ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Чи реально придбати власне житло?
21.10.2010 / Газета: Новий день / № 43 / Тираж: 36600

Взагалі нічого не їсти, не пити, не відпочивати, не купувати новий одяг і, звісно ж, ні копійчини не давати дітям на шкільні потреби — за таких умов молода херсонська сім'я з середньою заробітною платою рівно за 10 років зможе придбати власне житло.

Аби у майбутньому хоча б якось зміни­ти цю ситуацію чи принаймні заявити про такі наміри, днями голова Херсонської облдержадміністрації Микола Костяк та голова правління Держфонду підтримки молодіжного житлового будівництва Ле­онід Рисухін підписали меморандум про співпрацю. За словами чиновників, уже з наступного року у питаннях молодіжного житлового будівництва та пільгового кре­дитування на придбання власної оселі крига обов'язково скресне.

— За яких умов сьогодні надається пільгове кредитування молодим сім'ям на придбання житла? Який відсоток сплачує держава? Хто має право отримати цю до­помогу позачергово? Я хочу, щоб відповіді на всі ці запитання чітко знали усі молоді сім'ї Херсонщини, а не якась там невели­ка когорта крутих, — заявив під час підпи­сання меморандуму губернатор Херсон­щини Микола Костяк. — Якщо на першо­му етапі утворення молодої сім'ї у них немає житла, така сім'я ризикує розпас­тися. А підуть діти... Без власного даху над головою спокійно жити не можна.

Херсонська область завжди була од­ним з лідерів з реалізації програми підтрим­ки молодіжного будівництва, — заявив на зустрічі голова правління Держфонду Леонід Рисухін. — Державний фонд сприяння мо­лодіжного житловому будівництву через різні механізми уже забезпечив житлом 27 тисяч молодих сімей. На жаль, зважаючи на кількість бажаючих отримати пільговий кредит, ця цифра не зовсім втішна.

На прохання кореспондента «НД» уточ­нити кількість молодих сімей, які сьогодні перебувають у черзі на отримання пільго­вого кредитування, на покращення житло­вих умов, голова правління Держфонду виправився, мовляв, черги взагалі немає.

На отримання пільгових кредитів для придбання житла сьогодні черги немає, — уточнив пан Рисухін. — Заявки, які надхо­дять у регіональне управління фонду, ре­тельно реєструються, і якщо людина пра­вильно подала всі документи, вона чекає відповідного рішення. З числа всіх цих за­явників комп'ютером виводиться спе­ціальний рейтинг. Дехто має пільги на по­зачергове покращення житлових умов: чорнобильці, інваліди, багатосімейні тощо. Словом, можна бути сотим у рей­тингу, хоча і п'ять років зареєстрованим, а можна сьогодні подати документи — і стати першим. Але якщо говорити відвер­то, то ще від колишньої держави у нас чис­литься 1 млн. 200 тисяч людей, які праг­нуть покращити свої житлові умови. Ми повинні розуміти, що всі вони не будуть забезпечені житлом. Міністерством регі­онального розвитку та будівництва Украї­ни сьогодні відпрацьовується процедура утворення єдиного державного реєстру цих людей. До цього реєстру включать усіх, хто має необхідність поліпшення жит­лових умов, але ці люди по-різному забез­печуватимуться житлом. Хтось має право на соціальне житло, інші категорії пільго­виків отримають допомогу у вигляді 30% субсидії від вартості квартири. Можу з впевненістю сказати: крига скресла. Уже з наступного року у цих питаннях молоді українські сім'ї відчують вагомі зрушення. Уряд планує виділити 40 млн. гривень на пряме кредитування молодих сімей. З урахуванням співфінансування з місцевих бюджетів ми розраховуємо, що ця сума буде на рівні 90—95 млн. гривень. Звісно, що це все одно небагато, але, погодьте­ся, позитивний сигнал для молоді.

Автор: Вадим ЛУБЧАК


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту