами бути у своєму житлі. Може бути і набагато гірше. Та для дільничного непопереджений вчасно злочин теж як власне «ЧП». По профілактиці конфліктів з законом передусім і су­дять про роботу сучасного Аніскіна.

За зізнанням дільничного В.ХоМ- ченка, нерідко доводиться йти само­му втихомирювати конфліктуючих у барах. На ранок, ті ж конфліктники, протверезившись, мало не обніма­ють один одного, а ще кілька годин тому готові були доводити правоту кулаками. Аж ніяк не може бути у «злачних місцях» громадянин, який перебуває під адміністративним на­глядом. Це, як правило, колишні за­суджені за тяжкі злочини, котрі і у місцях ув'язнення конфліктували із законом. Скажімо, один з них, відбу­ваючи покарання за вбивство, аж 45 разів порушував режим. Тепер такі протягом визначеного строку адмі- ннагляду звечора до ранку мають бути вдома, і нікому не являти мож­ливу загрозу. І такі, і умовно засуд­жені один раз на місяць з'являються на призначений час на прийом до дільничного, та й він сам будь-коли буває у таких «підопічних».

Для одних ми, зауважують В.ХомченкотаО.Свистухін, нагаду­вання про те, що за конфлікт із зако­ном, у чому б він на побутовому рівні не проявлявся, доведеться суворо відповідати; для інших, і таких більшість, — просто порадники, по­мічники у складних життєвих ситуац­іях. Тому й, зізнаються обидва, і вчи­мося, як дільничні, бути обізнаними в усіх міліцейських спеціалізаціях, прагнемо, щоб законослухняні гро­мадяни нас не боялися, а довіряли.

Автор: Анатолій ШВЕЦОВ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту