Думки у херсонців розійшлися «з точністю до навпаки». Хтось вважає, що збіг у часі кульмінації передвиборчої боротьби з підготовкою до осінньо-зимового періоду — великий мінус для обивателів. У тому сенсі, що нині діючій міській владі не до дахів з батареями: йде боротьба за світле майбутнє. Своє, ясна річ. Начебто і права ця половина херсонців. Але й інша половина дурною не виглядає. Ці люди стверджують, що саме зараз, у період передвиборчої конкуренції, опоненти місцевої влади максимально відверті у своїй критиці, і пересічні городяни можуть дізнатися від них ду-у-уже багато цікавих фактів
Правоту останніх підтверджує монолог Альони Ротової — кандидата на посаду міського голови Херсона від Української Морської партії. А ще — і це найбільш значуще у даній ситуації — людини, яка, протягом декількох років перебуваючи на посту «комунального» заступника мера Херсона, вивчила від «а» до «я» всі нюанси, всі підводні камені не тільки комунального господарства обласного центру, але і системи його організації. Отже, що ж думає Альона Іллівна Ротова з приводу найбільш актуальної для пересічних громадян на сьогоднішній день теми: чи готовий Херсон до зими?
«Перше жовтня — той граничний термін, коли міський голова Херсона мав відзвітувати перед міською громадою про.результати господарської діяльності взагалі і про закінчення підготовки до зими — зокрема. Звіту не було.'«Театр у театрі з побиттям журналіста Дементія Белого, що «зарвався», — це непогано задуманий маневр міської влади, щоб відвернути увагу громадськості від того факту, що замість звіту міський голова запропонував обраним, які за особисто ним схваленими запрошеннями потрапили до театру, «представникам громадськості муляж цього звіту. І обрані улесливо і слухняно проковтнули те, що не має права назватися звітом. Тому що весь цей «театр у театрі нагадував трагікомедію Беранже: будинок зі стайнею згорів, господар застрелився — ну й інші подібні «дрібниці. «А в остальном, прекрасная маркиза, всё хорошо, всё хорошо!» Але ж в Херсоні «згоріла» підготовка до зими: за звичним «правилом» останніх років «зима прийде несподівано». У десятках відомчих будинків живуть люди чи нелюди? Влада до них ставиться як до нелюдів: знаючи, що відомств уже давно немає, на баланс міста ці безгоспні будинки не бере — принципово! Тисячі городян у відомчих багатоповерхівках зі звичним для Херсона букетом проблем — тепло, вода, ліфти, дахи — покарані владою особливо цинічно: вони позбавлені права створити ОСББ на базі своїх будинків. Адже для переоформлення їх і на крок до себе не підпустять ні в «Херсонобленерго», ні в «Херсонгаз».
Чому? А ніяких документів немає у цих будинків, вони не є господарськими суб'єктами. Це будинки-примари, і тисячі їхніх мешканців, з точки зору місцевої влади, — теж безтілесні примари. Скільки таких будинків? Тільки по бавовняному комбінату «зависли» 54.1 в них живуть люди, а не привиди!
Зрозуміло, що набагато більше в Херсоні будинків, що значаться «під крилом» міськжитлоуправління, жеківських. Хтось перевіряв, наскільки ЖЕКи підготували їх до надходження тепла? Ні, інакше про це поспішили б відзвітувати. Що це означає? Те, що навіть коли ТЕЦ подасть тепло в систему (якщо зможе це зробити на постійній основі: адже ще кілька днів тому з виділенням лімітів на газ була серйозна проблема), тепла в квартирах реально не буде. Почнуться пориви в не- протестованих внутрішньобудинкових мережах. Мікрорайону «Корабел» у цьому році простіше: тут «Тепло- комуненерго» реально подало тепло, багатоповерхівки готові його прийняти. А Таврійський, на жаль, вимерзне, тому що ТЕЦ сама по собі — величезна проблема. Мешканцям «спальних» мікрорайонів Херсона можна тільки поспівчувати. Адже нинішня херсонська влада «підставила» їх з усіх боків. З одного боку — непідготовлена до опалювального сезону ТЕЦ, з іншого — свавілля електроенергетиків (з мовчазної згоди «батьків міста»). Адже як зараз: ввімкнуву квартирі електрорадіатор, перевищив споживання у три кіловати — автоматика відключає квартиру! «Сиди, бидло, в темряві і холоді?! Що стосується важкого положення ТЕЦ, то воно могло б бути набагато простішим — і з технічною підготовкою, і з фінансами на газ, якщо б ті, хто сьогодні біля керма Херсона, дотримувалися звичайної практики: відзвітувати за результатами 9 місяців, залишки грошей (вони, як правило, в бюджеті міста є) перерозподілити на «больові точки». От і отримала б ТЕЦ підтримку. А, може, підсумки не підводили, щоб «мінус» нікому не афішувати? А «мінус» справді є — та такий, що мало не здасться. На 20 мільйонів гривень «проторгувалися»! Ні, цьому, звичайно, є пояснення, і воно звучить у нас з усіх мерських трибун: у країні — криза. Мабуть, за 65 кілометрів від нас, у Миколаєві, вже — інша країна. Там кризи немає. Проблеми є, але про них відкрито говорять — і закривають їх.
«Хвороби» ТЕЦ — окрема розмова. Захотіли б вирішити її проблеми — вже давно вона від міністерства була б передана місту. Невигідно це «зацікавленим особам»! Приємніше її довести до банкрутства. Що з успіхом і робиться шляхом відрізання від ТЕЦ великих абонентів. За рахунок міського бюджету побудували поблизу лікарні імені Лучанського добру котельню. І в лікарні тепло, і в кількох прилеглих житлових будинках. Але іншим городянам від цієї котельні не тепло, а дуже- Навіть холодно. Тому що котельня ця передана приватній фірмі, гроші «за тепло отримує вона, а місто тут нібито і ні при чому.
Є й інші нюанси майбутньої зими. Згадаймо страшну ожеледь минулої зими і запитаймо владу: ти пісчано- соляну суміш на цю зиму закупила? Ні, відповідає влада, вона'у нас з минулої зими залишилася, ми зекономили. Так чого ж ви економили?! Хтось нажився на економії, а сотні людей, чиї руки-ноги були поламані на крижаному склі, ще й за гіпс у травмпункті платили?! А запас борошна в місті на випадок снігових буранів є? Задала це питання на нашому хлібокомбінаті. У відповідь — здивування: «Та вони б хоч розрахувалися за програму «Муніципальний хліб»...» Буде така ожеледь, як минулого року, — на маршрутки надії немає. А про «Херсонелектротранс» наша «турботлива» херсонська влада заздалегідь подумала?! Тролейбусам потрібна не «лиса» гума, а зимове «взуття». Гроші на це відшукали? А що з зарплатою у тролейбусників? Якщо те ж, що у працівників «Міськсвітла», то' буде херсонцям «темна». У «Міськсвітлі — комунальному підприємстві! — люди 4 місяці без зарплати. Безлад на цьому підприємстві за актом КРУ еквівалентний 2,2 мільйона гривень. Готове місто до зими? Так, такі речі до звітів не потрапляють... Про все вищевикладене краще дуже «голосно мовчати», чим активно і займається нинішня херсонська влада».
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |