ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Служба милосердя: кращі традиції доброчинності
21.10.2010 / Газета: Новий день / № 43 / Тираж: 36600

Херсонська обласна органі­зація Товариства Червоного Хре­ста України проаналізувала свою роботу за п'ять попередніх років і спланувала діяльність на п'ять наступних. На звітно-виборній конференції, яка відбулася'з цієї нагоди, серед здобутків відзна­чалося суттєве збільшення кількості первинних організацій, що є основою товариства (з 1280 у 2005-му до 1493 — у поточ­ному році). Майже вдвічі зросла і кількість членів товариства, до­сягти 260 тисяч. Чимало набуто у тісній співпраці з органами дер­жавної влади, місцевого само­врядування, їх управліннями, громадськими організаціями, які опікуються малозабезпеченими верствами населення. Зокрема, спільно з управлінням охорони здоров'я облдержадміністрації вже 11 років поспіль успішно ре­алізовується єдина в Україні чер- вонохресна програма «Ветеран- медик», згідно з якою 1100 не­працюючих пенсіонерів-медиків узяті під опіку патронажною служ­бою Червоного Хреста. Вони по­стійно отримують необхідну ме­дичну, матеріальну і психологіч­ну допомогу.

Служба милосердя, яка скла­дається з 87 патронажних ме­дичних і молодших сестер, діє у Херсоні та в усіх районах об­ласті. Саме цей підрозділ вияв­ляє, ставить на облік і обслуго­вує самотніх громадян та інвалідів, які потребують сторон­ньої допомоги. Зараз на обліку перебувають близько 7 тисяч осіб, з яких майже кожен третій лежачий, тож 4,1 тисячі з них перебувають на щоденному об­слуговуванні. Нині важко уявити долю цих людей без допомоги сестер милосердя.

Триває планова переорієнта­ція роботи патронажної служби передусім на сільську місцевість, де існує значно більше проблем з медичним та соціальним обслу- говуванням населення, аніж у містах та райцентрах. Зараз патронажні сестри працюють у 126 селах. В області діє 14 черво- нохреснцх медико-соціальних кімнат та Новокаховський медико-соціальний центр, в яких що­річно надається близько 60 тисяч медичних та соціальних послуг. Розширюються і форми такої до­помоги вразливим верствам на­селення. Так, за сприяння керів­ництва Білозерської районної та Станіславської дільничної ліка­рень в Станіславі відкрито 2 па­лати Червоного Хреста на 10 соціальних ліжок. Цього року тут вже пройшли лікування 110 малозабезпечених грома­дян. До кінця року планується відкрити ще дві палати на базі Но- воолексіївської дільничної лікарні Генічеського району. У віддалених селах, де немає лікарських за­кладів, створено 25 червонохресних пунктів першої допомоги, у яких щорічно отримують медичну допомогу близько півтисячі селян.

Зростають обсяги надання адресної допомоги соціально незахищеним верствам насе­лення коштами та в натуральній формі (гарячими обідами, про­дуктами харчування, одягом, взуттям, ліками, засобами гігієни). Щорічно близько 50 ти­сяч нужденних отримують таку допомогу на суму до мільйона гривень. Серед благодійних за­ходів — проведення місячників Червоного Хреста. Цього року він присвячений ювілею Великої Перемоги і зібрав продуктів хар­чування, одягу, взуття, засобів гігієни, медикаментів на суму 317 тис. грн., що дало мож­ливість надати допомогу 8,5 тис. громадянам. Спільно з ветеранськими організаціями було обстежено пам'ятники загиб­лим воїнам, надано матеріальну допомогу на їх ремонт селам Гаврилівці та Червоному Ново- воронцовського району. В рамках Року ветеранів прези­дія облорганізації ініціювала збір коштів на відновлення па­м'ятника загиблим воїнам в Геройському Голопристан- ського району.

Одним із основних напрямів діяльності організацій Червоного Хреста є також матеріальна та соціально-побутова підтримка хворих на туберкульоз, СНІД, ВІЛ-інфікованих та громадян груп ризику — найвразливіших верств населення. Патронажні сестри контролюють щорічне обов'язкове флюорографічне обстеження своїх підопічних та тих, хто звертається по допомо­гу. 15 сестер забезпечують у Комсомольському та Суворовському районах Херсона, Біло- зерському, Генічеському, Цюру- пинському та Голопристанському районах амбулаторно-контро- льоване лікування та соціальний супровід проблемних хворих на туберкульоз. Тільки цього року за спеціальною програмою пройш­ли лікування 170 хворих, у т. ч. 55 колишніх в'язнів, яким надана матеріальна допомога на суму понад 155 тис. грн. Цей досвід вивчала та схвалила експертна група під керівництвом Бюро ВООЗ в Україні.

Під час конференції товари­ства сформоване нове його правління, а головою обласної організації знову обрано Леоні­да Соболя. В роботі конференції взяли участь Президент Товари­ства Червоного Хреста України Іван Усіченко, керівництво облради та облдержадміністрації.

Автор: Олена АНТОНЕНКО


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту