Народний рух так і не схилив Віктора Ющенка до того, щоб у кожному домі висіли портрети Бандери й Шухевича. Можливо, не вистачило часу. Можливо, підвела друкарня. Можливо, тодішній Президент відповів їм словами Володимира Мая- ковського: „Не все, товарищи, сразу...» Тобто не треба спішити. Звання Героя обом дав, а портрети підождуть. Поки що. Мовляв, усьому свій час.
А їм не терпиться! Чим же заповнювати політичну порожнечу? Успіхами на економічних фронтах? Так вони в економіці не тямлять, що й успішно довели. Державотворенням? Так і тут треба добре почухати ріпу, щоб щось запропонувати не курям на сміх. Лишаються портрети „зверхників», мітинги і майдани. Куди нас, до речі, знов кличе чоловік, що прийшов у президенти прямісінько з майдану. Сам, щоправда, на мітинг вже не поспішає. У піжамі, як заслужений ветеран, ніжиться в апартаментах державної дачі, хоча до Держави має такий же стосунок, як і його персональний шофер чи чиновниця першого рангу, його прес-секре- тар. (Цікаво, а за які заслуги найвищий ранг присвоїв їй патрон, йдучи у відставку?)
Але нагадувати про себе треба! Інакше — забудуть. Тому заступник голови НРУ Василь Куйбіда (блок НУНС), як повідомляє ЗИК, „реанімуючи тему», закликав всіх, хто „відчуває відповідальність перед живими, мертвими і народженими», об'єднатись і створити системну опозицію до діючої влади. „Сьогодні або ми всі консолідуємось і об'єднаємось проти того ворога, який нищить Україну й українство, кожного із нас з вами, або ми щезнемо, як щезли галли, даки, це буде означати, що ми даремно тут 19 років намагались будувати свою національну державу», відзначив Куйбіда.
А я оце ознайомився з цією полум'яною заявою, та й думаю: а де ж сліди „державного будівництва» цими людьми? Ми можемо спостерігати лише наслідки їхньої, як вони висловлюються, „розбудови», а не побудови держави. І потім — чому ж це автор заяви не називає на ім'я „ворога, який нищить Україну»? Чи не тому, що соромиться „засвітити» імена своїх соратників ? Або: чому він згадав лише галлів та даків, які щезли, і забув „диких половців», „нерозумних хозарів», скіфів та ін., які також зійшли з політико- економічної арени, а там і римлян, карфагенян, нарешті укрів та трипілів, з якими носився „народний президент», іт.д.,іт.п.?Хоча, справедливості заради, треба відзначити, що пан Куйбіда вказав на дії властей, які, на його погляд, „знищуютьпідґрунтя консолідації української нації: заперечення Голодомору як геноциду українського народу, можливе прийняття закону про мови і введення подвійного громадянства, наступ на свободу слова.
Нічого нового. Із старих гасел навіть нафталін не вивітрився. Особливо, що стосується можливого прийняття закону про мови і свободи слова. У час розвитку глобальних комунікацій ці „теми» відпали самі по собі, як хвіст у пуголовка в результаті метаморфоз.
Сам пан Куйбіда (народився в російському місті Інта) в біографії зазначає, що володіє англійською, болгарською, польською, чеською мовами. Російську не згадав, бо, очевидно, вважає її другою рідною. І його зрозуміти Можна, адже як не крути, а, на відміну тих мов, які вивчив Куйбіда, цей язык „велик и могуч».
То в чім проблема? Лише у Бандері з Шухевичем? Аргумент, погодьмось, смішний. Його можна вибачити лікареві-урологу Тягнибоку, але не власникові трьох чи навіть чотирьох дипломів, кандидатові кількох наук і навіть один раз доктору, яким є Куйбіда.
Невже такою незграбною політикою можна привернути увагу виборця?
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |