ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
День голови: підготовка до зими
12.10.2010 / Газета: Чорноморець / № 78 / Тираж: 2265

День голови, який провів О.Старенький за участю А.Власенка, О.Гавриша, сільських голів району та запрошених представників управління праці та соціального захисту населення, відділів освіти, культури і туризму РДА та медицини, був присвячений питанням підготовки до осінньо-зимового періоду.

Начальник відділу грошових виплат і компенсацій УПСЗН Т.Зубелевич доповіла про стан справ із наданням субсидій населенню у зв’язку з підвищенням тарифів на природний газ та комунальні послуги. Близько 9,5 тисячі пенсіонерів району отримали листи з інформацією про їхнє право на звернення за призначенням субсидій та бланками заяв і декларацій про доходи та майновий стан, надіслані Пенсійним фондом. Працює телефон «гарячої лінії» 5-35-03, за яким можна отримати відповіді на запитання щодо призначення субсидій. Крім того, для виключення черг, спеціалісти УПСЗН працюють за спеціальним графіком і надають консультації щоденно з 8 до 18 години. Щотижня приймаються документи від уповноважених сільських рад, а громадянам з обмеженими можливостями соціальні працівники надають допомогу за місцем проживання. Також виявляються і обстежуються родини у селах району, які потребують надання житлової субсидії.

Одночасно здійснюється велика інформаційно-роз’яснювальна робота шляхом зустрічей із працівниками організацій та установ, публікаціями у ЗМІ. У Скадовському районі проживає 18 тисяч сімей. 466 з них користуються призначеними на календарний рік субсидіями. У серпні-вересні прийнято 829 заяв з проханням призначення субсидій (571 надійшли поштою). 120 родинам субсидії призначено, 219 заяв перебуває у стані розгляду, по 364 заявах відмовлено, оскільки вартість послуг у межах норм споживання, з урахуванням пільг, не перевищує визначеного обов’язкового платежу.

Після цього виступу слово взяв голова райдержадміністрації А.Власенко. Він вказав на необхідність формування у комунальних підприємствах комп’ю-терної бази даних, а обмін інформації між ними та УПСЗН слід здійснювати в електронному вигляді.

Наступне питання – про організацію дошкільної освіти дітей 5-річного віку на території району. Методист з дошкільної освіти відділу освіти РДА Л.Лошакова надала інформацію про те, що з 2 816 дітей дошкільного віку (у місті –1 238 дітей, у селах – 1 578) у дошкільних закладах вихо-вується 1 306, при ЗОШ – 25. Охоплено навчанням 47 відсотків дітей, що є низьким показником. З 520 дітей 5-річного віку 365 відвідують дитячі садки, ще 25 – Широківську та Шевченківську ЗОШ. Загалом охоплено піготовчою роботою до школи 75 відсотків 5-річних дітей району (у Скадовську – 96%, у селах району – 59%). Вирішенням цієї проблеми є відкриття груп короткотривалого перебування дітей у вільних приміщеннях шкіл. Не вирішено питання про охоплення освітніми програмами 5-річок у малих селах – Хатки, Дарівка, Вишневе та Зелене.

О.Старенький вказав на відсутність реальних пропозицій від відділу освіти, хоч незабаром відкриються дитсадки у Михайлівці, Широкому, Шевченко та Улянівці.

А.Власенко, у свою чергу, вказав на недостатню інформованість із даного питання працівників відділу освіти, на відсутність аналізу та економічного обґрунтування цієї ситуації і порадив тісніше співпрацювати з головами сільських рад.

О.Гавриш зауважив, що існує невідповідність у стосунках міськради та відділу освіти. На утримання дошкільних закладів іде 60% міського бюджету. Міська рада фінансує роботу дитсадків, проте без її відома призначаються керівники, складаються штатні розклади тощо. Варто контролювати відвідуваність дитсадків (взимку вона падає до 65%) і, відповідно, оплачувати роботу персоналу. На думку голови міськради, є перспектива розширення дитячого садка «Червона шапочка», відновлення роботи дитсадка «Золотий півник», відкриття додаткових груп у дитсадку «Дзвіночок». Проблем з влаштуванням дітей до них не буде.

Про акредитацію фельдшерсько-акушерських пунктів та флюорографічне обстеження населення доповіла заступник головного лікаря ЦРЛ А.Хмельова. З десяти запланованих на нинішній рік ФАПів лише ФАП у селі Хатки може бути не акредитованим через те, що потребує капітального ремонту. Що ж до флюорографічного обстеження населення, то пересувний флюорограф розпочне роботу з 25 жовтня, сільським головам слід подбати про забезпечення його електричною енергією.

А.Власенко запропонував запланувати на майбутній рік фінансування для ремонту ФАПу в селі Хатки і зробити все можливе для стовідсоткового флюорографічного обстеження населення тих сіл, де це не проводилося раніше. Про підготовку закладів культури до зимового періоду доповіли заступник голови РДА Є.Небрат та начальник відділу культури і туризму РДА В.Шаронов. Більшість будинків культури в селах району потребують ремонту і забезпечення паливом.

Усім головам сільських рад рекомендовано вжити негайних заходів щодо підготовки до зимового періоду: забезпечити до 10 жовтня об’єкти соціального призначення дровами і вугіллям, підготувати документи і клопотання щодо фінансування ремонтних робіт у цих закладах. Відділу культури і туризму РДА вказано на необхідність провести інвентаризацію у селищному та сільських закладах культури з виїздом на місця.

Автор: Прес-центр районної ради


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту