ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Риба поза законом
14.10.2010 / Газета: Новий день / № 42 / Тираж: 36600

Серед багатьох завдань, які стоять перед податковою міліцією, — виявлення фактів прихованої зайнятості серед суб'єктів господарської діяль­ності. Найняті без офіційного оформлення працівники у пер­шу чергу позбавлені своїх кон­ституційних прав. Вони не ма­ють жодних гарантій щрдо роз­міру зарплати, безпеки праці, захисту від незаконного звіль­нення. Про трудовий стаж та пенсію вже й говорити годі.

Щодня співробітники Го­ловного відділу податкової міліції у місті Херсоні, пра­цівники управління оподат­кування фізичних осіб та інші підрозділи ДПІ в місті Херсоні здійснюють перевірки суб'єктів господарювання. За останній місяць їх проведено 170. Результати перевірок вра­жають. У 76 суб'єктів госпо­дарської діяльності були виявлені неоформлені наймані пра­цівники, їх загальна кількість — 89 осіб. Всього за даними пе­ревірок донараховано 61 тися­чу гривень, у т. ч. єдиного по­датку — 12 тисяч, штрафних санкцій — 49 тисяч.

Начальник штабу Головного відділу податкової міліції ДПІ в Херсоні Тарас Бондар роз­повів: «У більшості випадків найманий працівник знає, що офіційно не оформлений. Але трапляються й такі, коли ро­бітник, працюючи у приватно­го підприємця протягом трьох років, впевнений, що оформ­лений офіційно. Але при звільненні з'ясувалося, що він не був оформлений взагалі. Отже людина втратила три роки трудового стажу».

Перевірки допомогли вста­новити не лише факти прихо­ваної діяльності. При прове­денні рейдів було виявлено і припинено діяльність під­пільного цеху з переробки риб­ної продукції.

Співробітники Головного відділу податкової міліції спільно з відділом ветеринар­ної медицини УМВС України в Херсонській області провели перевірку інформації про діяльність приватного під­приємця. Виявилося, на під­приємстві не лише працювали офіційно не оформлені пра­цівники, а й взагалі були відсутні дозвільні документи на діяльність цеху з переробки рибної продукції, в якому здійснювалося копчення та по­сол різних видів риби і море­продуктів, їх оптова реалізація за попереднім замовленням. Про дотримання санітарних норм в цеху годі й говорити!

— Було встановлено, що даний підприємець є власни­ком декількох торговельних точок, розташованих на ринках Херсона, Голої Пристані, Заліз­ного Порту, селища Більшовик, розповів підполковник по­даткової міліції Тарас Бондар.

За даним фактом складено протокол про правопорушення за статтею 164 Кодексу Украї­ни про адміністративні право­порушення — «Порушення щодо порядку проведення гос­подарської діяльності». Прото­кол направлений до суду для прийняття рішення згідно з чинним законодавством. Ця стаття передбачає накладення штрафу від 20 до 40 неоподат­кованих мінімумів доходів гро­мадян з конфіскацією виготов­леної продукції, знарядь ви­робництва і сировини.

Працівники податкової міліції звертаються до херсон­ців та гостей міста: якщо ви стали свідками незаконної діяльності, функціонування підпільного цеху з виробниц­тва будь-якої продукції, робо­ти гральних закладів, а також вам відомі факти неофіційно­го працевлаштування, інфор­муйте про це Головний від­діл податкової міліції ДПІ у м. Херсоні за цілодобовими телефонами чергової час­тини 32-74-94, 32-24-66.

Автор: Ірина КУЗЬО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту