Останнім часом все частіше доводиться чути про те, що Україна тісно співпрацює з Європейським Союзом. Під час своїх закордонних візитів на цьому не раз наголошував і глава держави Віктор Янукович. Та чи знаємо ми, яких конкретних наслідків варто очікувати від цьогазближення? Які цінності для європейців основні? Чи можуть молоді українці особисто відчути рівень європейського життя, безплатно відвідавши Польщу, Німеччину, Італію чи Францію? На ці та інші цікаві запитання від науковців, журналістів, студентів та лідерів громадських організацій днями відповідали експерти з європейських країн, які завітали у Херсоні презентувати пізнавальний міжнародний проект «Європа у валізі».
У конференц-залі Південноукраїнського регіонального інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів, як і очікувалося, відбувся дійсно відвертий німецько-польсько-український діалог про Європу.
— Провівши опитування думки молоді про Європу, ми були неприємно здивовані, — розпочала зустріч представник фонду Конрада Аденауе- ра в Україні Вірджинія Дронова. — З'ясувалося, що тільки 6% молодих українців припускають, що могли б виїхати на навчання, стажування чи за програмою культурного обміну в країни ЄС. Запитаєте: навіщо це молоді? Найперше, аби відчути на собі стандарти європейського життя. Побачити, який високий рівень навчання, медицини, громадської безпеки у цих країнах. А відчувши на собі Європу, ми віримо, що українська молодь повернеться на Батьківщину та всіма можливими засобами бодай спробує покращити наші, на жаль, значно гірші умови життя.
Про важливість використання тих засобів, які дають країни Європи молодим Українцям, говорив під час свого виступу і редактор відомої польської газети «Газета виборча» Лукаш Ліпінський.
- Існує чимало проектів для перспективної обдарованої молоді, використовуючи які можна безплатно побачити Європу, — розповів він. — Перебування за кордоном: стажування, волонтарська діяльність, навчання сприятиме розширенню загального світогляду, отриманню життєвого досвіду. Ніхто не агітує за ЄС. Якщо там, як раніше говорили, у країнах загниваючого капіталізму так погано, приїдьте, подивіться на власні очі та розкажіть про це у себе дома. Свого часу в Польщі багато людей не знали, навіщо нам ЄС? МІЖ' нами було чимало дискусій та непорозумінь з цього приводу. Запитайте в будь-якого поляка сьогодні, чи він проти євроінтеграції?
Дехто з присутніх лідерів громадських організацій Херсона поцікавився в іноземних гостей: навіщо українцям взагалі та Європа, адже нам і так живеться непогано? Після запитання експерта з Німеччини Йонеса Оукасса, у яких країнах представники цієї організації були і що там бачили, з'ясувалося, що далі області ніхто не виїжджав. А отже і порівнювати немає з чим.
— Працювати над собою та постійно вдосконалювати рівень власної кваліфікації — мало не кредо кожного педагога РІПО, — підсумовуючи зустріч, сказав професор ректор Південноукраїнського регіонального інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів Анатолій Зубко. — Далеко не перший рік співробітники нашого закладу налагоджують позитивні контакти з іноземними фахівцями з тих питань, які постійно хвилюють педагогічну спільноту області. Наші педагоги беруть участь у різноманітних круглих столах, нарадах, семінарах не тільки в Україні, а й за кордоном. До речі, частину міжнародних заходів вчені з РІПО ініціюють самі. Як от сьогоднішню нашу зустріч. А щодо агітації за ЄС, то про це мова сьогодні не йшла. І наукова, і журналістська спільнота щойно отримала унікальну можливість познайомитися з колегами з-за кордону, обмінятися контактами та співпрацювати. Думається, що у присутніх на зустрічі Європа вже дійсно у валізі.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |