Напередодні 100 днів роботи нової команди херсонських податківців на чолі з Юрієм Ємченком відбулася прес-конференція
За словами Юрія Борисовича, з упевненістю можна стверджувати, що співробітники ДПА в Херсонській області намагаються бути на крок попереду в щоденній роботі з наповнення бюджету. Свідчення цього — щомісячне (починаючи з липня) виконання доведених державою завдань із надходження податків і зборів до державної казни. За 9 місяців нинішнього року до загального фонду державного бюджету надійшло 406,2 млн. грн. Це на 38,5 млн. грн. (або на 10,5%) більше минулорічного рівня. До місцевих бюджетів зібрано 716 млн-. грн. податків і зборів. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 73,4 млн. грн. (11,4%).
— Останнім часом податківцям вдалося змінити ситуацію на краще. Насамперед це стосується ПДВ. Позитивні нарахування збільшилися з 18—23 млн. грн. на початку року до стабільних 31 — 34 млн. грн. щомісяця. Крім того, за минулі 9 місяців податківці Херсонщини упередили безпідставно заявлений до відшкодування з бюджету ПДВ на суму 34,3 млн. гривень, — відзначив Юрій Ємченко. — Однак цього недостатньо. Аби й надалі ефективно виконувати поставлені перед нами завдання, ми виявляємо та залучаємо до оподаткування тіньові обороти, руйнуємо схеми мінімізації податків.
Завдяки посиленню контролю за діяльністю ризикованих підприємств за 9 місяців до державного бюджету надійшло 8,4 млн. грн. узгоджених податкових зобов'язань, зменшено збитки більш ніж на 4 млн. грн. та залишок від'ємного значення ПДВ на7,8 млн. грн.
Податківці використовують нові механізми руйнування схем мінімізації та викриття кримінальних порушень у податковій сфері. Це дозволило з початку року припинити діяльність п'ятьох конверта- ційних центрів, викрити 63 злочини у сфері оподаткування, 57 з яких належать до категорії тяжких. Питома вага тяжких злочинів, пов'язанихзухиленням від сплату податків в особливо великих розмірах, зросла у порівнянні з торішнім показником майже на 21%. По злочинах, кримінальні справи за якими закінчені провадженням, відшкодовано 2,6 млн. грн.
Одним із важелів поповнення бюджету є детінізація ринку алкоголю і тютюну та контроль за обігом підакцизних товарів. Зокрема, йдеться про відстежен- ня реалізації алкогольних, напоїв з підробленими акцизними марками, без- ліцензійну торгівлю або торгівлю за цінами, нижчими за мінімально встановлені, зберігання спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів в місцях, не внесених до Єдиного реєстру. З 210 суб'єктів господарювання, перевірених у січні — вересні, порушення виявлені у 207 випадках.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |