Такими е три складові передвиборчої програми кандидата на посаду міського голови Леоніда Марчука. Корінний житель міста, він нацодився в Каховці, зростав, навчався (в середній школі №4), з Каховкою пов'язана і трудова діяльність: спершу робітником в ЖЕУ № 1, а потім пройшов шлях від майстра до директора КП «Каховтеплокомуненерго». З 1998 року працював першим заступником міського голови м. Каховка, двічі (у 1999 і 2000 роках) обирався мером міста. Сьогодні Л.Марчук — кандидат на посаду міського голови — знову на маленькій політичній арені міста.
-Леоніде Володимировичу, для багатьох каховчан Ваш намір знову стати мером нашого міста став несподіванкою, для інших — цей крок цілком закономірний. Хто з них має рацію?
-Знаю, по місту представники громадської організації «Альтернатива» навмисне поширюють чутки, що реальної альтернативи нинішнім кандидатам в мери немає. Можу їх розчарувати: я був і залишаюся жителем Каховки, усі ці 4,5 року не «випав з життя міста», а підтримував з ним зв'язок, цікавився всіма його проблемами.
-Що ж спонукало Вас включитися у виборчий процес, у боротьбу за посаду міського голови?
-Нинішні кандидати в мери в один голос заявляють: вибери мене! А потім що? Нові розчарування? Хіба нам, каховчанам, не прикро, що досі не відреставровано «Легендарну тачанку» і широко розрекламована реконструкція набережної просувається так повільно?А скільки розмов навколо створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків замість реальної, наполегливої роботи не виконано урядової програми!
Усе це свідчить про те, що містом має керувати професіонал, бо немає часу на навчання. Так, згоден, що до управління містом треба залучити молодь. Але спершу слід подбати про підготовку нових спеціалістів на належному фаховому рівні, щоб до роботи стала команда професіоналів.
- І Ви вважаєте себе саме тим професіоналом, котрий повинен стати на чолі міста?
-Бо маю чималий управлінський досвід і дві вищі освіти: у 1998 році закінчив Київський державний університет будівництва й архітектури, у 2003 році — Одеський інститут державного управління при Президентові України. Обраний заступником міського голови Таврійська, на цій посаді докладаю чимало зусиль, щоб це місто було чистим, гарним, світлим.
Але серце моє належить Каховці. Тому природним є бажання продовжити роботу по її розвитку і благоустрою. І просто боляче спостерігати, як її результати зводяться нанівець.
-Що маєте на увазі?
-Та хоча б Парк культури та відпочинку) який хоч і погано, але все-таки працював. А каховська футбольна команда — постійний призер різного рівня змагань і бронзовий чемпіон Єврокубка серед аматорів, — які вона позиції займає тепер? Де колишня слава каховського футболу? Створений нами інститут старших будинків і квартальних комітетів так і не став дієвою формою самоорганізації населення. Розроблені схеми детального планування V і VI черги забудови житломасиву Свєтлово і залишилися на папері...
-Потрібен якийсь час, щоб, відсіявши дріб'язок, дати належну оцінку зробленому. Які справи, реалізовані Марчуком та його ко-» мандою, стали для Каховки визначальними?
-Перш за все, було затверджено герб і прапор міста, його Статут, встановлено каховські куранти. Ми першими в області здійснили грошову оцінку землі. Після перереєстрації підприємств, розташованих на території міста, податок на доходи був спрямований з районного бюджету в міський. Будівництво газопроводу у бік Любимівки дало змогу газифікувати східну частину Каховки. Всі котельні переведено на газ. Покладено початок участі міста у всеукраїнських конкурсах і програмах, в яких і досі Каховка виходить переможцем. Відбулася комп'ютеризація усіх міських шкіл. Відкрилися дитячий будинок для сиріт нового типу «Радість» та Центр ранньої реабілітації дітеи-інвалідів, у власність міста перейшов територіальний центр по обслуговуванню одиноких городян.
Саме за роки мого врядування виконано реконструкцію котловану твердих побутових відходів, автостанції, завершено будівництво житлових будинків по вул. КЛібкнехта № 136 і № 138, розширено проспект Ворошилова, омолоджено зелені насадження по вул. К.Маркса і Луна- чарського, закладено нову каштанову алею по вул. Пушкіна, відновлено фонтани на житломасиві Свєтлово і позаду РБК ім. Фрунзе, вимощено бруківкою тротуар по вул. Леніна...
Саме завдяки наполегливості нашої команди відбулася найважливіша подія на початку нового тисячоліття — відкриття ЗОШ №5.
Ще однією знаменною подією в житті міста стало проведення турніру на Кубок УЄФА. Довелося виконати жорсткі умови чемпіонату, щоб привести стадіон «Олімпійський» у відповідність до європейських стандартів: створити зразкові побутові умови для спортсменів, здійснити реконструкцію футбольного поля, оснастити стадіон кріслами для глядачів і електронним табло.!В результаті Каховка має один з кращих стадіонів по всій Україні.
Довелося пережити й кілька прикрих моментів, які вимагали твердості і виваженості у прийнятті рішень. І лише таким чином вдалося не допустити приватизації«Каховво- доканалу», що мало б згубні наслідки для Каховки, добитися перенесення у промислову зону олійного виробництва, яке дошкуляло жителям східної частини міста своїм запахом, звільнити від стихійної торгівлі вул. Луначарського.
Саме завдяки тому, що з міського бюджету тричі виділялися кошти, на каховському ринку збудовано новий павільйон і криті торговельні ряди.
-Отже, Ви йдете на вибори з чистим сумлінням і твердими намірами?
- Так, за роки роботи на посаді міського голови мені за підтримки міськради, виконкому, громадськості вдалося виконати практично всі свої передвиборчі зобов'язання. Моя совість, повага до людей не дозволяють давати їм популістські, нездійсненні обіцянки. Але рівень економічних і технічних знань дають можлигі.сть не тільки виявляти й аналізувати проблеми, а й знаходити шляхи їх вирішення й домагатися кінцевого результату в інтересах виборців. Я вдячний каховчанам за те, що вони двічі висловили мені довіру і запевняю, що не обману їхні сподівання.
Передвиборчу програму кандидата на посаду міського голови Л.Марчука буде опубліковано в наступному номері газети.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |