Серед багатьох завдань, які стоять перед податковою міліцією, — виявлення фактів прихованої зайнятості серед суб'єктів господарської діяльності. Найняті без офіційного оформлення працівники у першу чергу позбавлені своїх конституційних прав. Вони не мають жодних гарантій щрдо розміру зарплати, безпеки праці, захисту від незаконного звільнення. Про трудовий стаж та пенсію вже й говорити годі.
Щодня співробітники Головного відділу податкової міліції у місті Херсоні, працівники управління оподаткування фізичних осіб та інші підрозділи ДПІ в місті Херсоні здійснюють перевірки суб'єктів господарювання. За останній місяць їх проведено 170. Результати перевірок вражають. У 76 суб'єктів господарської діяльності були виявлені неоформлені наймані працівники, їх загальна кількість — 89 осіб. Всього за даними перевірок донараховано 61 тисячу гривень, у т. ч. єдиного податку — 12 тисяч, штрафних санкцій — 49 тисяч.
Начальник штабу Головного відділу податкової міліції ДПІ в Херсоні Тарас Бондар розповів: «У більшості випадків найманий працівник знає, що офіційно не оформлений. Але трапляються й такі, коли робітник, працюючи у приватного підприємця протягом трьох років, впевнений, що оформлений офіційно. Але при звільненні з'ясувалося, що він не був оформлений взагалі. Отже людина втратила три роки трудового стажу».
Перевірки допомогли встановити не лише факти прихованої діяльності. При проведенні рейдів було виявлено і припинено діяльність підпільного цеху з переробки рибної продукції.
Співробітники Головного відділу податкової міліції спільно з відділом ветеринарної медицини УМВС України в Херсонській області провели перевірку інформації про діяльність приватного підприємця. Виявилося, на підприємстві не лише працювали офіційно не оформлені працівники, а й взагалі були відсутні дозвільні документи на діяльність цеху з переробки рибної продукції, в якому здійснювалося копчення та посол різних видів риби і морепродуктів, їх оптова реалізація за попереднім замовленням. Про дотримання санітарних норм в цеху годі й говорити!
— Було встановлено, що даний підприємець є власником декількох торговельних точок, розташованих на ринках Херсона, Голої Пристані, Залізного Порту, селища Більшовик, розповів підполковник податкової міліції Тарас Бондар.
За даним фактом складено протокол про правопорушення за статтею 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення — «Порушення щодо порядку проведення господарської діяльності». Протокол направлений до суду для прийняття рішення згідно з чинним законодавством. Ця стаття передбачає накладення штрафу від 20 до 40 неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва і сировини.
Працівники податкової міліції звертаються до херсонців та гостей міста: якщо ви стали свідками незаконної діяльності, функціонування підпільного цеху з виробництва будь-якої продукції, роботи гральних закладів, а також вам відомі факти неофіційного працевлаштування, інформуйте про це Головний відділ податкової міліції ДПІ у м. Херсоні за цілодобовими телефонами чергової частини 32-74-94, 32-24-66.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |