ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Обговорювали питання підготовки до зими, проблеми галузі культури і виконання програм підтримки сім'ї
12.10.2010 / Газета: Голопристанський вісник / № 41 / Тираж: 2200

ВИКОНАНО КОМПЛЕКС ЗАХОДІВ З ПІДГОТОВКИ ДО РОБОТИ В ОСІННЬО- ЗИМОВИЙ ПЕРІОД

На виконання заходів, спрямо­ваних на стале функціонування важливих галузей господарського комплексу району в осінньо-зимовий період, створено комісію з організації та підготовки господар­ського комплексу району до ро­боти в осінньо-зимовий період 2010/11 року. Над підготовкою господарського комплексу райо­ну до роботи в зимових умовах 2010/11 року працюють струк­турні підрозділи районної держав­ної адміністрації, комунальні під­приємства, міськсільвиконкоми, установи, організації району.

У тепловому господарстві кому­нальним підприємством «Міськтеп- локомуненерго» проводиться ро­бота із забезпечення збереження об'єктів теплопостачання у між- опалювальний період, розроблені заходи з підготовки 5 котелень та теплових мереж до опалювально­го сезону 2010/11 року. Станом на 15 вересня 2010 року підпри­ємством виконано 93% від запла­нованого об'єму робіт: укомплек­тування аварійним запасом облад­нання, запасними частинами та матеріалами, інструментами, зна­ряддями, засобами захисту — 70%; ремонт, ревізія циркуляційних на­сосів котелень № 1, № 2, № 3, № 4, № 7 — 100%; поточний ремонт котлів котелень № 2, № 3, № 4, № 7 — 100%.

Комунальним підприємством «Гопри-водоканал» на 92% підго­товлено до роботи в осінньо-зи- мовий період водно-каналізацій- не господарство, на 98% підготов­лені до зими житлові будинки. Здійснено обстеження електрооб­ладнання на 7 каналізаційних на­сосних станціях та артезіанських свердловинах, прочистку 52 коло­дязів водовідведення. Проводить­ся обстеження підвалів, під'їздів, засклення та'ущільнення дверей і вікон. Ритуальний цех підготовле­но на 100%, санітарно-транспорт­ний цех — на 80%, благоустрій міс­та — на 75%.

Філією «Голопристанський рай- автодор» з початку поточного року проведено ремонт доріг в районі на суму 1322,3 тис. грн. Прове­дено покіс трав на узбіччях доріг — 235 км, встановлено 85 дорож­ніх знаків, 247 сигнальних стовп­чиків. Заготовлена протиожелед- на суміш для обробки доріг, у тому числі піску — 1000 тонн, солі 300 тонн, підготовлено снігоочис­ну техніку (8 одиниць), створено 10-денний запас пального, про­водиться робота з укладання до­говорів з міськсільвиконкомами на виконання дорожніх робіт в зимо­вих умовах.

Відділом освіти районної дер­жавної адміністрації проведено роботу по підготовці навчальних закладів району до роботи в зи­мових умовах 2010/11 року. У 32 загальноосвітніх школах, 24 до­шкільних та 6 позашкільних закла­дах проведено поточні-та капі­тальні ремонти. На поточні ремон­ти навчальних закладів з район­ного бюджету виділено 175 тис. грн для загальноосвітніх шкіл, 13,15 тис. грн для позашкільних навчальних закладів.

Станом на 13 вересня 2010 року було завезено 580,6 тонн вугілля до навчальних закладів. Договір укладено з визначеним тендерним переможцем ЗАТ «Херсоноблпа- ливо». Укладено договір на купів- лю-продаж, навантаження та дос­тавку дров до навчальних закла­дів в кількості 1404 куб. м на суму 265,561 тис. грн, вже завезено 306,7 куб. м дров.

Підготовлені до роботи в осінньо-зимовий період і лікувальні заклади та заклади культури ра­йону.

У поточному році в Старозбур'ївському будинку культури про­ведено ремонт електромережі на суму 35 тис. грн за кошти місце­вого бюджету. Завершено прове­дення капітального ремонту Ге­ройського будинку культури за проектом ООН програми «Місце­вий розвиток, орієнтований на гро­маду», за яким використано 160,640 тис. грн. Проведено за­міну вікон, дверей, системи опа­лення, електромережі.

В сільському господарстві райо­ну проводиться комплекс робіт по підготовці до функціонування в осінньо-зимовий період 2010/11 року об'єктів сільського господар­ства. Роботи із заготівлі кормів для тваринництва тривають.

Враховуючи вищезазначене, колегія районної державної адмі­ністрації вирішила визнати робо­ту, проведену структурними під­розділами районної державної адміністрації, підприємствами, ус­тановами та організаціями району з підготовки господарського ком­плексу до роботи в осінньо-зимо- вий період 2010/11 років, задо­вільною; рекомендувати міському та сільським головам на чергових засіданнях виконавчих комітетів місцевих рад розглянути питання про готовність до роботи в осін- ньо-зимовий період 2009/10 року; управлінню агропромислового розвитку районної державної ад­міністрації, відділам житлово-комунального господарства, освіти, культури і туризму РДА до 15 жовт­ня 2010 року завершити підготов­ку об'єктів господарського ком­плексу району до роботи в зимо­вих умовах 2010/11 року.

РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЯ СВІДЧИТЬ ПРО СТАБІЛІЗА­ЦІЙНІ ПРОЦЕСИ ЩОДО ЗБЕРЕЖЕННЯ І РОЗВИТКУ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ З метою проведення капіталь­них ремонтів закладів культури району відділом культури і туриз­му райдержадміністрації направле­но листи до управління культури і туризму обласної державної адмі­ністрації, в яких висловлено про­хання включити їх до обласної програми фінансування об'єктів культури, що потребують капіталь­них ремонтів.

За ініціативи відділу культури і туризму РДА та Долматівської сіль­сько! ради виготовлено проектно- кошторисну документацію для бу­дівництва Долматівського сільсь­кого будинку культури, яку надіс­лано до управління культури і ту­ризму обласної державної адміні­страції щодо фінансування об'єкту з обласного бюджету.

Відділом культури і туризму по­рушено питання перед Кругло- озерською сільською радою про відновлення роботи Більшови­цького сільського клубу. Проведе­но капітальний ремонт цієї уста­нови на загальну суму 400 тис. грн. Великокардашинською сіль­ською радою придбано приміщен­ня для Малокардашинської бібліо- теки-філії, яка забезпечує куль­турні потреби місцевих жителів. Для роботи Новософіївського цен­тру дозвілля виділено приміщен­ня для проведення репетицій. Зараз проводиться капітальний ремонт Будинку для молоді в с. Новософіївка на суму 13 тис. грн.

Матеріально-технічна база уста­нов культури дуже застаріла і пот­ребує значного поліпшення: ос­нащення їх звуковою, світловою апаратурою, музичними інстру­ментами, сценічними костюмами. В 2009 та 2010 роках найкраще в цьому напрямку спрацювали Новозбур'ївська і Добропільська сільські ради.

У 2009 році здійснено видатки для розвитку культури в сумі 4134,6 тис. грн. Для реконструкції Голопристанської дитячої школи мистецтв використано 312 тис. грн. Відремонтовано сільські ус­танови культури на загальну суму 471 тис. грн (видатки з цісцевих бюджетів). В 2010 році завершено проведення капітального ремонту Ге­ройського СБК за проектом ООН програми «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», за яким використано 160,640 тис. грн. В Круглоозерському сільському бу­динку культури завершується ре­монт на загальну суму 500 тис. грн. З бюджету Великокардашин- ської сільської ради використано 97 тис. грн на заміну підлоги у Кардашинській бібліотеці-філії, на 78 тис. грн — у Малокардашинській бібліотеці-філії, для капітального ремонту покрівлі — 19 тис. грн. В Бехтерському сільському будинку культури проведено реконструк­цію стелі на загальну суму 11 тис. грн. В установах культури району проведено косметичні ремонти на суму близько 17 тис. грн.

Книгозбірні Голопристанської централізованої бібліотечної системи нараховують 266760 примір­ників, поповнюють свої книжкові фонди за рахунок книг цільового призначення та надання у пода­рунок. У 2010 році на суму 15533 грн поповнено книжковий фонд центральної районної бібліотеки на 512 примірників, центральної дитячої бібліотеки — на 596 книг, сільських бібліотек-філій — на 1773 примірники.

Відділом культури і туризму про­ведено інвентаризацію об'єктів історико-архітектурної спадщини. За результатами інвентаризації на території Голопристанського ра­йону налічується 571 пам'ятка історії та археології, з них 74 — пам'ятки історії, пов'язані з подія­ми Великої Вітчизняної війни, та 497 — пам'ятки археології. Над об'єктами історико-культурної спадщини закріплено шефство за учнями шкіл та працівниками куль­тури, які разом із сільськими ра­дами опікуються історичним над­банням району.

Є і прорахунки. Не визначено охоронні зони біля курганів. Пот­ребує реставрації та капітального ремонту склеп родини Фальц- Фейнів у селі Новочорномор'я Бехтерської сільської ради. Склеп має статус державного значення, його занесено до обласного реє­стру пам'яток історії та культури Херсонської області. З часу від­криття пам'ятки державного зна­чення склеп не ремонтувався. На сьогодні цей об'єкт історико-куль­турної спадщини потребує термі­нового капітального ремонту та реставрації.

Заклади культури району потре­бують реконструкції систем опа­лення. На сьогодні опалюються тільки гурткові кімнати. Тому особ­ливу увагу потрібно звертати на вирішення саме цієї проблеми.

Враховуючи вищезазначене та з метою виконання завдань район­ної комплексної програми розвит­ку закладів культури на 2008-2013 роки, колегія районної державної адміністрації вирішила визнати роботу відділу культури і туризму районної державної адміністрації по виконанню районної комплекс­ної програми розвитку закладів культури на 2008-2013 роки за­довільною. Відділу культури і ту­ризму районної державної адміні­страції забезпечити якісне та ефективне виконання у 2011 році заходів районної комплексної про­грами розвитку закладів культури на 2008-2013 роки, взяти Під кон­троль виготовлення проектно- кошторисної документації на рес­таврацію та капітальний ремонт склепу родини Фальц-Фейнів до кінця 2011 року; рекомендувати виконкомам міської та сільських рад внести на розгляд сесій пи­тання покращення матеріально- технічного стану закладів культу­ри, щорічно при формуванні бю­джету передбачати кошти на по­повнення бібліотечних фондів, придбання музичних гнструментів для закладів культури; рекомен­дувати виконкому Бехтерської сільської ради активізувати робо­ту щодо розробки проектно-кошторисної документації на рестав­рацію та капітальний ремонт скле­пу родини Фальц-Фейнів до кінця 2011 року.

ПРОАНАЛІЗОВАНО ВИКОНАННЯ РАЙОННИХ ПРОГРАМ ПІДТРИМКИ СІМ'Ї, ВІДПОЧИНКУ ТА ОЗДОРОВ­ЛЕННЯ ДІТЕЙ

Протягом 9 місяців 2010 року відділами районної державної ад­міністрації у справах сім'ї, молоді та спорту, освіти, культури та ту­ризму, службою у справах дітей, районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, міськсільвиконкомами проводила­ся певна робота щодо виконання заходів програми, організації ра­йонних фестивалів та конкурсів.

Проводиться інформаційно-про- світницька робота стосовно фор­мування культури сімейних сто­сунків, подолання тендерних сте­реотипів щодо розподілу соціаль­них ролей у сім'ї, підвищення від­повідальності батьків за вихован­ня дітей. Так, на базі Голопри- станських дитячих садків №2 та №3 спеціалістами .районного цен­тру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та відділу у спра­вах сім'ї, молоді та спорту район­ної державної адміністрації прове­дено «круглі столи» «Здорова ро­дина — здорова дитина».

Спеціалістами районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді щомісячно проводиться лекційно-тренінгова робота з мо­лодими батьками у Школі відпові­дального батьківства, що працює в кабінеті планування сім'ї при районній поліклініці.

У навчальних закладах району проводяться батьківські всеобучі на теми щодо покращення родинних взаємин, профілактики конфліктів між батьками і дітьми. З жовтня 2007 року запроваджено ведення єдиного обліку багатодітних сімей та сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Станом на 15 вересня 2010 року на обліку пе­ребувало 294 сім'ї, що опинилися в складних життєвих обставинах, в яких виховуються 673 дитини. Всі ці сім'ї проінспектовано.

До Міжнародного дня сім'ї, Між­народного дня матері та Дня за­хисту дітей у травні цього року проведено низку заходів. Певна робота проводиться у напрямку виконання програми міською та сільськими радами. Загалом у 2010 році покращилася робота сіль­ських рад у напрямку ведення об­ліку багатодітних сімей та їх пас­портизації. Станом на 15 вересня поточного року паспортизовано усі багатодітні сім'ї району.

Важливим пунктом програми є попередження насильства в сім'ї. Щороку, у листопаді, спеціаліста­ми районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, відділу у справах сім'ї, молоді та спорту районної державної адміні­страції проводиться інформаційна акція «16 днів проти насильства». Ця акція планується і у 2010 році.

Разом з тим, існують певні про­блеми у виконанні програми під­тримки сім'ї на період до 2010 року в районі. Недостатнє фінан­сування не дає можливості реалі­зувати та виконати у повному об­сязі заходи програми. З цієї ж при­чини недостатнім є рівень інформаційно-просвітницької роботи серед молоді, спрямованої на п підготовку до сімейного життя і відповідального батьківства, попу­ляризації здорового способу жит­тя.

Розпорядженням голови район­ної державної адміністрації від 18 березня 2009 року № 170 «Про подовження терміну дії на 2009 рік та наступні роки районної програ­ми відпочинку та оздоровлення дітей на період до 2008 року» схва­лено проект подовження програ­ми, яку затверджено рішенням 31 сесії районної ради V скликання від 14 квітня 2009 року за № 369. На реалізацію заходів програми у 2010 році із районного бюджету виділе­но та використано 666120 гривень, із них для проведення-оздоров­лення дітей пільгових категорійну позаміських таборах відпочинку — 99120 грн. Протягом оздоровчої кампанії 2010 року у пришкільних таборах відпочинку побували 2306 дітей пільгових категорій та 118 дітей оздоровилися у позаміських таборах, із них 38 дітей — за раху­нок районного бюджету.

Під час оздоровчогсгсезону пра­цівниками відділу у справах сім'ї, молоді та спорту районної держав­ної адміністрації спільно з праців­никами прокуратури, спеціаліста­ми районної санітарно-епідеміо­логічної станції, держпожежнагля- ду та технагляду було здійснено перевірку позаміських оздоровчих закладів. За результатами пере­вірки відповідними службами скла­дено протоколи та вказано усуну­ти порушення вимог законодавст­ва. Позаміські дитячі оздоровчі табори та всі пришкільні табори відпочинку отримали акти-дозволи районної санітарної епідеміо­логічної станції, держпожежнагля- ду та технагляду на роботу.

Враховуючи зазначене, колегія районної державної адміністрації вирішила визнати роботу відділів районної державної адміністрації у справах сім'ї, молоді та спорту, освіти, культури і туризму, служ­би у справах дітей районної дер­жавної адміністрації, районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, центральної ра­йонної лікарні, міськсільвиконко- мів щодо виконання заходів район­ної програми підтримки сім'ї на період до 2010 року та районної програми «Про подовження тер­міну дії на 2009 рік та наступні роки районної програми відпочин­ку та оздоровлення дітей на пері­од до 2008 року» задовільною; рекомендувати міськсільвиконко- мам запланувати та провести у 2011 році місцеві конкурси та зма­гання «Таланти багатодітної роди­ни», «Тато, мама, я — спортивна сім'я», «Родинні скарби України», фотоконкурс «Миттєвості сімейно­го щастя», а також забезпечити участь переможців у районному турі цих заходів; активізувати ро­боту щодо поліпшення умов про­живання та розвитку дітей, які ви­ховуються у сім'ях, що опинилися у складних життєвих обставинах; не рідше ніж раз на півроку орга­нізовувати та проводити зустрічі з багатодітними, малозабезпечени­ми, опікунськими, молодими, не­повними сім'ями із залученням спеціалістів служб району з метою покращення інформаційно-про- світницької роботи, та правових знань, у тому числі з питань по­передження домашнього насиль­ства; розглянути стан виконання заходів програми підтримки сім'ї на період до 2010 року на черго­вих засіданнях виконкомів; реко­мендувати Голопристанському РЕЗ та ЕМ не допускати у 2011 році та наступних роках невико­нання розпоряджень голів облас­ної та районної державних адміні­страцій в частині забезпечення безперебійного електропостачан­ня до пришкільних таборів відпо­чинку; голопристанському місько­му голові та Старозбур'ївському, Рибальчеському, Геройському, Краснознам'янському, Збур'ївсько- му, Новофедорівському, Кругло- озерському, Великокардашинсь- кому, Садівському сільським голо­вам провести організаційні робо­ти у 2011 році щодо приведення на підлеглій території у задовіль­ний стан місця для купання, ви­шукати кошти для проведення їх паспортизації; передбачити в міс­цевих бюджетах на 2011 рік кош­ти на закупівлю путівок до поза­міських дитячих оздоровчих за­кладів, в першу чергу — для оздо­ровлення дітей соціально незахищених категорій.

Автор: -


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.019
Перейти на повну версію сайту