Херсонському обласному краєзнавчому музею виповнилося 120 років.
Музей засновав відомий дослідник Віктор Гошкевич у 1860 році з власних знахідок при розкопах на території нашого краю. Пізніше експозицію музею доповнили знахідки Р. Скадовського, І. Стемпковського та ін. А з 1963 року до нього прилучений Херсонський Природознавчий Музей, створений іншим відомим дослідником Йосипом Пачоським у 1899 році.
Зараз у фондах обласного краєзнавчого музею зберігаються понад 170 тис. та експонуються 10 тис. експонатів. Щорічно тут експонується понад 30 виставок, музей відвідують не менше 60 тисяч гостей нашого міста.
Вітаючи колектив однієї з найбільш відомих та безцінних музейних скарбниць Півдня України міський голова Володимир Сальдо зазначив: « Саме у цих стінах херсонці і гості нашого міста мають можливість ознайомитись з найбільшим зібрання матеріалів, свідчень і предметів з історії та культури Херсонщини. Цими ж днями ми святкуємо і 150-річницю від Дня народження батька музею Віктора Гошкевича. Ми пам’ятаємо цю видатну особистість і зробимо все можливе задля подальшого розвитку музею, як однієї з головних окрас культурного Херсона». Він щиро подякував співробітникам музею, ентузіастам, які продовжують славні музейні традиції.
Привітати Херсонський краєзнавчий зі славною датою приїхали його щирі друзі з різних куточків України. Серед гостей були і представники Інституту археології Національної академії наук України, які повідомили про передачу до нашого музею цілої колекції артефактів. У повному обсязі колекцію передадуть навесні. Проте учасникам свята було надано можливість першими побачити дві археологічні знахідки — майбутні експонати. Одна з яких — глиняне зображення міфічної істоти, яке не має аналогів у світі.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |