Цю думку хочемо пронести крізь нинішній випуск газети, аби читачі вкотре переконалися, що, не зважаючи на загальні складнощі, фінансову напругу нашого теперішнього буття, все ж є місце для яскравих фактів, подій і людей, які є творцями, організаторами цих фактів і подій
1. “І область наше не “депресивна”, і люди — прогресивні...”
Цей вислів голови обласної державної адміністрації Костяка М.М. можна вважати короткою узагальнюючою характеристикою важливої події — третього Міжнародного інвестиційного форуму «Таврійські горизонти: співпраця, інвестиції, економічний розвиток», який відбувся 24- 25 вересня у м.Нова Каховка в рамках XI Міжнародної виставки-ярмарку «Таврійський ярмарок 2010».
Учасників, від імені Прем'єр -міністра України М.Я.Азарова, привітав заступник Міністра Кабінету Міністрів Юрій Авксент'єв.
У Форумі взяли участь керівники дипломатичних та торговельно-економічних місій іноземних держав, представники міжнародних організацій, банківських установ, бізнесових кіл, підприємств, іноземні інвестори та науковці регіонів України і Херсонщини, а також Республіки Грузія, КНР, Королівства Швеція, Російської Федерації, Білорусі, Литви, Великобританії, Німеччини, Франції, США.
Були презентовані інноваційно-інвестиційні великі та малі бізнес-проекти у різних галузях господарства, а також — іноземні проекти щодо впровадження в області нових енергозберігаючих технологій.
Уже наприкінці першого дня роботи Форуму Микола Костяк підписав угоду між обласною державною адміністрацією та адміністрацією державного уповноваженого губернатора в муніципалітетах Ланчхуті, Озургеті і Чохатаурі Грузії — про торговельно-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво.
Вперше більш достойно був представлений на Форумі та виставці-ярмарку і наш район. І не лише керівниками — Шептурою М.А., Загорулько Г.І., Сидоровою К.К., Самойликом А.В., сільськими головами Шендриком Ю.В., Холодир А.В., Вовченко І.М., приватним підприємцем Каменевим О. А., а й продукцією підприємств та інвестиційними проектами.
ВАТ «Каланчацький маслозавод» та «Комбінат хлібопродуктів» мали змогу реалізувати свої товари. До уваги учасників Форуму були представлені презентаційні матеріали: прайс-листи про Каланчацький район; інвестиційні проекти, які потребують залучення внутрішніх та зовнішніх інвестицій.
2. Нема стрімких новобудов, та є обнови
Переконані, що жителям Новокиївки надовго запам'ятається відзначення 141-ї річниці села (25 вересня). Адже окрім очікуваних щорічних урочистостей, якими вшановують односельців, було відкриття амбулаторії сімейної медицини. Не новобудова, та все ж новий, один з найнеобхідніших життєвих об'єктів.
Немало часу, сил, коштів потрачено сільською і районною владою, щоб мрія новокиївців збулася. І цю радість селян приїхав розділити голова районної державної адміністрації Шептура М.А., вручивши сертифікат відповідності закінченого будівництва.
Вітаючи потім громаду на стадіоні, сільський голова Нещасна О.П. підкреслила внесок багатьох новокиївців у добробут населеного пункту, вручаючи їм Подяки. Та особливу увагу приділили золотим подружнім ювілярам: Шацило, Джуман, Крамар, Савка.
А кількома днями пізніше на жителів цього села знову чекав сюрприз: тут урочисто відкрили Інтернет-центр. І знову підкреслили, що починаючи з 1918 року, тобто з часу відкриття сільської хати- читапьні, це найбільш яскрава подія у житті і юних, і дорослих новокиївців. Ставши однією з трьох переможниць конкурсу «Експериментальний сайт«в Україні, сільська книгозбірня отримала технічне обладнання з безкоштовним підключенням до мережі Інтернет. До світової інформаційної «павутини» підключено і місцеву допоміжну школу-інтернет. І все це завдяки програмі «Бібліоміст».
До речі, на відкритті Інтернет-центру був присутній представник цієї програми. Вітали громаду з цією подією і перший заступник голови райдержадміністрації Пацай С.Б., начальник відділу освіти і туризму райдержадміністрації Лапенко І.М., директор централізованої бібліотечної системи Федкевич Н.В., яка, власне, й виступила ініціатором участі у міжнародному конкурсі за програмою «Бібліоміст», що дало змогу виграти грант і отримати комп'ютерне обладнання.
Новокиївці, а найбільше — освітяни, завдячували організаторам, сільському голові за цю сучасну обнову і тим, хто не пошкодував коштів, щоб підготувати приміщення.
3. Якщо разом, то надійно
Всупереч усталеному твердженню, що «один у полі не воїн», є, на щастя, приємні винятки. Прикладом може послужити рішучість і наполегливість у досягненні мети завідувача хірургічного відділення центральної районної лікарні Мегері В.В., який взявся за оновлення кімнати приймання їжі.
Коштів на це у лікарні не було, але Валерій Віталійович відступати не збирався. Своїми планами поділився спочатку з колишнім начальником ПМК-159, а нині першим заступником голови райдержадміні- страції Пацай С.Б., і начальником Капанчацької філії ВАТ «Херсонгаз» Самойликом А. В. Ті ідею схвалили, «благословила» й головний лікар Жабіцька Н.Т. Всі разом подбали про те, щоб до реалізації задуму долучилося немало благодійників.
Тепер це, колись непримітне приміщення, образно кажучи, має нове сучасне «вбрання», меблі. Тож і працюється персоналу з кращим настроєм. І цей настрій не приховує молодша медична сестра хірургічного відділення Вікторія Пашинська. У колективі вона вже п'ять років, тож може оцінити зміни.
їх, безперечно, не було б, якби не фінансова допомога небайдужих людей. На підтримку Мегері В.В., Сергій Борисович. Пацай та Анатолій Володимирович Самойлик виступили і в ролі спонсорів. А ще посприяли матеріально керівники: ТОВ «Таврида- Плюс», ВАТ «Капанчацький маслозавод», «Комбінат хлібопродуктів», ЗАТ АПО «Красний чабан», «Капанчацький водоканал», районного споживчого товариства, управління водного господарства (Соляник Б.О., Ружицька Л.П., Котелевич О.І., Дзяткевич В.А., Зінчук В.К., Єрохін С.М., Кулаковський A.M.). Долучилися й приватні підприємці, фермери — Ковальчук С.О., Мазуренко Н.Л., Глушко О.В., Дяговець Н.І. та Дяговець Г.М., Аврамен- ко В.А., Пестушко А.О. А за безпосереднє виконання опоряджувальних робіт вдячність Шелесту Ярославу Павловичу.
Загалом у лікарні і в хірургічному відділенні ще проблем вистачає, та розв'язати їх можна буде за однієї умови, коли ініціатива підтримуватиметься і владними структурами.
4. Ветерани стрічають ювілей
Державне та міжнародне свято — День людей похилого віку і День ветерана співпало з 20-річчям заснування ветеранської організації. Тому, характеризуючи цей відрізок часу на святковому пленумі, який відбуся 30 вересня, голова президії районної ради ветеранів війни і праці депутат районної ради Куюн Н.Д. відзначала насамперед участь у повсякденному житті літніх людей, удіяль- ності первинних ветеранських організацій активістів, яких у районі немало.
Двох із них — голів територіальних організацій сіл Новоолександрівка та Новокиївка Челишева Дмитра Полікарповича та Мар'янського Антона Олександровича — нагороджено Почесними грамотами президії обласної ветеранської організації.
Не даючи собі послаблення у громадських справах, ветеранські активісти нерідко самі потребують підтримки і шукають шляхи допомоги ровесникам. Свої сподівання вони насамперед покладають на кошти, передбачені районною програмою «Ветеран», а також на субвенції з державного бюджету. Та, чого гріха таїти, потрібні й меценати для підтримки.
Заступник голови президії районної ради ветеранів, теж депутат, Михайленко В.І., вніс на розгляд аудиторії і конкретні пропозиції щодо формування ветеранської програми на наступний бюджетний рік. А також повідомив про організаційні зміни.
Потрібну інформацію повідомила учасникам пленуму і начальник управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації Коваленко С.І. Зазначивши, що фінансування програми «Ветеран», у зв'язку з пізнім прийняттям держбюджету, проводилося пізніше, все ж передбачено 16 тисяч гривень на безкоштовне забезпечення медикаментами пільговиків, однак, за переліком тих препаратів, які означені у спеціальній постанові Кабміну.
Була черга і на. придбання слухових апаратів, зараз з 24 чоловік 11 уже забезпечені ними, а для решти, віриться, що буде можливість придбати до кінця року.
Залишається чинною і адресна допомога ветеранам на придбання твердого палива і скрапленого газу. З 1 січня нинішнього року діє закон щодо надання за 50% вартості сімям, які мають троє і більше неповнолітніх дітей (до 18 років) житлово- комунальних послуг, медикаментів та видатків на проїзд. Але для цього у сімей повинно бути свідоцтво, видане відділом у справах сім'ї, молоді та спорту районної державної адміністрації.
Своє 20-річчя ветеранська організація відзначила і обговоренням насущних проблем, і відпочинком.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |