Непростою атмосфера в середовищі приватних підприємців міста починала складатися ще влітку, коли був оприлюднений перший варіант Податкового кодексу і набрав чинності закон, де йдеться про зміну сплати страхових внесків суб'єктами підприємницької діяльності — фізичними особами, котрі обрали спрощену систему оподаткування (фіксований або єдиний податок). І ось знову — незадовго до 20 жовтня, коли спливає термін проплати цих внесків за квартал, а в разі несплати або несвоєчасної сплати — застосування штрафних санкцій, знову ситуація загострилась. Підприємці хотіли вдатися до акції протесту — мітингу, проте минулої суботи районна державна адміністрація підтримала ініціативу і провела в другій половині дня зустріч з представниками малого і середнього бізнесу міста і району. Відкрив її голова РДА О.О. Морев, котрий оприлюднив проект свого розпорядження, за яким мають припинитися всілякі побори приїжджих перевіряючих. «У прийнятій резолюції, — запропонував він, — відобразимо найбільш болючі ваші питання і направимо голові облдержадміністрації М.Костяку, аби він звернувся з відповідними пропозиціями до уряду».
Також він розповів про економічні перспективи розвитку району, які передбачають розробку програми «Голопристанщина — перлина Таврійського краю», будівництво пивзаводу, транспортне сполучення з Херсоном через річку (пароплавом).
Оскільки головною причиною невдоволення присутніх підприємців була збільшена сума сплати страхових внесків до Пенсійного фонду, то завідуюча сектором з контролю перевірки робіт за нарахуванням та сплатою платежів райуправління Пенсійного фонду Ю.С. Шульга пояснила основні моменти цього підвищення.
Звісно, посипалися запитання, пропозиції на зразок: куди йдуть страхові внески, чому підприємець-пенсіонер теж має сплачувати їх; давайте ці суми класти кожному «на книжку»...
Не беруся судити розгніваних людей за подібні промови (не даремно від них прозвучала й пропозиція про організацію навчання). Тут потрібні були аргументовані доводи, приклади про те, що всі працюючі (без винятку) у бюджетній сфері, на державній службі, у виробництві, банківській системі тощо, платять щомісяця процентні відрахування й на Пенсійний фонд, у «спільний котел», з якого й робляться виплати пенсій і їм також (третина присутніх у залі засвідчила, що вони є пенсіонерами, причому більшість має пільгову пенсію — за вислугою років), їхнім батькам, рідним, дідусям і бабусям. Причому, сума відрахувань (на відміну від підприємців) становить далеко не 4 грн, а набагато більша, навіть, якщо заробіток у межах 1000-1500 грн. На обрахунок самої пенсії впливають основні чинники — розмір нарахованої заробітної плати і стаж роботи, а не суми сплачених страхових внесків. Приватний підприємець Т.Г. За-дорожня правильно назвала підняті питання на цій зустрічі «державного характеру». Вона запропонувала зробити легалізацію робочих місць, адже не секрет, що багато найманих працівників у підприємців працюють на заробіток «у конвертах». Можливо, виходячи саме із подібного факту, і прозвучало питання із зали: хто був у відпустці з працюючих у малому бізнесі? А ще Тетяна Григорівна побідкалася, що нині немає професійних робочих кадрів. Районний центр зайнятості направляє на 6-місячне навчання, витрачає на це наші податки, а людина приходить до неї на виробництво і вперше бачить столярне обладнання. Тому такого новачка потрібно знову вчити самому роботодавцеві, ще й робити за нього всі відрахування у фонди.
Приватний підприємець О.А. Мушник з Нової Збур'ївки з болем говорила про перевірки, які завжди для підприємця закінчуються штрафами, про те, аби відкрити ларьок, треба заплатити ЗО тис. грн за саму документацію.
Тому на цей факт перший заступник голови райдержадміністрації О.П. Куркотілов запропонував перевірити розцінки дозвільних і погоджувальних організацій.
Голова міської ліги підприємців С.М. Блакитний зауважив, що доходи підприємців залежать від сезонних заробітків наших жителів, тому й вимушені були вдаватися до кардинальних заходів, оскільки щомісячні внески по 300 грн до Пенсійного фонду боляче вдаряють по сім'ях працюючих. Приватні підприємці САмбарцумов і М.Якушенко навпаки висловилися не за мітинги-протестй, а вирішення своїх проблем у переговорах з владою.
Нарікання від приватного підприємця С.Гончар прозвучали на адресу керівництва ринку, яке збір за послуги не використовує на покращення умов працюючих на ньому.
І це зауваження було взято до уваги і запропоновано створити робочу групу, яка б перевірила, чи дійсно відбувається покращення умов праці на ринку.
Перемовини закінчилися тим, з чого й розпочиналися: підтриманням пропозиції голови РДА О.О. Морева про направлення резолюції в облдержадміністрацію.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |