Важка минула зима вкрай загострила проблему стану покрівель у місті. На одній з весняних сесій Херсонської міської ради було прийнято рішення щодо визнання ремонту покрівель пріоритетним напрямком фінансування робіт з капітальних ремонтів за рахунок міського бюджету. Це означало, що більшість коштів бюджету буде спрямовано саме на покрівлі.
- У цьому році нам вдалося збільшити фінансування капітальних ремонтів будинків комунальної власності та ОСББ, — коментує міський голова Володимир Сальдо. — Ми розуміли, в яких складних умовах опинилися мешканці багатоповерхівок, тому було вирішено спрямувати на ремонт покрівель 4 мільйони 569 тисяч гривень. На ці кошти передбачено провести ремонт 44 покрівель. Станом на початок жовтня освоєно вже більше 2,5 мільйона гривень. До кінця жовтня підрядники обіцяють закінчити роботи на усіх об'єктах. 8 жовтня на сесії міської ради за рахунок економії бюджетних коштів ми виділили ще 718 тисяч гривень на капітальний ремонт покрівель. Це дозволить додатково відремонтувати покрівлі ще на 11 багатоповерхівках в різних мікрорайонах міста. Пам'ятаю, як під час розподілу фінансування було багато галасу від політиків, що намагалися «піаритися» на тему покрівель. Потім у ЗМІ я бачив навіть інформацію: все, що у місті зроблено по покрівлях — це за рахунок місцевих політичних діячів, що бюджет тут ні до чого. Це — відверта брехня. Всі роботи з капітального ремонту, що проведені і проводяться у місті, виконані виключно за рахунок міського бюджету. По жодному з об'єктів у будь-якому мікрорайоні міста до них не долучалися спонсори. Вважаю, що нам вдалося хоч й не на 100% вирішити проблему покрівель, сіле ризики ми мінімізували. Наступного року роботу продовжимо.
Цікаво, що підрядники, які виконували роботи з капітального ремонта покрівель на замовлення міськжит- лоуправління, були вельми здивовані, коли від мешканців дізнались, що гроші вони отримали не з міського бюджету, а особисто від приватної особи. Наприклад, у.мікрорайоні «Корабел» над ремонтом покрівель у 6 багатоповерхівках працювала фірма Надії Пашкової. За актами виконаних робіт, підписаних міськ- житлоуправлінням, вона отримала з міського бюджету гроші за роботу — загалом 881 тисячу 307 гривень.
- Наші чотири бригади почали працювати на Острові наприкінці серпня, — розповідає Надія Михайлівна. — У кінці вересня ми здали 6 будинків по вулиці Шенгелія. Усі справи ми вели по ціх об'єктах виключно з міською владою. Зараз на замовлення міста за рахунок заощаджених коштів будемо працювати ще на трьох будинках по вулицях Покришева, Докучаева та Фрітаун. Також ми виконуємо роботи з капітального ремонту систем холодного водопостачання за рахунок міського бюджету. , Коли йшла підготовка цього матеріалу, знайомий керівник одного з херсонських ОСББ, розташованих на вулиці Дорофєєва, розповів історію «в тему». Отже, на початку вересня за рахунок коштів, що збирають з мешканців, було встановлено 15 нових ліхтарів у дворі багатоповерхівки. Нарешті вдалося відновити освітлення. Але як здивувався чоловік, коли під час виступу одного з кандидатів на посаду мера міста почув, що ліхтарі у його дворі — це справа рук цього кандидата. Наступного дня до голови ОСББ вишикувалася черга мешканців. У всіх було одне запитання: де він подів гроші, про які казав, що на них відновлено освітлення? Довелося за допомогою документів доводити, що гроші мешканців чоловік не крав, а дійсно витратив на ліхтарі.
Що ж, передвиборча суєта у місті триває. Щоб звернути на себе увагу виборців, кандидати використовують будь-які методи впливу на людей. А міська влада, здається, вирішила діяти за принципом, що закладений у прислів'я: «Собаки гавкають, а караван іде». Головне, каже мер Сальдо, щоб зі стелі на голови мешканців не текло, а все інше — стече, як вода.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |