ЦЯ РОЗМОВА- З ДЕПУТАТОМ ГОЛОПРИСТАНСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ, ГОЛОВОЮ ПОСТІЙНОЇ ДЕПУТАТСЬКОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ОБЛІКУ, УПРАВЛІННЯ ТА ПРИВАТИЗАЦІЇ ВЛАСНОСТІ ОЛЕКСАНДРОМ ОЛЕКСАНДРОВИЧЕМ СИНЕНКОМ. ТАК ГОДИТЬСЯ: КОЛИ ЗАКІНЧУЄТЬСЯ КАДЕНЦІЯ, ПОРЯДНИЙ ПОСАДОВЕЦЬ, ЗВІТУЮЧИ, ВІДПОВІДАЄ ЗА СВОЇ ОБІЦЯНКИ ПЕРЕД СВОЇМИ ВИБОРЦЯМИ.
- Олександре Олександровичу, оскільки Ви очолюєте комісію районної ради, котра опікується об'єктами комунальної власності громади району, розпочинаю розмову із запитання саме про роботу. Що доводилося розглядати за термін Вашої каденції?
- До складу комісії, яку я очолюю, входять десятеро депутатів. Окрім мене — М.В. Бритвін, Р.Я. Тимченко, А.Г. Брага, А.І. Істомін, П.С. Коваленко, А.П. Міщенко, О.Ф. Онопрієнко, Т.В. Мануйленко, Г.Г. Яриш.
За період п'ятого скликання комісією було проведено 32 засідання, з яких 16 — планових. Розглянуто 342 питання, з них по 256-ти на пленарних засіданнях районної ради прийняті конкретні рішення. Це — питання, що стосуються ефективності роботи об'єктів комунальної власності, виконання районною державною адміністрацією заходів районних програм. При їх підготовці скрупульозно вивчаються первинні матеріали та закони України, проводиться відповідна робота членами комісії по вивченню проблемних питань на місцях там, де це необхідно. Комісія працює згідно з планом роботи, який погоджено сесією.
За ініціативи постійної комісії створено три юридичні особи: Голопристанський районний Будинок культури, Голопристанська центральна районна бібліотека та районна ДШМ.
З метою збереження у належному стані об'єктів комунальної власності комісія постійно контролює і опікується питаннями їх ремонту (як капітального, так і поточного), забезпечення необхідними ресурсами для повноцінного функціонування, а також питаннями їх газифікації. Загалом же налічується 22 об'єкти комунальної власності територіальних громад Голопристанського району. Серед них і центральна райлікарня та поліклінічне відділення, дитяча консультація, стоматологічна поліклініка, Будинок дитячої та юнацької творчості, і станції юних техніків, туристів, натуралістів, дитячо-юнацька спортивна школа, міжшкільний навчально-виробничий комбінат, районний Будинок культури, районна бібліотека та інші. І питаннями функціонування кожного з них переймається саме постійна депутатська комісія, яку я очолюю. Наприклад, в РБК здійснено підлив фундаменту і ремонт даху, ЦРЛ — ремонт травматологічного відділення, виділення коштів для добудови харчоблоку, станція натуралістів — ремонт даху та зовнішній ремонт будівлі; це і газифікація міжшкільного НВК і таке інше.
Постійно здійснюється контроль за використанням виручених коштів від оренди приміщень об'єктів комунальної власності та перегляду орендних ставок по використанню орендованого майна. Орендні ставки збільшено на 100%. Із загальної площі 2259,04 кв. м приміщень об'єктів комунальної власності, які знаходяться в користуванні на правах оренди, бюджетним організаціям надано у користування 1140,84 кв. м, з яких 877,1 1 кв. м використовуються районною державною адміністрацією.
- Певно, від оренди приміщень є і надходження до бюджету...
- Звичайно ж. За період з 2007 по 2009 та за 9 місяців 2010 року сума надходжень за оренду комунального майна до спеціальних рахунків установ та районного бюджету, в порівнянні з чотирма роками минулого скликання, зросла на 21,3% і становить 153208 фн. Орендарями на поліпшення комунального майна, яке знаходиться у їх користуванні, проведено ремонтних робіт на суму близько 73 тис. грн.
Сума надходжень до бюджету розвитку району, отримана в результаті відчуження майна, становить 967,2 тис. грн. З них — 209 тис. грн від продажу літнього кінотеатру «Дельфін» та 718 тис. грн від продажу майна КСП «Голопристанський комбікормовий завод»; 40 тис. грн отримано в результаті проведення процедури ліквідації ВАТ «Голопристанський райагропостач», майно якого в розмірі 254) становили акції спільної власності територіальних громад району.
- Виконання районних програм — теж під контролем комісії, яку Ви очолюєте?
- Аякже! Комісією проводиться контроль по виконанню заходів програм районної державної адміністрації — програми економічного та соціального розвитку Голопристанського району в частині житлово-комунального господарства, програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства району, програми газифікації Голопристанського району.
На постійному контролі залишається питання газифікації, яке є одним з найактуальніших питань для нашого району. Саме по питаннях газифікації проведено 14 засідань комісії та 6 нарад, до участі в яких залучались члени комісії.
- Які ж питання, що стосуються газифікації району, вирішувалися на засіданнях комісії?
- Програма газифікації Голопристанського району розроблена з метою концентрації зусиль органів державної влади, місцевого самоврядування, суб'єктів господарювання різних форм власності, а також населення на подолання негативних процесів у розвитку соціальної сфери села, досягненні позитивних зрушень щодо забезпечення життєдіяльності населення та скорочення обсягів незавершеного будівництва об'єктів газопостачання. Об'єктом програми є населені пункти Голопристанського району. Одним з основних напрямків реалізації програми є будівництво основного магістрального газопроводу-відводу високого тиску Костогризове — Гладківка — Олексіївка, а також газопроводів-відводів середнього тиску до Чулаківки, Бехтер та Залізного Порта.
Питання, порушене комісією, стосувалося виконання програми першочергових дій по Голопристанському району з проектування та будівництва підвідних газових мереж, а саме: виготовлення проектно-кошторисних документацій на газопроводи І категорії «Гладківка — Чулаківка» та «Гладківка — Бехтери». Комунальним підприємством «Обрій» проведено роботу по виготовленню робочого проекту міжселищного газопроводу високого тиску від ГРС с Гладківка до с Таврійське — с Чулаківка — с. Рибальче Голопристанського району, перша черга від с Гладківка до с Таврійське та с Чулаківка, та завершені роботи з питань узгодження шляхів газопровідних мереж високого тиску і та II категорії по територіях сільських рад.
Відповідно до заходів програми газифікації збудовані підвідні газопроводи до с. Кардашинка, с Мала Кардашинка, с. Кохани, с Велика Кардашинка, с Стара Збур'ївка, побудовані відповідні газорозподільчі мережі в населених пунктах. Фінансування цих заходів здійснювалося за рахунок державного, районного, місцевих бюджетів та коштів населення.
- Повернемося усе ж таки до об'єктів соціальної сфери. Які є напрацювання і результати?
- За ініціативи постійної комісії проводиться щорічний районний конкурс на кращий об'єкт комунальної власності, основною метою якого є збереження об'єктів, підтримання відповідного естетичного вигляду тощо. За підсумками конкурсу визначаються переможці, які отримують грошові винагороди, що є стимулом перш за все для керівників об'єктів виконувати комплекс робіт, спрямованих на збереження об'єктів комунальної власності району.
До участі у роботі комісії залучалися керівники підприємств та організацій, що є об'єктами спільної власності територіальних громад, начальники управлінь та відділів районної державної адміністрації, депутати районної ради.
- Олександре Олександровичу, знаючи про Вашу небайдужість до належних умов виховання підростаючого покоління, хотілося б дізнатися про успіхи роботи з освітянами...
- Одним з основних завдань вважаю насамперед забезпечення стабільного функціонування навчальних закладів району. Мова йде про створення комфортних умов для ведення навчального процесу. У класах взимку повинно бути тепло. Маю на увазі не тільки проблему забезпечення опаленням, але й говорю про економію коштів, які сплачуються за енергоносії. Так, якщо у приміщеннях класів встановити металопластикові склопакети, витративши на це певну суму, то ці вкладення потім виправдають себе за рахунок заощадження на паливі. Хто не вірить — нехай пересвідчиться на прикладі Чулаківської загальноосвітньої школи. Там було в усіх кімнатах і залах повністю замінено вікна на склопакети, на що з районного бюджету ми виділили 260 тисяч гривень. Значний внесок зробив і батьківський комітет, який брав участь у співфінансуванні — 60 тисяч грн.
Вирішувалися питання і ремонту та відновлення опалення у дошкільному навчальному закладі с Бехтери, ремонту Чулаківської музичної школи і Будинку культури, будівлі ДЮСШ та багатьох інших об'єктів соціальної сфери на селі.
Вважаю своїм обов'язком також підтримувати розвиток спорту. На утримання міського і сільських стадіонів Нововолодимирівки та Чулаківки з районного бюджету також виділялися кошти. Я особисто, як голова районної федерації волейболу, а також як керівника приватного підприємства, постійно підтримую волейбольну і футбольну команди ДЮСШ.
- Ви не даремно згадали про свою діяльність і як керівника сільгосппідприємства. Оскільки у Вас є досвід ведення агробізнесу в нашому районі, тому, напевне ж, знаєте і проблеми хліборобів. Розглядаєте їх як депутат?
- Безперечно. Я був членом тимчасової депутатської комісії райради, яка вивчала земельні питання. Справа в тім, що райдержадміністрацією за останні кілька років було роздано безкоштовно стільки землі за межами населених пунктів на паї під особисті селянські господарства, що проконтролювати законність таких «подарунків» і їх використання за цільовим призначенням дуже складно. Тут є і не-доопрацювання фіскальних органів, і «відписки», і підставні особи...
Також є проблеми, з якими намагаємося боротися, що стосуються оренди землі. Це — питання виведення сільськогосподарського бізнесу з тіні, це і розмір орендної ставки, і принципи оподаткування сільгосптоваровиробників. Вважаю, що кожен, хто вирощує продукцію сільського господарства на своїх паях, повинен зареєструватися як приватний підприємець і сплачувати не лише податок на землю, але й інші збори. Бо це — наповнення місцевих бюджетів, а значить — розвиток соціальної інфраструктури населених пунктів. Так, наприклад, за рахунок цього можна було б встановити металопластикові склопакети у п'яти школах району за 1 рік.
А загалом же — завдань ще дуже багато. І наш обов'язок їх виконувати. Насамкінець хочу подякувати голові районної ради Ганні Василівні Кобець. Вона — мудрий керівник, дипломат і великий психолог, їй завжди вдається організувати роботу ради злагоджено і консолідовано для того, щоб вирішувати життєво важливі проблеми усієї громади району.
- Дякую за інтерв'ю.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |