13 жовтня відбулася щомісячна методична нарада День голови. Характерною особливістю цього заходу, який традиційно пройшов у читальній залі районної бібліотеки, було те, що він став останнім у каденції чільних керівників територіальних громад, адже незабаром відбудуться вибори до місцевих рад. Втім, чи будуть знов обрані на відповідальну керівну посаду ті, хто її обіймає зараз, чи ми незабаром побачимо «нові» обличчя, День голови не втратить своєї актуальності. Адже сільський голова -державна особа, котра має бути компетентною у багатьох питаннях життєдіяльності громади, професійно, грамотно і мудро вирішувати нагальні проблеми людей.
На початку зібрання, за вже усталеною традицією, голова районної ради Г.В. Кобець представила усіх запрошених на методичну нараду. При цьому вона подякувала головному лікареві центральної районної лікарні Л.В. Бритвіну за організацію явки на захід медичних працівників. Разом з тим, на адресу педагогів Голопристанщини з вуст Ганни Василівни прозвучало зауваження: їх участь у Дні голови не була позначена масовістю. І це незважаючи на те, що перше і, можна сказати, найголовніше питання порядку денного стосується усіх голопристанців: «Актуальні питання медичного обслуговування населення району за програмою «Здоров'я нації на 2003-2011 роки». Можливість виступити з нього було надано головному лікарю ЦРЛ Л.В. Бритвіну.
Леонід Васильович повідомив, що відповідно до кількості жителів району створена мережа медичних закладів, яку вдалося зберегти. Проте, аби голопристанці мали належний рівень медичної допомоги, треба виконувати відповідні вимоги. У цьому контексті головний лікар звернув увагу на проблему акредитації медичних закладів, на умови праці медиків на селі, торкнувся питання кадрового забезпечення лікарень, ФАПів, лікарських амбулаторій, забезпечення житлом людей у білих халатах. Щодо умов праці сільських медиків, то Леонід Васильович пригадав, як разом із заступником голови РДА з гуманітарних питань О.В. Олексюком (він теж брав участь у Дні голови) вручав фельдшерам і акушеркам велосипеди. Вони з ентузіазмом і радістю приймали ці корисні подарунки, бо тепер матимуть транспортний засіб для відвідування підопічних у населених пунктах.
У сільській місцевості медики часто-густо змушені разом з сім'ями робити ремонти у тих приміщеннях, де їм доводиться працювати. А де ж допомога сільських голів? Чому не всі очільники місцевої влади належним чином ставляться до вирішення проблем сільської медицини? Мали місце і такі прецеденти, коли керівники територіальних громад відмовляли у працевлаштуванні лікарям і середньому медичному персоналу.
Л.В. Бритвін вважає: коли медична галузь району буде забезпечена усім необхідним, тільки тоді з и працівників можна буде серйозно спитати за роботу. Медична галузь потребує реформування, і аби здійснити цей процес, треба усім пройти великий шлях, налаштуватися на спільну працю.
Не оминув увагою головний лікар ЦРА і проблему поширення туберкульозу. Зокрема, невтішні показники щодо захворюваності на цю недугу, високий рівень смертності населення маємо по Голій Пристані. Ми будуємо палаци спорту, а хто там займатиметься, якщо рівень народжуваності є низьким а смертності — високим? Занепокоєння долею генофонду нації висловила і голова районної ради Г.В. Кобець. На її думку, сьогодні у школах, серед громадськості треба вести предметну розмову про здоров'я підростаючого покоління. Цією проблемою повинні перейнятися усі небайдужі люди, які не на словах, а на ділі піклуються про завтрашній день дітей і молоді.
До розгляду «медичного» питання долучилася і завідуюча поліклінічним відділенням ЦРЛ Т.І. Нестьоркіна. «Ведучи мову про здоров'я нації, не можна не сказати про здоров'я дітей, бо вони -індикатори усіх процесів, що відбуваються в державі. Політична, економічна, нестабільність у країні позначається на їх здоров'ї», -зазначила вона. Під час свого виступу Тетяна Іванівна не раз вживала словосполучення «на жаль». На жаль, з кожним роком збільшується кількість хворих дітей шкільного віку; на жаль, медичні' огляди дітей часто проходять за відсутності батьків — навіть у 17 років дитина не в змозі розповісти про стан свого здоров'я без допомоги близьких людей; на жаль, оздоровлення у пришкільних таборах не можна назвати оздоровленням, бо, швидше за все, це — просто організація дозвілля; на жаль, і дорослі не завжди відповідально ставляться до власного здоров'я, роками не відвідуючи лікарів. Тоді і маємо факти занедбаних тяжких недуг. Так, скажімо, було оглянуто 195 державних службовців району. У 15% з них виявлені патології — рак, туберкульоз, серцево-судинні хвороби. Коли йде мова про організацію медоглядів, деякі сільські голови, на жаль, ухиляються від цього питання, безвідповідально заявляючи: «Які огляди?! Вибори наближаються!».
На завершення розгляду сумної, болючої і хвилюючої теми здоров'я нації учасникам Дня голови було запропоновано короткометражний художній фільм про те, як жертвами туберкульозу стають діти. І залишається сподіватися, що драматична історія головного героя цієї стрічки, котрий захворів на туберкульоз у місцях позбавлення волі, потім заразив власну доньку стане повчальною для кожного з них. Адже ніхто не застрахований від примх долі, кожен перебуває у зоні ризику, може у будь-який час зіткнутися з підступною хворобою.
Розвитку сільського «зеленого» туризму та позитивному значенню його для сільських громад присвячувалося друге питання, розглянуте на методичній нараді. Про те, як на теренах Голопристанщини розвивається ця специфічна форма відпочинку на селі розповіла в.о. начальника відділу культури і туризму РДА Н.М. Безкровна. Господарка Марійкіної садиби з Іванівки О.В. Жукова разом з чоловіком багато уваги приділяють народним традиціям, православним і народним святам. І з огляду на те, що наш народ володіє величезним духовним багатством ці ентузіасти «зеленого» туризму прагнуть передати народне надбання нащадкам, мріють створити «гурток духовного виховання. Тільки коли людина буде духовно багатою, вважає Ольга Вікторівна, вона зможе подолати різні страшні хвороби.
Щодо садиби (за правилами правопису слід вимовляти «Марійчина»), то Ольга Вікторівна пояснила: створюючи осередок «зеленого» туризму, прагнули, аби у його назві звучала вимова, характерна для півдня України.
Про організацію відпочинку на спортивно-розважальному комплексі «Збур'ївський кут» дізналися від керуючої Ю.В. Мілян, яка щиро подякувала Старозбур'ївському сільському голові В.В. Маруняку за сприяння у створенні цього осередку туризму, де діє стрілецький клуб «Бекас» (стрільба з мисливської рушниці по літаючих мішенях).
З інформації начальника юридичного відділу виконавчого апарату районної ради С.Г. Лінник присутні на Дні голови дізналися, хто з сільських голів найсумлінніше ставиться до питання здачі у районну раду протоколів сесій сільських рад. Виявляється, це — геройський, збур'ївський, рибальчеський керівники територіальних громад.
Довіри від народу побажала сільським головам Голопристанщини начальник державної виконавчої служби у Голопристанському районі А.В. Лущай. Вона розповіла про специфіку роботи і завдання, які виконує очолювана нею установа. На цьому роботу жовтневого Дня голови було завершено.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |