На Херсонщині триває виборчий процес. Так, п'ятого жовтня, на засіданні Херсонської міської виборчої комісії розглядалися скарги та заяви суб'єктів виборчого процесу.
Перша скарга надійшла від кандидата в депутати Херсонської міської ради (ХМР) від Херсонської міської організації Комуністичної партії робітників та селян (КПРС) на кандидата на посаду Херсонського міського голови від Херсонської міської організації Партії Регіонів Володимира Сальдо, а також до кількох кандидатів у депутати ХМР від Партії Регіонів.
Скаржник стверджував, що вищезазначені особи, будучи суб'єктами виборчого процесу, незаконно агітували голосувати за Партію Регіонів під час святкового концерту на честь Дня людей похилого віку, що відбувся у будівлі Комсомольського райвиконкому 1 жовтня та подкупали там же виборців, роздаючи усім запрошеним торбинки, що вміщували пляшку грілки, каву та коробку цукерок.
З відповіді Комсомольського райвиконкому стало відомо, що захід, про який йдеться у скарзі, був проведений: «в рамках торжественного собрания трудового коллектива Херсонского судостроительного завода по случаю ежегодного поздравления ветеранов труда Херсонского судостроительного завода силами и за счет средств предприятия. По окончанию торжества ветеранам вручались подарки в фирменных пакетах с логотипом «Херсонский судостроительный завод».
До скарги представника КПРС було додано відеозапис концерту, переглянувши який, члени комісії також не знайшли порушень і у задоволенні скарги відмовили.
Ще одна скарга, розглянута комісією, була від кандидата на посаду Херсонського міського голови Леоніда Нємчонка, який скаржився на порушення законодавства з боку кандидата на посаду Херсонського міського голови від партії «Третя сила» Андрія Путілова та деяких кандидатів у депутати ХМР від тієї ж політичної сили.
Заявник вважав, що газету, у якій було розміщено політичну рекламу, було видано не за рахунок коштів виборчого фонду, а за якийсь інший рахунок, що є порушенням виборчого законодавства, і просив комісію оголосити А. Путілову та кандидатам від цієї політсили попередження.
Нагадаю, що після двох попереджень, реєстрація кандидата може бути скасована, і він буде знятий з виборчих перегонів.
«На адресу Херсонської міської виборчої комісії було надане заперечення на цю скаргу, — пояснила член МВК Віталія Оніщенко, — яке містить посилання на договір, копія якого надана, на виконання поліграфічних робіт і в якому зазначено: «оплата заказчиком изготовленной изготовителем продукции в размере 100% стоимости тиража должна быть произведена в виде предоплаты на расчетный счет изготовителя, но не раньше открытия заказчиком избирательного фонда, согласно Законодательства Украины о выборах». То есть данная газета не оплачена».
У задоволенні скарги комісія відмовила, зобов'язуючись прослідкувати, чи буде сплачена послуга з друку газети з виборчого фонду.
Причину відмови у задоволенні скарги пояснив заступник голови МВК Віталій Абрамов (Партія Регіонів): «У нас есть договор, по которому они с отсрочкой платежа работают».
Від редакції. Тут ми повинні зауважити, що шановний представник ПР, дуже м'яко кажучи трактує законодавство на власний розсуд. Якби він відкрив ЗУ «Про вибори...», го у ч. 2 ст. 51, побачив би, що законодавець більш, ніж чітко, виписав процедуру: «Без укладення угоди та надходження коштів на рахунок редакції (видавця) друкованого засобу масової інформації публікація цих матеріалів забороняється». Оскільки оплати не відбулося, гроші на рахунок редакції не надійшли, то іперед нами грубе порушення Закону. Хоча, який там Закон! Все оплачено?
На початку минулого тижня продовжувалися «розбірки» навколо «реєстрації» — «не реєстрації» пана (ириченка. Комісія розглядала скарги від суб'єктів висування та подання. Загадаємо, що перші два рази комісія відмовила у реєстрації претендента, через грубі порушення чинного законодавства щодо подання документів. Після виправлення помилок Кириченко був зареєстрований.
Минулого тижня МВК закінчила прийняття документів від суб'єктів висування та їхню реєстрацію.
На черзі реєстрація довірених осіб, закінчення формувань ДВК та контроль за дотриманням законодавства щодо ведення агітаційної роботи.
Потім вирішення питання найбільшого «головного» болю: де надрукувати виборчі бюлетені, на які бюджетом виділено мінімум коштів.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |