Влада усіх рівнів тримає під постійним контролем хід посіву озимини.
Зважаючи на відсутність вологи у грунті, у нашому районі сівба велася дещо уповільненими темпами, і лише після опадів цю роботу пожвавлено.
На селекторній нараді у понеділок голова облдержадміністрації Костяк М.М. знову проаналізував хід посівної, зауваживши, що зерновиробники уже вийшли на фінішну пряму: термін завершення сівби озимої пшениці — 20 жовтня, озимого ячменю — 25 жовтня.
Яка ситуація станом на 18 жовтня була у нашому районі?
Згідно прогнозованої структури планувалося посіяти озимини на площі 14871 гектар, в тому числі пшениці -9711 гектарів, ячменю — 5160 га. Крім, того, озимого ріпаку -3362 га.
На вівторок було посіяно пшениці 8572 га (88,3%), ячменю 2948 га (57,1%). Загалом озимину висіяно на 11520 гектарах, або 77,5% до плану.
Закінчили сіяти озиму пшеницю фермерські господарства, виконавши план, а посів ячменю продовжується. Також покладено у грунт на 1066 гектарах озимий ріпак.
Не повністю справилися з власними намітками щодо посіву озимої пшениці ЗАТ АПО «Красний чабан» та ТОВ «Вішва Ананда».
Одночасно завершувалася косовиця та обмолот рису, середня урожайність якого 55,3 центнерів на площі 4339 гектарів. Скажу відверто: цих темпів і цих результатів у нинішньому вкрай напруженому сільськогосподарському — році не було б, якби не вмілі організаторські кроки голови районної державної адміністрації Шептури М .А., агронома за фахом. Він зустрічався із зерновиробниками, вивчав ситуацію, де потрібно — допомагав. І така конкретна робота, разом з науковими рекомендаціями дала змогу посіяти на 1 тисячу гектарів більше озимої пшениці та на 2 тисячі гектарів — озимого ячменю.
На селекторній нараді також було проаналізовано цінову ситуацію; організацію роботи з оформлення населенню субсидій та хід опалювального сезону.
В обласному центрі продовжуються ярмарки з продажу сільськогосподарської продукції, у яких постійну участь беруть представники нашого району. І минулої неділі каланчакці торгували рисом на центральному ринку м.Херсона. І у Києві реалізується наша продукція. Голова райдержадміністрації Шептура М.А. розпорядився, щоб рис цими вихідними продавали і на ринку Каланчака. Без порозуміння районної влади з керівниками колективів наші машини не їздили б торгувати у столицю, адже раніше цього не було.
Керівник області на селекторній нараді повідомив про очікуваний приїзд до Херсона Прем'єр-міністра України Миколи Азарова і робочої групи з перевірки дотримання законності у сфері земельних відносин.
Позитивні зміни даються нелегко у будь-якій сфері, а особливо — у сільському господарстві, адже його розвиток залежить і від фінансових, і від погодних чинників. Та головне, що ці зміни на краще стаються. І той, хто посіяв більше може сподіватися на більшу віддачу. Значить, поліпшуватиметься добробут людей, знижуватимуться ціни. І більшою буде довіра до влади, яка впевненими кроками намагається подолати кризові явища.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |