Медичні працівники району з надією й оптимізмом підтримують програму Президента України Віктора Федоровича Януковича «Україна — для людей».
Нагальність реформування галузі охорони здоров'я, створення умов для підвищення якості медичних послуг, їх доступність для всіх верств населення є складовою цієї програми.
Мету, завдання та необхідні кроки на шляху дієвого реформування медичного обслуговування чітко окреслено у Державній програмі економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава».
Щоб відбулося реформування медичної галузі, змінено й прийнято ряд законодавчих актів на рівні держави, зокрема, зміни до Бюджетного Кодексу України, «Основ законодавства України з охорони здоров'я» та ряд інших.
В районі розпочались підготовчі роботи з реформування. Для цього проведена інвентаризація лікувальних закладів району, де чітко визначається, які будівлі ЛПЗ (лікувально-профілактичних закладів) потребують капітального ремонту, де необхідно провести реконструкцію відповідно до санітарних вимог, яке медичне обладнання потребує заміни або придбання нового.
Також визначається оптимізація лікувальних закладів, реформування ФАПів (фельдшерсько-акушерських пунктів) та ФП (фельдшерських пунктів) в лікарські амбулаторії сімейної медицини, на базі яких планується відкриття пунктів швидкої медичної допомоги. Так, в 2011 році планується відкриття такого пункту при Садівській дільничній лікарні, що дасть змогу надавати медичну допомогу при невідкладних станах населенню, котре проживає на території 3-х сільських рад.
Відповідно до Указу Президента України №806/2010 від 15.09.2010 р. «Про першочергові заходи щодо вдосконалення формування та реалізації державної кадрової політики» в районі сформована регіональна програма кадрового забезпечення. В її рамках вирішується питання забезпечення молодих фахівців житлом, особливо в сільській місцевості. В районі також діє програма «Власний дім», де з районного бюджету виділяється відповідне фінансування обласному фонду. Готові виділити житло ряд сільських рад.
Активно проводиться робота з випускниками загальноосвітніх шкіл в плані профорієнтації їх на лікарські спеціальності. Так, вже в цьому році вступили до медичних вузів 5 випускників шкіл району.
А в 2011 році для проходження інтернатури за рахунок районної лікарні очікуємо 3-х молодих спеціалістів — жителів нашого міста.
Сьогодні ми відкрито звертаємось до виконавчої гілки влади району з проблемами медичної галузі, відчуваємо повну підтримку у реалізації поставлених завдань.
Вважаю, тільки взаємодія, розуміння, підтримка виконавчої гілки влади, органів місцевого самоврядування, новообраного депутатського корпусу, спроможні виконати програму Президента. Для цього необхідно:
- збільшення обсягів бюджетного фінансування галузі;
- посилення контролю за якістю надання медичних послуг;
- впровадити й на рівні СЛЗ (сільських лікувальних закладів) безкоштовну медичну допомогу при невідкладних станах;
- закінчити реформування первинної медико-санітарної допомоги;
- забезпечити житлом молодих лікарів, які працюватимуть у сільських ЛПЗ лікувально-профілактичних закладах.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |