З 1 січня 2011 року громадяни України соціальних фондів сплачуватимуть замість сплати внесків до чотирьох єдиний внесок до Пенсійного фонду
- Закон, який набуває чинності з 1 січня 2011 року, стосується інтересів кожного: і роботодавця, і працюючого, і фондів соціальног.о страхування, — розповіла начальник головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області Зінаїда Лазарєва. — Запровадження єдиного внеску значно спрощує процедуру взаємодії платників з фондами. Буде введено єдину базу для нарахування страхових внесків, одну форму фінансових звітів, актів перевіроьтощо. Реалізація закону не тільки дозволить забезпечити додаткові надходження страхових коштів за рахунок розширення бази сплати страхових внесків, виведення заробітної плати з тіньового сектору за рахунок кращого контролю, але й більш раціонально використовувати кошти соціального страхування за рахунок уникнення дублювання страховими фондами функцій, пов'язаних із формуванням страхових коштів.
Пенсійний фонд України визначений органом,який уповноважений вести облік платників єдиного внеску, забезпечувати збір та введення обліку страхових коштів, контролювати по.- вноту та своєчасність їх сплати, вести Державний реєстр загальнообов'язкового державного соціального страхування.
— Єдиний внесок включає в себе страховий внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, і сплачується в обов'язковому порядку, — зазначила Зінаїда Лазарєва.
Новий закон встановлює і розмір єдиного внеску, який диференціюється залежно від класу професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності. Таких класів налічується 67. Кожний з них визначається Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу.
— Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску дорівнює 15 розмірам прожиткового мінімуму працездатних осіб, — зауважила Зінаїда Лазарєва. — Мінімальний страховий внесок визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом. Хочу звернути увагу на те, що платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Передбачені санкції й для порушників: 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — за ухилення від взяття на облік, 10% від несплаченої суми —за несвоєчасну сплату єдиного внеску.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |