ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
У міліції роботи вистачає, але позитиву бракує
12.10.2010 / Газета: Слава праці / № 40 / Тираж: 1880

Саме таке враження склалося після розгля­ду на колегії при голові районної державної ад­міністрації питання про виконання Комплексної програми профілакти­ки злочинності у районі за перше півріччя 2010 року.

Хоча на певних напрям­ках діяльності районним відділом внутрішніх справ досягнуто позитивних ре­зультатів, разом з тим зло­чинність зростає, а криміно­генна ситуація залишається складною.

Аналіз даних свідчить, що за перше півріччя ц.р. у РВ УМВС зареєстровано та опрацьовано 567 заяв і по­відомлень про злочини, що на 15% більше в порівнянні з минулим роком.

Збільшилась на 34,5% кількість зареєстрованих злочинів загально кримі­нальної спрямованості, у тому числі на 59,5 відсотка тяжких та особливо тяжких. У той же час відсоток роз­криття кримінальних справ зменшився проти аналогіч- « ного періоду минулого року. А по закінчених кримінальних справах розкриття поліпши­лося, розкрито й 20 злочинів попередніх років.

У тому, що в міліції значно збільшилося роботи свідчать й такі показники: на 40% біль­ше зареєстровано злочинів, учинених у громадських міс­цях, і на 100 % побільшало злочинів, які вчинили непо­внолітні. Це дуже тривожні симптоми.

Водночас більше уваги приділялося правовоохорон- цями економічній злочиннос­ті (порушено 10 кримінальних справ та виявлено два злочи­ни з ознаками кримінальної корупції). Спільно з прокура- туррою складено один протокол про корупціине діяння . У полі зору — додержання вимог законодавства у сфе­рі регулювання земельних відносин (тут викрито 4 зло­чини). І стільки ж — у сфері приватизації. Загалом майже кожний десятий злочин із за­реєстрованих скоєно у сфері обігу наркотичних засобів, хоча кількість такого роду злочинів проти минулого пе­ріоду зменшилась.

Розмова з цього питан­ня на колегії була дуже жор­сткою. Голова райдержадміні- страції Шептура М.А. називав конкретні факти порушень, які випадають з уваги людей у погонах. Водночас треба визнати, що на криміногенну ситуацію негативно впливає недостатня робота громад­ських формувань, адміністра­тивних комісій при викон­комах сільських і селищних рад. У районі діє всього три громадські пункти з охоро­ни правопорядку, але два з них не оформлені належним чином. Часто порушуються у населених пунктах графіки прийому дільничними інспек­торами міліції. Не завжди ви­конкомами сільських та се­лищних рад належним чином контролюється дотримання режиму роботи барів і кафе.

У прийнятому рішенні ко­легія визнала роботу щодо виконання Комплексної про­грами профілактики зло­чинності такою, що потребує подальшої реалізації право­охоронними органами, орга­нами місцевого самовряду­вання та виконавчої влади на посилення охорони конститу­ційних прав і законних інтер­есів жителів району.

Конкретні рекнмендації дано не лише керівни­цтву РВ УМВС, а й податко­вої служби, Держкомзему, санітарно-епідеміологічної станції, управління юстиції, районної лікарні, підрозді­лу кримінально-виконавчої інспекції, службі у справах дітей, відділам районної дер­жавної адміністрації: у спра­вах сім'ї, молоді та спорту, культури та туризму, освіти; виконкомам сільських і се­лищних рад.

Автор: -


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту