ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Замість чотирьох—єдиний внесок
07.10.2010 / Газета: Новий день / № 41 / Тираж: 36600

З 1 січня 2011 року громадяни України соціальних фондів сплачуватимуть замість сплати внесків до чотирьох єдиний внесок до Пенсійного фонду

- Закон, який набуває чин­ності з 1 січня 2011 року, сто­сується інтересів кожного: і ро­ботодавця, і працюючого, і фондів соціальног.о страхуван­ня, — розповіла начальник го­ловного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області Зінаїда Лазарєва. — Запровадження єдиного внеску значно спрощує процедуру взаємодії платників з фондами. Буде введено єдину базу для на­рахування страхових внесків, одну форму фінансових звітів, актів перевіроьтощо. Реалізація закону не тільки дозволить за­безпечити додаткові надход­ження страхових коштів за раху­нок розширення бази сплати страхових внесків, виведення заробітної плати з тіньового сек­тору за рахунок кращого контро­лю, але й більш раціонально використовувати кошти соціально­го страхування за рахунок уник­нення дублювання страховими фондами функцій, пов'язаних із формуванням страхових коштів.

Пенсійний фонд України ви­значений органом,який уповно­важений вести облік платників єдиного внеску, забезпечувати збір та введення обліку страхо­вих коштів, контролювати по.- вноту та своєчасність їх сплати, вести Державний реєстр за­гальнообов'язкового державно­го соціального страхування.

— Єдиний внесок включає в себе страховий внесок на за­гальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загально­обов'язкове державне соціаль­не страхування на випадок без­робіття, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, від не­щасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату праце­здатності, і сплачується в обо­в'язковому порядку, — зазначи­ла Зінаїда Лазарєва.

Новий закон встановлює і розмір єдиного внеску, який ди­ференціюється залежно від кла­су професійного ризику вироб­ництва, до яких віднесено плат­ників єдиного внеску, з ураху­ванням видів їх економічної діяльності. Таких класів на­лічується 67. Кожний з них ви­значається Фондом соціального страхування від нещасних ви­падків на виробництві та про­фесійних захворювань. При цьо­му сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу.

— Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску дорівнює 15 розмірам про­житкового мінімуму працездат­них осіб, — зауважила Зінаїда Лазарєва. — Мінімальний стра­ховий внесок визначається роз­рахунково як добуток мінімаль­ного розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений за­коном. Хочу звернути увагу на те, що платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відпові­дний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що на­стає за базовим звітним періо­дом.

Передбачені санкції й для порушників: 10 неоподатковува­них мінімумів доходів громадян — за ухилення від взяття на облік, 10% від несплаченої суми —за несвоєчасну сплату єдино­го внеску.

Автор: Анатолій ЯЇЦЬКИЙ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту