ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Згуртованих людей важче обдурити
07.10.2010 / Газета: Новий день / № 41 / Тираж: 36600

Майже у кожному селі Чаплинського району діють спілки здавачів молока

Як би не було важко людям тримати корів, а для сільських жителів області вони вже давно стали мало не єдиним джерелом прибутку. Змирившись з цим, селяни обу­рені тільки одним: на закупівельних пунк­тах натуральне молоко коштує дешевше, ніж у магазині пляшка газованої води. У Чаплинському районі давно зрозуміли, що бо­ротися за ціну, як і відстоювати інші свої пра­ва, значно легше, згуртувавшись у спілки.

— Свою організацію ми заснували ще у 2008 році, — розповідає голова Чаплинської селищної спілки «Надія» Оксана Караман. — Сьогодні до неї входять понад 60 людей. Таких спілок лише у райцентрі чотири. Кожен відстоює свої права як може. Днябіи для своїх здавачів ми спро­моглися підняти вартість ціни на молоко до 2,90—3,00 грн. за літр. Крім цього, на­магаємося вирішити й інші проблеми. На­приклад, з місцем для випасу худоби. Вся земля довкола селища давно розпайова­на чи перебуває в оренді. Зрозуміло, що заганяти своїх корів на ці поля ми не має­мо права. Тому нещодавно написали за­яву в райдержадміністрацію з проханням виділити нам площі під випас худоби з зе­мель запасу. Керівництво району пообіця­ло, що на засіданні Земельної комісії уже найближчим часом наше звернення обо­в'язково розглянуть. У членів спілки «Надія» налічується 80 голів худоби, відпо­відно можемо претендувати на 40 га землі.

За словами Оксани Караман, ще од­нією проблемою для власників корів є за­висока ціна на воду. Так, у селищі Чаплинці за одну голову ВРХ доводиться сплачува­ти 4,5 грн. щомісяця.

— Спілки здавачів молока давно довели свою необхідність для простих людей, — переконаний заступник голови Чаплинської РДА Олег Лелеко. — Не влаштовує ціна на молоко — всі члени спілки гуртом аргумен­товано вимйгають підвищення. Логіка про­ста: не підніме ціни один закупівельник — здаватимуть іншому. А на збирачів молока у нашому районі конкуренція велика: масло­заводи Чаплинки, Капанчака, Миколаївської області та навіть Криму за своїх постачаль­ників молока мало не б'ються. І є через що: протягом восьми місяців цього року в рай­оні було виготовлено 16 152 літри молока. 12 286 з яких — від населення.

Автор: Вадим ЛУБЧАК


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту