Ще на серпневій обласній нараді освітян було проаналізовано вартість харчування у шкільних їдальнях. Тоді серед районів, де ціни буцімто не з дешевих, було названо і Каланчацький. Вирушивши у відрядження до райцентру, ми вирішили з'ясувати, чим і як годують наших дітей.
І пощастило нам завітати до Каланчацької ЗОШ № 2 саме під час обіду. Шкільну їдальню віднайти було неважко. Треба було просто йти на аромат. З кожним кроком апетит зростає. За обідніми столами учні за обидві щоки уплітали пшоняну кашу у томатній підливі та з великим шматком курятини. Кожному — ще по половинці великого помідора. У склянках стигне запашне какао-молоко.
— Діти молодшого шкільного віку та пільговики харчуються у нас на 6 гривень на день, але саме харчування для них безкоштовне. Для решти учнів — 5 гривень на день, —' розповідає директор Каланчацької загальноосвітньої школи № 2 Сергій Драненко. — Ми ставимо за мету не просто нагодувати дітей, а дати їм якісні продукти, а з ними — сили для навчання. У нас дуже хороше меню: окрім перших та других страв, де завжди є шматок м'яса чи котлета, діти обов'язково їдять овочі, сир, яблука. Даємо молоко, кефір, соки.
До розмови долучається шеф-кухар їдальні Світлана Коваленко:
— Можна зробити і дешевше харчування, але що ж тоді буде їсти дитина? Адже, наприклад, каші на порцію можна дати 100 грамів, а можна і 150—200. М'яса — 25 грамів, а ми даємо по 50. Є різниця? Вважаю, що дитина добре наїдається. Це видно по швидко спорожнілих тарілках. А зараз набрали 1 -й клас, так дітки взагалі виїдають усе.
Співвідношення ціни і якості харчування у школі контролює і батьківський комітет. Батьки залишилися задоволені. У той час, коли продукти дорожчають ледь не щодня, 5—6 гривень — це вже не гроші. Вдома, наприклад, за цю суму школяру не приготуєш ані сніданок, ані обід. А діти з деяких сімей, можливо, й взагалі нечасто їдять такі страви і продукти, які на них чекають у школі. Тож, на думку дирекції навчального закладу зокрема і районного відділу в цілому, треба добре зважувати, що є головним в організації шкільного харчування: дешевизна чи здоров'я?
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |