У п’ятницю, 1 жовтня, голова Херсонської облдержадміністрації проводив прес-конференцію, що була присвячена 100 дням роботи на посаді. Оскільки захід за змістом був звітним, то навіть і мимоволі виникали порівняння з нещодавнім сумнозвісним так званим “звітом міського голови перед громадою”. До честі обласного очільника, захід в ОДА був за багатьма критеріями щонайменше на порядок кращим за “звіт” його міського колеги по управлінській посаді та по партії.
Почнемо хоча б із того, що коло учасників заходу було значно ширшим, ніж то було на прес-конференціях в обл адміністрації. Як зазначив Микола Костяк, вони запросили журналістів районних видань, чого раніше не робилося. Тож, представники “районок” отримали змогу не лише послухати доповіді, а й задати свої питання по болючих для району темах. У запитаннях “засвітилися” Чаплинка, Білозерка, Каланчак.
Щоправда, у цій діжці меду не обійшлося без ложки дьогтю. Далеко не всі райони мають задовільне транспортне сполучення із обласним центром. А отже, мій сусід у залі, журналіст тієї самой “районки”, страшенно поспішав, адже о 12.45, коли закінчилася прес-конференція, він ще встигав швидко-швидко добігти до вокзалу, аби потрапити на свій поїзд.
Тож ініціатива ОДА хороша, але ж непогано було б, аби транспортне сполучення по області дозволяло б усім її мешканцям вільно пересуватися не лише до обласного центру.
Другою суттєвою відмінністю від так званого “звіту міського голови” було те, що М.Костяк давав прес-конференцію не одноосібно, а в тісному колі своїх заступників. М.Костяк, В.Білий, О.Гонтар, С.Кіщенко, В.Котенков, А.Хоменко та А.Яценко виглядали справжньою злагодженою командою, чітко розподілили між собою регламент виступів та доповнювали один одного за потреби. Практично всі виступи були “живими” – лише один з заступників, А.Хоменко, читав промову з папірця. Доповідачі не лише використовували дані, що наведені у грунтовному зведеному звіті, а часто доповнювали його свіжими прикладами.
І третє – керівництво облдержадміністрації намагалося не замилювати болючі питання, там, де рішення проблеми ще не знайдено – відверто про це казали, де є помилки – визнавали, де відповіді не було – подекуди визнавали й це, замість доволі звичної і зручної для чиновництва демагогії.
На тому перелік позитивів прес-конференції керівної команди обласної адміністрації не вичерпується. Але ж і на “проколи” також варто звернути увагу, адже й їх було чимало. Наприклад, М.Костяк жаліється, що закупівельні ціни на молоко невідповідно низькі і порівнює їх... з ціною пляшки “Боржомі”. Чому саме цього напою – незрозуміло. Порівняння ціни на молоко з цінами на мінералку, а не з будь-якою іншою рідиною, можливо, й має якісь наукові підстави, але пересічному споживачеві воно насправді нічого не каже.
Здебільшого у відповідях на питання М.Костяк тримається впевнено і переконливо. Але сильно впадають в очі розгубленість і нещирість, коли звучать незручні та неприємні питання. Причому такими незручними питаннями можуть виявитися цілком зовні миролюбні.
Так, один із журналістів запитав про угоди, укладені під час офіційної поїздки М.Костяка у складі делегації України до Ямало-Ненецького автономного округу, яка завершилася напередодні, і про яку губернатор доволі часто згадував у виступах. Відповідь на питання виявилася несподіваною для багатьох – М.Костяк уникнув прямої відповіді, сказавши, що контракти укладаються, в першу чергу, у культурній галузі.
Також явно роздратувало губернатора запитання стосовно “наїзду” податкової на одного з кандидатів у мери Херсона і начебто причетність до нього безпосередньо самого Костяка. На це губернатор вчергове нагадав, що у розпал подій він був за кордоном. Можна подумати, що закордонна поїздка сьогодні справді може слугувати вагомим аргументом.
Проявом традиційної української “жаби” виглядав наведений губернатором приклад щодо баз відпочинку в курортній зоні, які оформлені на приватного підприємця на єдиному податку. Губернатор пообіцяв цю практику припинити, адже одна кімната коштує 800 грн. на добу, а податку з такої бази платиться 200 грн. Звісно, наводити лад треба. Але це справа податкової, а ставлення губернатора виглядає як тиск влади на вільне підприємництво. Адже на базі може бути аж цілих 10 кімнат, вартістю оті самі 800 грн, і працює на повну потужність та база за весь сезон приблизно днів 60 максимум. Якщо так, то виручка у 480 тис.грн цілком вкладається у вимоги законодавства. Інша справа – чи є така база конкурентноспроможною у порівнянні із Коблево, Одесою чи Турцією. Курортний бізнес потребує ретельного вичення, впорядкування та допомоги, а такі грізні заяви, якщо не дії, губернатора можуть той хисткий бізнес звести нанівець.
Але це все деталі. Головним недоліком у донесенні керівництвом обладміністрації інформації про результати 100 днів роботи насправді є те, що конкретні результати, які можна й занотувати, й перевірити, часто-густо перемежовуються із загальною інформацією про поточний стан справ в області, відвертими деклараціями, а подекуди навіть і лозунгами.
Утім, нема меж досконалості. Уявлення про те, що робить керівництво обласної адміністрації, прес-конференція дала, а значить, захід можна вважати вдалим.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |