ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Володимир Сторчак: «СІЛЬСЬКИЙ ГОЛОВА — ТО ПЕРЕДОВСІМ МУДРИЙ ГОСПОДАР»
18.10.2010 / Газета: Каховська зоря / № 83-84 / Тираж: 8000

Голова районної державної адміністрації і керівник районної організації Партії регіонів Володимир СТОРЧАК зустрівся з кореспондентами «Кахов­ської зорі» і відповів на ряд їх передвиборчих запитань.

- Володимире Петровичу, скажіть чесно, яка «номінація» наступних ви­борів в органи місцевих рад Каховщини Вас особливо цікавить і, можливо, непокоїть?

-Як на мою думку, запитання дещо некоректне, тому що я об'єктивно зацікав­лений в тому, аби вибори до місцевих рад 31 жовтня в абсолютно всіх «номінаціях», як ви висловлюєтесь, пройшли прозоро, демократично і суто у правовому полі. їх результати — то інша розмова. Коли ж мати на увазі специфіку моєї посади, то мене найбільше і цікавлять, і хвилюють вибори сільських голів, бо саме вони є ключо­вими особами на селі за умов незалежної України і в руслі стратегічної програми Президента України Віктора Януковича та Партії регіонів, спрямованої на потуж­ний розвиток агропромислового комплексу та значне підвищення якості життя сільського населення. Нагадаю, що за радянських часів посада голови виконкому сільської ради була багато в чому номінальною, формальною... На селі тоді справ­жніми, повноправними і беззаперечними господарями були голови колгоспів та директори радгоспів. Саме вони визначали стратегію та тактику розвитку того чи іншого сільського населеного пункту і приймали конкретні рішення, а кишенькові голови сільвиконкомів ті рішення потім офіційно оформляли. Зараз сільський го­лова без будь-яких перебільшень — головна людина в селі, і його реальний, прак­тичний вплив на плин селянського життя-буття просто важко переоцінити.

-Яким же має бути нинішній сільський голова?

-Передовсім він повинен бути на своїй території справжнім господарем, але ні в якому разі не мати власного бізнесу. Сільський голова — то людина державна, і він мусить 100-відсотково віддавати свій робочий час захисту інтересів своєї терито­ріальної громади. Особливу увагу перша особа села мусить приділяти питанням ефективного використання землі, бо саме від цього напряму залежить наповне­ння реальними коштами сільського бюджету. А де солідний бюджет, там є й ціле­спрямована робота щодо розвитку соціальної інфраструктури населеного пункту. Дбати про раціональне використання землі — значить, й постійно контролювати до­тримання місцевими землекористувачами науково обгрунтованих сівозмін, тобто повсякчас турбуватися про підвищення родючості грунту, про вміле застосування зрошення...

А взяти внутрішні автошляхи на територіях сільрад... В багатьох місцях вони вже непридатні для надійної експлуатації, бо витримували навантаження у декіль­ка разів більші за норму. Звичайно, коштів в місцевих бюджетах на капітальний ремонт внутрішніх автошляхів бракує. Як має діяти в подібній ситуації сільський голова-господар? Він мусить ретельно з'ясувати, хто саме користується тими до­рогами та наскільки інтенсивно, і запропонувати відповідним землекористувачам- сільгоспвиробникам взяти пайову участь в капремонті згаданих автошляхів. Пи­тання ставиться абсолютно логічно, тож навряд чи хтось із вантажоперевізників буде заперечувати.

Хочу особливо наголосити: сільський голова повинен сьогодні займатися й пи­таннями залучення інвестицій у подальший розвиток територіальної громади, шу­кати солідних і надійних підприємців, зустрічатись з ними з приводу оптимального використання виробничого потенціалу закріпленої місцевості. З цим завданням тісно пов'язана необхідність значно збільшити кількість підсобних селянських гос­подарств, створити всі належні умови, особливо що стосується кормозаготівель та цілодобового водопостачання, для того, аби сільське населення знову почало повністю забезпечувати жителів міст власною овочевою та м'ясо-молочною про­дукцією, як це було за радянських часів.

Саме багато в чому від сільських голів зараз залежить потужний розвиток гази­фікованих населених пунктів, де треба створити нові робочі місця в галузях тварин­ництва, крапельного зрошення та переробки сільгосппродукції, де необхідно через регіональні цільові програми розпочати широкомасштабне індивідуальне житлове будівництво. Чому не їдуть в село молоді лікарі, вчителі, інженери-комунальники? Передовсім тому, що нема впорядкованого житла і перспективи отримати його. Ці перепони обов'язково треба подолати. До справи мають підключитися і відділ освіти райдержадміністрації, і центральна районна лікарня, і відділ культури РДА.

Звичайно, справжній сільський голова мусить знати, як живе кожен його одно­сельчанин, що робиться на кожному подвір'ї, скільки голів свійських тварин утри­мує та чи інша сім'я... Сільський голова повинен знати та вирішувати проблеми кожного мешканця громади і в першу чергу — малозахищених верств населення, багатодітних сімей, ветеранів війни та праці, інвалідів, брати активну уяасть у ре­алізації державної програми подолання бідності та працевлаштування населен­ня. Одночасно він повинен всіляко сприяти розвитку і зміцненню матеріально- технічної бази сільського комунального підприємства,, аби поліпшувалася якість і зростала кількість комунальних послуг. Очевидно, сьогодні треба принципово ставити питання про створення в таких селах, як Малокаховка, Норнянка, Семе- нівка, Червоний Перекоп, в селищі Любимівка кущових комунальних підприємств відповідного обслуговування сусідніх населених пунктів, а згодом вони трансфор­муються у міцний та мобільний райкомунгосп.

-Іншими словами, Володимире Петровичу, Ви позиціонуєте якісно но­вий імідж сільського голови і вкрай вимогливий підхід до його ділових та людських якостей? Але ж розширене коло обов'язків та відповідальності, очевидно, потребує і збільшення можливостей для здійснення окреслених повноважень. В той же час ми знаємо, що у сільських голів зараз нема за­ступників, що у штатних розписах сільвиконкомів не передбачені, скажімо, юрист, інструктор з фізкультури та спорту, інструктор з роботи з молоддю тощо...

-Зауваження цілком слушні і, сподіваюсь, найближчим часом їх буде врахова­но. Але зрозуміло однозначно, що сільському голові треба менше займатися па­перовою роботою, а побільше — безпосередньо роботою з людьми: бізнесменами, інвесторами, проектантами...

-У нашому районі є сільські голови, які на 100 відсотків відповідають ви­могам часу?

-Звичайно, є. Але їх прізвища до виборів я називати не буду. Хай люди самі зроблять свій виважений вибір. Думаю, сільськими головами буде обрано досвід­чених професіоналів і справжніх патріотів своїх сіл та Каховщини, які прийдуть до місцевої влади не власні корисливі питання вирішувати, а дійсно творити для од­носельців Добро і Прогрес.

Автор: Валерій РУДЕНКО, Володимир МЕНИСЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту