Це не нові стандарти жіночої вроди — це кількість претендентів на посади: Херсонського міського голови — 18; у депутати Херсонської міської ради в багатомандатному окрузі — 45 партійних списків, у кожному з яких від 5 до 76 претендентів; депутатів Херсонської міської ради (ХМР) у одномандатному мажоритарному виборчому окрузі — 655.
ифри вражають. Ще жодного разу за посаду міського голови Херсона ?te боролася така кількість претендентів. Але більш за все вражає те, скільки людей хочуть стати депутатами ХМР. Нагадаю, що всього у наступному скликанні в сесійній залі буде, як і під час цієї каденції, 76 депутатів. На 50% місць будуть Претендувати представники 45 партій, які й подали заяви для участі у голосуванні. Для того, аби партія мала можливість сперечатися за розподіл місць, вона повинна набрати не менше 3% голосів виборців, які візьмуть участь у голосуванні.
Попередньо у списки для голосування включено 275 тисяч 67 мешканців Херсона, які мають право голосу (у т.ч. по Дніпровському р-ну — 80817, по Суворовському — 98939, по Комсомольському — 95311 осіб). За підрахунками фахівців, у цьогорічних виборах візьме участь до 65% дорослого населення обласного центру. Таким чином, для того аби почати боротьбу за мандати, партіям треба набрати приблизно 5 тисяч голосів виборців (чим більше голосів, тим більше претендентів стануть депутатами).
Оцінюючи партійні списки, можна помітити певну закономірність — чим менше відома партія, тим коротший у неї список. Найдовший список претендентів у ПР — 76 осіб, т. т. на всі потенційні місця. Найкоротший, у 5 осіб, мають одразу кілька партій (назви більшості з них вам нічого не скажуть).
Очікується, що гострою буде боротьба у одномандатних мажоритарних округах, де в середньому на одне місце будуть претендувати до 17 кандидатів.
На жаль, ми не маємо можливості надрукувати списки всіх претендентів, але маючи їх у електронному вигляді, і оцінюючиіх, можу сказати, що й тут більшість прізвищ, які самі по собі вам нічого не скажуть.
Серед тих, чиї прізвища більш- менш на слуху — діючі заступники' міського голови, 3 — 4 головних лікарі міських лікарняних закладів, начальники управлінь міськвиконкому, директори міських комунальних підприємств та ще пара директорів шкіл... кілька чинних депутатів... Все! І це на 655 претендентів!
У списках дуже багато підприємців, директорів приватних фірм та фірмочок. Є кілька безробітних (найвідоміші: Олена Ротова та Сергій Кириченко — вони ж кандидати на посаду міського голови).
Практично відсутні представники «робочого класу»: слюсарі, монтажники, теслярі, муляри...
Ще одна закономірність — люди із знаковими прізвищами стоять і у першій п'ятірці за писками партій у багатомандатному окрузі, і саме їхні прізвища зустрічаються серед претендентів по одномандатних мажоритарних округах. Розрахунок зрозумілий: той, кого знають, чиє прізвище викликає довіру — дає партії реальний шанс набрати більше голосів.У разі проходження по 7 одномандатному округу, він стає депутатом мажоритарний, тим самим звільняючи шлях до депутатства тим, хто стоїть у «невидимій» частині списку.
З політтехнологічної точки зору хід зрозумілий: «паровоз» тягне за собою «список». А кого саме? Хто стоїть далі п'ятого номера? Якщо «паровоз притягне» людей порядних та сумлінних, то це одна справа, а якщо це будуть «потрібні» люди або «донори», то тоді справа інша.
Не секрет, хоча про це ніхто й не говорить відкрито, що для того, аби потрапити у «прохідну» частину списку партії (залежно від її «розкрученості») «донори» вносять від 1 — 2 до 50 тисяч у.о. (реальні цифри місцевого масштабу міста Херсона). Зрозуміло, що «плату» можуть собі дозволити тільки ті, у кого гроші є.
Хоча... цієї осені з «продажем» місць у партій проблеми. З одного боку на них «наїхали» мажоритарники і «відібрали» 50% місць («прибутків»), з іншого боку чи не вперше за останні 10-12 років виборці відчутно охололи до розкручених брендів (без ідеологічного підґрунтя), і все більше шукають відповіді на проблеми, які їх турбують серед тих партій, що мають ідеологію, надійних кандидатів (людей із солідним минулим), а не просто пройдихвістів із «золотим запасом».
Саме цієї осені, і про це свідчить статистика, готуючись голосувати за певні партії та їхніх окремих висуванців, виборці почали оцінювати те, що обіцяли, і порівнювати з тим, що зробили ті, хто знову рветься у владу.
Ним далі, тим більше люди почали замислюватися над тим, що настав час змінити політичних грарців, яким так багато часу вірили, і привести до влади нових людей, які будуть на ділі, а не на словах опікуватися вирішенням проблем пересічних громадян.
Якщо подивитися на списки претендентів, то легко можна побачити, що у деяких партій у першій п'ятірці — десятці знову «знайомі» прізвища. Прізвища тих, хто голосував за роздачу землі «потрібним» претендентам, хто віддавав за безцінь комунальне майно, хто голосував за підняття цін, хто був проти того, аби ціни (які було піднято рішенням виконкому), було повернуто до попереднього рівня.
Серед претендентів у таких партіях сила-силеннасаме тих бізнесменів та бізнесвумен, які вже проявили себе як «яскраві» борці «за власні інтереси». От і виникає питання: а навіщо вони знову йдуть у владу? Відповідь на це питання не дуже глибоко «закопана», вона на поверхні — для того, аби продовжувати робити теж саме.
І якщо минулого разу вони прийшли у ХМР виключно за списками партій, то цього разу значна їх частина буде боротися у мажоритарному окрузі — ви побачите їх прізвища, і саме за вами буде слово і діло привести їх знбву у владу, чи залишити із тим награбованим, що у них вже є, поза межами ХМР.
Пам'ятайте, чим більше голосів ви віддасте за такі партії та їхніх представників, тим більше у них шансів і у цьому скликанні продовжувати «дерибан».
Прикро, що не можна надрукувати всі прізвища, але ніхто не заважає вам подивитися на них на сайті ХМР. Відкрийте закладку Вибори 2010/ Місцеві вибори 2010/Виборчі списки кандидатів у депутати Херсонської міської ради у багатомандатному виборчому окрузі і все побачите на власні очі. Прочитайте уважно, і ви побачите, хто саме заховався за «парадною» п'ятіркою, і вам все стане зрозумілим.
Для того, аби не помилитися, і отримати відповіді на питання, як ці претенденти (будучи депутатами цього скликання) голосували по' болючих питаннях сьогодення міста Херсона»; на сайті ХМР пройдіть у закладку Міська рада V скликання/Пленарні засідання міської ради і перед вами будуть результати поіменного голосування з усіх питань починаючи з того моменту, як у квітні цього року у ХМР з'явилася електронна система підрахунку голосів.
Якщо ви не упевнені до якої саме партії належить депутат, на цьому ж сайті є списки депутатів по партійній приналежності: Міська рада V скликання/Склад депутатів.
Проаналізувавши склад минулий, і склад потенційний, ви легко можете помітити, що у певних партій він не змінився, а отже вірити у те, що ті ж самі люди, які крали, трощили, «загрібали під себе» будуть працювати по новому, не доводиться.
Пам'ятайте, що голосуючи за партійний список, або за кожну конкретну особу ви голосуєте за своє майбутнє, за те, якими будуть рішення ХМР. Пам'ятайте, що саме від кожного голосу — Вашого голосу буде залежати, як буде жити громада наступні 4 роки, чи будуть вони роками подальшого знищення, чи стануть роками стабілізації і шляху до розквіту.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |