ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Все для того, щоб хотілося жити на селі
25.10.2010 / Газета: Голопристанський вісник / № 43 / Тираж: 2200

Демократичний розвиток України неможливий без потужного місцевого самоврядування. Сила останнього визначається спроможністю територіальних громад безпосередньо або через демократично обрані ними органи вирішувати самостійно і під свою відповідальність місцеві проблеми. Проте мистецтво управляти власною громадою не є легким і потребує чималих знань, як у сфері законодавства, так і у сфері розуміння традицій громади, потреб її мешканців, та їх зацікавленості у долі своєї громади. Зараз, під час виборчої кампанії, Новософіївська територіальна громада обговорює передвиборчі програми кандидатів на посаду сільського голови і щоб зробити правильний вибір майбутні виборці повинні знати не тільки про те, що обіцяють кандидати, але й проте, що вони зробили.

Якщо бути об'єктивними і проаналізувати відрізок часу за останні роки, то найпослідовнішою і найуспішнішою серед кандидатів є Світлана Острікова. Саме вона та її команда однодумців — це дуже важливо — не стояли осторонь у вирішенні долі сіл територіальної громади. Склалося так, що сільський голова не може покладатися лише на бюджет сільської ради. Оскільки бюджет, наприклад, в 2010 році складає 987300 грн, з якого заробітна плата працівників установ становить 86,7% ,ана131315грн на рік повинна вижити сільська громада. Це і енергоносії, продукти харчування, медикаменти та інше. Постає питання: а за які кошти розвиватися, ліквідувати накопиченні за попередні роки проблеми?

Для виконання цих завдань за відсутності коштів в бюджеті вирішуються питання і села живуть, але мета сільського голови Острікової С.Г. — це оновлення населених пунктів сільської ради із залученням інвестицій. Заради здійснення цієї мети Світлана Острікова в червні 2010 року проходила навчання в Республіці Польща, де розробила Програму оновлення Новософіївки на 2010-2020 роки згідно з проектом №370/ 2010 «Підтримка дорадчих служб та інших інституцій, які працюють в аграрному секторі України, в реалізації програм розвитку сільського господарства і сільської місцевості з врахуванням досвіду Польщі та Євросоюзу». Фінансування програми здійснювалося в рамках польської допомоги Міністерства закордонних справ. Після презентації цієї програми в Поморському осередку дорадництва в Гданську , відділення у Старому Полі сьогодні в Новософіївці йдуть роботи. Врахована допомога самих жителів села у вигляді благодійних внесків, участі у проведенні будівельних, оздоблювальних та інших робіт, а також використання досвіду та внесків сільської ради. Майже за три місяці, згідно із затвердженим графіком Програми оновлення села, відновлена робота Будинку молоді в селі Новософіївка, оскільки будинку культури в селі немає (протягом двох років сільський голова вирішувала питання повернення об'єкту Новософіївській громаді через суди різних рівнів). Запрацював на відкритій веранді настільний теніс, 24 серпня, на День незалежності України, пройшли перші змагання. В залі Будинку молоді відбулося перше зібрання громади населених пунктів сільської ради, де сільський голова Острікова С.Г. прозвітувала громаді про роботу з 2004 по 2010 рік, а голова Голопристанської РДА Морев Олексій Олександрович мав змогу ближче поспілкуватися з Новософіївською громадою, бо вперше прийняв запрошення і відвідав Новософіївку ще 28 серпня 2010 року, де на Святі села разом із головою районної ради Кобець Г.В. відкрили будівництво спортивного майданчику села, яке також відбувається за Програмою оновлення села. Ця програма налічує 14 завдань, при виконанні яких планується досягти поставленої мети і в період до 2020 року покращити життя сільського населення. Нещодавно, 4 жовтня, в Херсонському аграрному університеті відбулася обласна конференція в рамках українсько-польського проекту, де було відмічено успішне впровадження польського досвіду розвитку сільських територій в Новософіївській територіальній громаді.

За час її роботи на посаді сільського голови покращився соціально-економічний стан сільської ради. Сьогодні до участі в комплексному економічному, соціальному та культурному розвитку сіл сільський голова Острікова С.Г. залучає підприємства, установи, організації незалежно від форм власності та самих жителів.

Прийняті у комунальну власність об'єкти комунальної сфери сіл сільської ради. Запрацювали три групи дитячих садків, де створенні необхідні умови виховання дітей. Вирішенні глобальні питання школи — підвіз дітей з сіл Калинівка та Петрівка, водопостачання приміщення школи, гаряче харчування, повернення школі земельної ділянки в розмірі 10 га із чужого незаконного володіння та придбання музичної апаратури. Три медичні заклади укомплектовані медичними кадрами, запрацював стоматологічний кабінет. Збережені заклади культури, дві філії сільських бібліотек та відновлюється робота Новософіївського центру дозвілля молоді, відновлюються та розвиваються народні традиції, свята. Вирішуються питання розвитку спорту на селі. Утримуються в належному стані громадські та пам'ятні місця. Вирішені питання обслуговування населення транспортом, зв'язком. Розвивається торгівля на селі та здійснюється контроль за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів. Вирішені правоохоронні питання, соціального захисту населення, питання опіки та піклування. Покращується благоустрій сіл сільської ради. Вирішені питання ремонту та відновлення водонапірних башт в селах Петрівка та Калинівка, відсутній лише дозвіл на використання природних надр. При наявності бюджетних та за залученням спонсорських коштів частково проводиться ремонт сільських доріг. Здійснюється контроль за збереженням земельного та природоохоронного законодавства. Протягом останнього часу зроблена заявка для участі сільської ради у 2011 році у програмі «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», згідно з якої планується заміна віконних блоків дитячих закладів на євро-пакети. Протягом своєї роботи вона вирішувала питання, накопичені внаслідок неефективного упродовж тривалого часу управління процесами соціально-економічного розвитку як на загальнодержавному, так і на регіональному рівнях.

Плани на майбутнє згідно з гаслом «Все для того, щоб жити хотілося на селі» у Острікової Світлани Григорівни є, і працювати на покращення життя своєї громади вона може.

Ми підтримали її, прийняли правильні рішення 20 червня 2004 року, 26 березня 2006 року, тепер хочемо, щоб територіальна громада обрала представника, який би й надалі вирішував та захищав інтереси людей села.

Колектив однодумців Новософіївського сільського голови Світлани Острікової.

Автор: -


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту