На початку тижня в Херсоні пройшов «круглий стіл» на тему «За екологію інформаційного простору!».
Захід, на перший погляд, звичний для городян – “круглі столи” проходять мало не щотижня. І нібито й корисний – хто ж проти екології? Та ще й інформаційного простору?!
Але от що цікаво: одним із основних організаторів “круглого столу” виступила вже призабута городянами організація, яка активізується в основному під час виборів – “Наш город – наш дом”.
І яка була створена у 2001 році командою нинішнього мера Володимира Сальдо й активно просувала його в мери і в 2002-му, і в 2006-му роках.
Ми спробували знайти інформацію про якусь іншу корисну для громади Херсона діяльність організації “Наш город – наш дом” в Інтернеті – але “виловити” вдалося дуже мало.
На сайті “Золоті сторінки України” є адреса цієї організації: 73003, Херсон, ул. Кірова, 24 тел.: (0552) 49-02-65, 22-27-45. Ми зателефонували за цими номерами, щоб дізнатися, хто керівник, які люди входять до неї. Телефон 22-27-45 не відповідав. По тел. 49-02-65 чоловічий голос сказав, що він на цій роботі тимчасово й нічого розповісти не може. Запропонував знайти людей, які знають відповіді на наші питання, і ті нам перетелефонують. Ми чекали дзвінка до останнього моменту відправки газети в друк...
Іще одну згадку про “Наш город – наш дом” ми знайшли в рубриці “Что ты знаешь о Владимире Сальдо?” :
“Все началось в 2002 году, тогда в радио и телеэфире, кандидат на пост городского головы, член общ.организации “Наш город – наш дом”, давал обещания избирателям: сделать в каждом районе общественные приемные (где каждый горожанин мог бы получить бесплатную консультацию по решению коммунальных и др.вопросов), прозрачную и честную власть (мониторинг работы мэра, доступный каждому) и главная фишка той пиар-компании – строительная тема. “Отстроим город” – звучало в листовках...”.
Більш ніякої вартої уваги інформації на цю тему ми не виявили. Хоча про кожну активну громадську організацію Херсона в Інтернеті інформації – повно.
Що ж примусило активізуватися організацію Володимира Сальдо аж настільки, щоб проводити “круглий стіл” на тему, де першим словом стоїть “екологія”? Адже коли найактивніші громадські організації захищали Дубовий гай – власне, екологію Херсона, – активістів “Наш город – наш дом” там не було...
Не будемо інтригувати читача: “круглий стіл” одностайно прийняв рішення про створення групи моніторингу ЗМІ щодо “правильного” висвітлення журналістами виборчого процесу.
На початку зустрічі представниця однієї релігійної організації пожалілася присутнім, що у потязі вона стала свідком політичних суперечок пенсіонерів, які ледве не побилися. В агресії людей похилого віку вона звинуватила… ні, не владу, не політиків, не злиденне життя, а… – журналістів! Хоча російська народна мудрість радить: “Неча на зеркало пенять, коли рожа крива”.
До відома активістів “Наш город – наш дом” і Володимира Сальдо: свободу слова в Україні захищають 110 нормативно-правових документів, які забороняють цензуру в будь-яких її проявах. Попри те, що зібрані на “круглий стіл” люди висловлювали інші думки: свобода повинна мати межі, бо в іншому разі призведе “до борделю”. Очевидно, передбачається, що група моніторингу і буде визначати ті межі для всіх ЗМІ Херсона?
Найнезбагненніше те, що в групу увійшли і представники Національної спілки журналістів та юристи, що точно знають, в яких випадках закони України передбачають обмеження свободи слова – поширення порнографії, заклики до насильства, розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Незважаючи на це, високоморальні професіонали щотижня будуть аналізувати херсонські ЗМІ на предмет політично-соціальної охайності. А якщо цій групі цензорів не сподобається якесь видання або програма – то авторам одразу ж видадуть так звану “чорну мітку”. Цікаво, дійде справа до суду Лінча, чи ініціатори обмежаться “міткою”? На такі думки наводить один з постулатів Меморандуму, який ухвалили учасники “круглого столу”:
“Мы ожидаем от местных властей жесткой реакции на любые противоправные и аморальные действия во время выборов…”.
Нагадаємо послужливим провладним аматорам, що вони поки що живуть у правовій державі, де журналістів захищає стаття 171 Кримінального Кодексу, яка передбачає сувору відповідальність за перешкоджання діяльності журналістів. А кожен, про кого поширено недостовірну інформацію, може захистити свої права в суді.
Питання: а кого ми маємо закликати проявити “жесткую реакцию” на протиправні й аморальні дії самої влади під час виборів? Адже Володимир Сальдо – мер міста, тобто, представник влади, і водночас найвидатніший член організації “Наш город – наш дом”. І, як показує досвід минулих виборів, влада якраз і була основним порушником... Виходить так, що частина членів організації “Наш город – наш дом” буде активно просувати Володимира Васильовича Сальдо на третій термін мерства, а частина, яка увійшла в групу моніторингу, слідкуватиме, щоб перша частина не замовляла “чорнухи” на опонентів у ЗМІ та не чинила протиправних дій?
А може, “круглий стіл” – спроба запобігти появі у незалежній пресі правдивих матеріалів про те, що насправді відбувається у нашій країні і в місті Херсон зокрема?
Якщо наше припущення неправильне, тоді просимо моніторинговий комітет негайно звернути увагу: саме в підконтрольних меру засобах масової інформації виливаються тонни бруду на опонентів міського голови й пересмикуються факти. А це – дуже аморально.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |