Протягом двох днів Херсонщина знаходилася в центрі уваги міжнародної бізнес-спільноти. Саме тут, в центрі півдня України, 9 та 10 жовтня проходив Перший міжнародний бізнес-форум «Херсонщина — Золоті ворота України», в роботі якого взяли участь представники Німеччини, Росії та Грузії. Низка заходів — від спортивних до концертно-видовищних — зробили програму біз- нес-форуму насиченою та неформальною: чемпіонат України з Кіокушин-карате в Херсоні, конкурс дзвонарів і творчий концерт Микити Джигурди в Голій Пристані та Новій Каховці.
Підписання міжнародних меморандумів про співпрацю по впровадженню інноваційних технологій в житлово-комунальному господарстві; розробка спільного проекту в галузі виробництва сировини для виноробів України, Грузії та країн Євросоюзу; презентація комплексного підходу до реформування регіональної енергетики; можливості Херсонщини в питаннях яхтинга та туризму під час проведення ЄВРО-2012, — саме такі конкретні справи вирізняли бізнес-форум «Херсонщина — Золоті ворота України» серед низки подібних заходів.
Втілення цих проектів дасть новий поштовх для розвитку регіону, що, у свою чергу, призведе до значного поповнення місцевих і державного бюджетів.
10 жовтня, у день, коли було заплановано проведення заходів у рамках Міжнародного інвестиційного бізнес-форуму у Голопристанському районі, на подвір'ї міського Свято-Духівського храму чекали гостей. Сюди, на конкурс дзвонарів, прибули не тільки господарі району — голова Голопристанської районної державної адміністрації Олексій Морее, начальники відділів і управлінь райдерж- адміністрації, міський і сільські голови, але й люди, котрі налаштовані на перспективність розвитку як Херсонщини в цілому, так і Голопристанщини зокрема. Це — інвестори, бізнесмени, котрі готові сприяти у поліпшенні економічного клімату регіону, зробити життєві умови громади комфортнішими і, разом з тим, впровадити в населених пунктах Голопристанщини передові технології, котрі б стали на службу населенню. Завітав до Голої Пристані також відомий артист Росії, проте громадянин України, — Микита Джигурда.
Перед початком конкурсу благочинний, настоятель Свято-Духівського храму протоієрей Володимир Буднік запросив усіх присутніх на молебен. Після нього учасники зібрання вийшли на подвір'я, де й слухали мелодійний передзвін, що лунав на всі околиці міста з храмової дзвіниці. П'ятеро дзвонарів-учасни- ків конкурсу демонстрували розмаїття способів і прийомів, якими Церква закликає до спільної молитви.
З рук голови райдержадміністрації Олексія Морева кожен із майстрів дзвонарської справи отримав подарунки від спонсорів конкурсу і подяки.
Вже за годину усі учасники заходів, що проводилися на Голопристанщині у рамках Міжнародного інвестиційного бізнес-форуму, зібралися у міському Палаці культури «Сузір'я». Саме тут і розпочалося проведення основної програми — презентація інвесторами власних проектів і пропозиції щодо втілення їх саме на території населених пунктів Голопристанщини.
Почалися заходи із приємного — актор і співак Микита Джигурда порадував усіх присутніх своїми виступами. Він також розповідав і про власні життєві ситуації, з якими стикався, зокрема, й через те, що є громадянином України, але живе і працює в Росії. А з приводу проведення бізнес-форуму Микита Джигурда зазначив:
- Для мене, як громадянина України, є великою честю брати участь в бізнес-форумі, що має залучити інвестиції до моєї рідної країни. Це добре, коли люди, які зараз знаходяться при владі в регіоні, вже не соромляться заявити на весь світ, що Херсонщина — це Золоті ворота України. Вірю, що такий захід — це лише початок копіткої, проте дуже цікавої роботи, результатом якої стане реальне підвищення авторитету України в світі.
Від розваг одразу ж перейшли до справи. Питання економічного підйому нині є пріоритетним як для Голопристанщини, так і Херсонщини в цілому. Для того, щоб покращити ситуацію у всіх сферах життєдіяльності регіону і забезпечити капіталовкладення в економіку області, необхідно було заявити про регіон, закликати сюди інвесторів. І з такими ініціативами виступив саме голова Херсонської обласної державної адміністрації Микола Костяк, котрий переконав світову громадськість у тому, що потенціал краю дійсно вартий того, аби вкладати кошти і розгортати бізнесову діяльність саме тут.
Так, до Голої Пристані завітали 10 жовтня представники різних компаній і фірм, у тому числі закордонних, котрі представили тут власні інвестиційні проекти і запропонували співпрацю.
Один із таких проектів — роздільний збір сміття. І дійсно, тема є актуальною як у місті, так і в районі. Проблеми благоустрою і санітарного стану, за які сьогодні так вболівають керівники територіальних громад району, можуть бути якщо не повністю (адже багато залежить і від нашого з вами менталітету і розуміння того, що чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять), то практично вирішеними. Розв'язання проблеми екології і порядку на території наших вулиць передбачає встановлення кількох різновидів сміттєвих контейнерів, різних за своєю конструкцією, призначених для роздільного збору окремих видів побутових відходів. Такі з них, як, наприклад, пластикові або скляні пляшки, можуть бути реалізовані для вторинної переробки. Досвід такого господарювання широко розвинений у країнах Західної Європи. Воно, насамперед, покликане для мінімізації забруднення навколишнього середовища, а також для наповнення бюджетів за рахунок реалізації сировини, яка може після переробки знову використовуватися. Ось що говорить німецький інвестор Вольфганг Рмлих, компанія «Шефер»:
- Спілкуючись під час бізнес- форуму в Херсоні з українськими колегами, приходжу до висновку, що проект «Інноваційні технології в системі ЖКГ», розроблений компанією «Шефер», є дуже перспективним для Херсонщини і взагалі для України. Більш того, цей проект для України є дуже своєчасним.
Наступний бізнес-проект теж має неабияку актуальність, особливо для міста. Це — комплексний підхід до реформування системи регіональної енергетики. Представив його провідний спеціаліст КП «КЗСКО м. Херсон» Федір Ба- рулін. Він, на підставі проведених досліджень, довів, що видобувні джерела енергії, такі як природний газ, нафта, вугілля тощо, поступово, але неминуче вичерпуються. У зв'язку з цим збільшуються (і ростимуть і далі) тарифи на теплову та електричну енергію. Тому існує гостра необхідність впровадження таких систем енергозабезпечення, які б відрізнялися своєю економічністю. Так, наприклад, Швеція споживає 60 кВт/ год на площі в один квадратний метр за рік, тоді як цей показник в Україні досягає 250-350. Федір Барулін запевнив, що споживання теплової енергії цілком реально зменшити на 80 відсотків, а електричної — на 83%. Тим більше, що прогнозовані показники здорожчання тарифів до 2016 року просто-таки астрономічні: на природний газ — 560%, теплову енергію — 480%, електроенергію — 250%. Таким чином, і збільшення бюджетних асигнувань на забезпечення енергетичних потреб об'єктів комунальної власності становитиме аж близько 550%. Тому, інвестор говорить про пріоритетність енергозберігаючої санації будівель. Концепція інтегрованого реформування системи регіональної енергетики полягає в комплексному підході до реконструкції систем енергозабезпечення: частковій заміні видобувних енергоресурсів можливими місцевими джерелами енергії; реконструкції котелень і теплопроводів відповідно до необхідного навантаження; навчанні обслуговуючого персоналу і споживачів.
Ще один інвестиційний проект, який пропонувався під час форуму, полягав у реконструкції освітлювальних систем на вулицях населених пунктів. Енергозберігаючі сучасні технології, за якими розроблені нові діодні лампи, дозволяють значною мірою економити електроенергію (значить — і витрати коштів), а також значно покращують якість освітлення вулиць у темну пору доби — хоч потужність ламп мала, але випромінювання світла значно перевищує те, що ми маємо зараз від старих ламп. Поліпшується і видимість на дорогах і тротуарах, оскільки жовте світло зміниться на денне — біле.
На усі інвестиційні пропозиції, які пролунали під час форуму, відгукнулися не лише міська та районна влада, але й новозбур'ївський, нововолодимирівський, велико- кардашинський і чулаківський сільські голови, котрі одразу після представлених проектів виявили бажання брати в них участь. Тому через кілька хвилин після закінчення другої частини концерту Микити Джигурди усі учасники зібрання підписали меморандум про співпрацю, яким чітко визначені строки і особи, відповідальні за втілення проектів у життя.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |