ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Підбиваемо підсумки
18.10.2010 / Газета: Каховська зоря / № 83-84 / Тираж: 8000

Закінчується каденція депутатів ра­йонної ради V скликання. Час підбити під­сумки нашої роботи. В цілому районна рада, президія, постійні комісії, відділи та управління райдержадміністрації, ви­конавчий апарат працювали за принци­пами колективного, вільного обговорення питань, гласності, постійного визначення громадської думки, приділяючи особливу увагу соціально-економічному розвитку району, виконанню бюджетних показни­ків, використанню земельних ресурсів, об'єктів і майна спільної власності терито­ріальних громад.

Цілеспрямована робота всіх гілок влади сприяла постійному зростанню основних по­казників економічного розвитку району. Так виробництво валової продукції сільського гос­подарства в порівняних цінах з 234,4 млн. грн. в 2005 році зросло до 424,6 млн. грн., тобто збільшилося в 1,8 раза. Значно зросло вироб­ництво сої, овочів, яєць.

Обсяг роздрібного товарообігу з 32,8 млн. грн. досяг понад 60 млн.грн., тобто збільшив­ся в 2,1 раза.

Середньомісячна заробітна плата зросла з 609 грн. в 2005 році до 1250 грн. в поточному році.

Значно збільшились і видатки по основних галузях порівняно з 2002-2005 роками. Так, видатки на освіту з 34,6 млн. грн. зросли до 134 млн. грн., на культуру — з 2,7 до 9,3 млн. грн., на соціальний захист населення — з 8,6 до 47,2 млн. грн., на охорону здоров'я — з 30 млн. грн. до 109,2 млн. грн., на фізкульТурно- масову роботу видатки склали 9,9 млн. грн. і порівняно з 2002-2005 роками зросли в 3,6 раза.

В центрі уваги депутатів знаходилися пи­тання ефективного використання земельних ресурсів як основного джерела доході^ селян, що дало змогу значно збільшити орендну пїіа- ту як за землі державної власності, так і за зе­мельні паї селян. Якщо в 2002 рбці за оренду земельних паїв селяни отримали 7 млн. 400 тис. грн., то в 2009 році — 16 млн. 410 тис. грн. В поточному році завдяки наполегливій роботі 'з орендарями переважна їх частина збільшила орендну плату за паї до 3 відсотків від вартості земельного паю, що дозволить селянам отри­мати 21,1 млн.грн. Каховський район є одним з провідних районів не тільки на Херсонщині, але і в Україні, де працює велике зрошення, яке нам вдалося зберегти у повному обсязі під час знищення колективних сільгосппідпри­ємств.

З ініціативи депутатів та за згодою сіль­ських рад в листопаді 2007 року на XVII сесії районної ради було прийнято рішення про передачу в спільну власність територіальних громад внутрішньогосподарську меліора­тивну систему з об'єктами інженерної інфра­структури. Зараз внутрішньогосподарська меліоративна мережа протяжністю 682 км, дощувальна техніка в кількості 406 одиниць знаходяться в комунальній власності терито­ріальних громад, передані на баланс сільських рад. Це дало змогу на отримання орендної плати за 2009 рік в сумі 909,3 тис. грн., з якої сільські бюджети отримали 818,4 тис. грн. Я вважаю, що в подальшому необхідна розроб­ка державної програми, яка дозволить про­вести реконструкцію цілісної внутрігосподар­ської меліоративної системи.

Районна рада прийняла і контролює ви­конання програми «Питна вода Каховщини». Протягом останніх чотирьох років на н вико­нання з районного бюджету було виділено і освоєно 818,7 тис. грн., з сільських бюджетів — 412,8 тис. грн. Це дало змогу пробурити та відремонтувати артсвердловини в селах Чер­воний Перекоп, Петропавлівка, Мар'янівка, Наталівка, Дудчино, Роздольне, Арх.Слобо­да, Федорівка, провести заміну водонапірних башт в селах Василівка, Софіївка, Ольгівка, Новокам'янка, Семенівка, Чорноморівка, провести ремонт водопровідної мережі в Дми- трівці, Волинському, Чорноморівці, Заозерно­му.

Разом з питанням водозабезпечення по­стійно триває газифікація сіл, на що з район­ного бюджету, починаючи з 2006-року, було виділено 186,5 тис. грн., втому числі 40,9 тис. грн. — на будівництво підвідного газопроводу в с.Сергіївка, 95,6 тис. грн. — на будівництво під­відного газопроводу до сіл Кам'янка та Цуку- ри, 50,0 тис. грн: — на виготовлення проектно- кошторисної документації на реконструкцію підвідного газопроводу с.Чорнянка. Під про­граму «Власний дім» на газифікацію сіл було виділено з районного бюджету 450 тис. грн. Проведена робота дала можливість довес­ти газифікацію в районі до 20,9% населених пунктів проти 9,3% в 2002 році.

Протягом цієї каденції з боку районної ради, райдержадміністрації постійно приділя­лася увага розвитку освіти, медицини, культу­ри, зміцненню їх матеріальної бази.

Для організації перевезення учнів та педа­гогічних працівників за рахунок районного бю­джету придбано п'ять автобусів, які одержали Василівська, Тавричанська, Роздольненська, Дудчинська та Федорівська загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів. За рахунок державного бюджету отримали автобуси Костогризівська та Кам'янська школи.

В районі працює Програма комп'ютеризації загальноосвітніх шкіл. Зараз 24 школи мають 25 комп'ютерних комплектів. Сім шкіл забез­печені мультимедійними комплексами, Роз­дольненська та Семенівська загальноосвітні школи — інтерактивними дошками.

Здійснюються заходи щодо організації ро­боти шкільних їдалень, які раніше не працюва­ли, в яких харчуються всі учні 1 -4 класів та діти пільгових категорій за рахунок коштів район­ного бюджету. Запрацювали такі їдальні у Арх. Слобідській, Волинській, Новокам'янській, Федорівській, Червоноперекопській, Богда- нівській, Калинівській, Петропавлівській, Подівській та Червоноподільській школах.

Упродовж 2006-2009 років здійснено за­ходи щодо поліпшення умов оздоровлення дітей. Якщо у 2004 році на базі шкіл функціо­нували 14 дитячих оздоровчих табори для 430 дітей, то влітку 2010 року функціонувало 24 пришкільних дитячих оздоровчих табори для 2167 дітей. Коли раніше оздоровлення дітей здійснювалося за рахунок залучених позабю­джетних коштів, то, починаючи з 2005 року, — за рахунок коштів районного бюджету.

Відновлюється функціонування дошкіль­них навчальних закладів. Зараз 55% дітей охоплено суспільним дошкільним вихованням проти 33% у 2005 році.

Під контролем районної ради знаходиться робота центральної районної, дільничних ліка­рень, лікарських амбулаторій, фельдшерсько- акушерських пунктів.

Збільшення фінансування дало змо­гу за кошти районного бюджету придбати нове медичне обладнання: дефібрилятор- монітор, апарат штучної вентиляції легенів, мамограф, флюорограф, ренгенапаратура, реанімаційно-хірургічний монітор, дихальний апарат, електрокардіограф. Оновлено авто­мобільний парк лікарні. Зараз ведуться ро­боти по відкриттю Каховської філії відділення гемодіалізу Херсонського обласного шпиталю інвалідів.

З метою реалізації в районі заходів по за­безпеченню та розвитку мережі закладів куль­тури, підвищенню рівня культурного обслуго­вування населення затверджені і працюють програми розвитку культури та духовності на 2007-2012 роки, розвитку та утримання на­родних та зразкових аматорських колективів, розвитку декоративно-художнього мистецтва.

Протягом 2006-2009 років за рахунок бю­джетних, спецрахунку та спонсорських коштів закладів культури було здійснено придбань на 555,8 тис. грн.

Не забуваємо про фізкультурно-масову роботу серед населення, ведемо її на підста­ві комплексної програми розвитку фізичної культури і спорту в районі на 2007-2011 роки. Залучено до занять фізкультурою і спортом близько 4 тис. чоловік, до їх послуг — 3 стадіо­ни, 96 спортивних майданчиків, 26 спортивних залів.

Районна рада під свою опіку взяла спор­тивний комплекс в селі Арх.Слобода та орен­дує спортивний комплекс в селі Чорнянка.

З боку депутатів районної ради, відділів та управлінь райдержадміністрації, керівництва установ і закладів приділяється постійна ува­га збереженню, зміцненню матеріальної бази об'єктів спільної власності територіальних громад району, їх ефективному використан­ню. Тільки від здачі в оренду вільних примі­щень за 2006-2009 роки отримано 188,1 тис. грн., з них до районного бюджету надійшло 60,9 тис. грн.

Підсумовуючи зроблене, хочу висловити щиру вдячність за співпрацю головам постій­них комісій районної ради, всім депутатам, сільським головам, працівникам райдержад­міністрації, виконавчого апарату районної ради за їх працю в ім'я розвитку нашого райо­ну.

Автор: Микола КРУПІН, голова районної ради


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту