Команда нової влади запросила всіх об'єднати зусилля у бажанні працювати на район та його громаду
Нагодою для зустрічі й бесіди з головою районної державної адміністрації Олександром Шилкіним стало підбиття підсумків його роботи на цій посаді за півроку. Адже саме шість місяців тому розпорядженням Президента України № 652/2010-рп від ЗО квітня Олександра Олександровича було призначено головою Нижньосірогозької районної державної адміністрації, а з 6 травня він приступив до виконання своїх посадових обов'язків.
— Якщо говорити про загальні підходи, то, безумовно, команда районної державної адміністрації, яку я очолюю, є частиною команди Президента України Віктора Януковича. І ми ставимо за основу своєї діяльності програму, з якою Президент України переміг на виборах — «Україна для людей», — цими словами голова райдержадміністрації розпочав своє інтерв'ю. — Якщо ж говорити про конкретні речі, нині нам слід забезпечити ефективність влади. Також ми сьогодні стоїмо перед завданням підвищення соціальних стандартів і якості життя людей. Одним з пріоритетів роботи є розвиток території, адже Президент України Віктор Янукович задекларував, що тільки сильні регіони сьогодні можуть бути основою для піднесення України. На Нижньосірогозщині нам вдалося забезпечити керованість соціально-економічних та суспільно-політичних процесів.
— Нині в районі завершено призначення керівників на посади, які сьогодні повинні забезпечувати функціонування виконавчої структури, забезпечувати виконання делегованих повноважень органами місцевого самоврядування. Чим Ви, насамперед, керувалися у вирішенні кадрових питань?
— По-перше, ми намагалися залучити досвідчених фахівців, які користуються авторитетом у громадах. По-друге, — підійти до формування адміністрації таким чином, щоб поєднати фаховий підхід і досвід роботи управлінців. Та більшість керівників відділів і установ залишилися на своїх посадах, і ми розраховуємо на те, що їхній фаховий підхід до справи та досвід дадуть можливість консолідовано працювати відділам, управлінням та установам.
— Прийшовши до районної державної адміністрації, Ви провели повну конструктивну роботу, яка сприяла поліпшенню соціально-економічної ситуації в суспільстві А як вплинув в цей процес на стабілізацію в економіці району?
— Безумовно, ми є складовою держави, тож, передусім, маємо І забезпечити стабільну і економічну ситуацію в районі. Сьогодні наш район працює над виконанням Програми економічного, соціального та культурного розвитку Нижньосірогозького району на 2010 рік, яка є складовою державної програми модернізації економіки.
Якщо говорити про бюджетні надходження, то завдання дев'яти місяців ми виконали успішно. Хочу навести декілька цифр.
За цей період до загального фонду місцевих бюджетів району надійшло 6922,7 тис. грн. власних та закріплених доходів, що становить 117,8% до плану. З 15 місцевих бюджетів, що входять до складу бюджетної системи району, планові показники по доходах, затверджених відповідними місцевими радами, виконано всі.
Забезпечено в повному обсязі виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери. Проведено розрахунки за спожиті енергоносії та комунальні послуги.
— Олександре Олександровичу, однією з складових позитивного іміджу районує його інвестиційна привабливість, а саме — надходження інвестицій, спрямованих на соціально-економічний розвиток району. Як Ви охарактеризуєте інвестиційну діяльність району в нинішньому році?
— За січень-червень нинішнього року в розвиток економіки району за рахунок усіх джерел фінансування вкладено 1303 тис. грн. капітальних інвестицій. Найвагомішу частку з них (98,5% загального обсягу, або 1284 тис. грн.) становлять інвестиції в основний капітал.
Капітальні інвестиції розподілено таким чином: на придбання машин та обладнання — 1030 тис. грн., капітальне будівництво — 254 тис. грн., капітальні ремонти — 17 тис. грн., придбання необоротних матеріальних активів — 2 тис. грн.
— А які інвестиційні пропозиції може запропонувати наш район вггчизняним та іноземним інвесторам?
— Районна база даних інвестиційних пропозицій налічує сім об'єктів: земельна ділянка площею 0,3046 га, яка пропонується для продажу через аукціон під розміщення торгового об'єкту (на території селищної ради); земельна ділянка (0,5 га) під розміщення станції технічного обслуговування та автостоянки (Нижньоторгаївська сільська рада); земельна ділянка (0,25 га) запропонована під будівництво цегельного заводу (Верхньосірогозька); земельна ділянка (0,64 га) запропонована для дольової участі в будівництві готельного комплексу та TIR-пap-кінгу (Вільненська); земельна ділянка (56,9 га) під розміщення комплексу по вирощуванню птиці або іншого використання (Нижньоторгаївська); земельна ділянка (4 га) для розміщення комплексу по переробці або іншого використання (Сірогозька); комунальне підприємство «Нижньосірогозька харчосмакова фабрика», яке потребує залучення коштів інвестора під технічне переоснащення й модернізацію діючих виробничих потужностей з метою переробки сільськогосподарської продукції, в розмірі 1,2 млн. грн. доларів США. Інвестору пропонується оренда КП «Нижньосірогозька харчосмакова фабрика» терміном на 10 років.
— Якщо говорити про сільське господарство, то в Програмі соціального, економічного та культурного розвитку району на 2010 рік пріоритетним завданням Нижньосірогозщини визначено розвиток рослинництва.
— Нинішнього року, незважаючи на несприятливі погодні умови, було забезпечено сталу роботу агропромислового комплексу. Також у цьому секторі отримано ряд позитивних зрушень, зокрема, v вирішенні загальних проблем, що вже давно потребували вирішення.
Було проведено сівбу ярих культур на площі 47133 га при плані 46690 га, або 100,9%, у тому числі зернових — 11842 га (104,0 %). Стовідсотково виконано заходи по догляду за посівами сільськогосподарських культур. Також наш район одним з перших в області завершив збирання зернових культур та отримав валовий збір зерна 68217 тонн.
Збільшено розмір орендної плати за земельні паї з 1,5 % (в минулому році) до 2,26% (в нинішньому), а за оренду земель державної власності з 1,5 % до 3,0% відповідно.
На виконання методичних рекомендацій щодо оптимального співвідношення сільськогосподарських культур в сівозмінах різних ґрунтово-кліматичних зон України в наступному році заплановано збільшення зернової групи до 44,2%, зменшення посівних площ соняшнику до 15% від ріллі (до речі, вперше за останні сім років) та збільшено площу чорних парів до 28750 га, що дасть можливість оптимізувати структуру посівних площ у районі та поліпшити склад попередників під сівбу основних сільськогосподарських культур.
З цією метою вже на сьогодні проведено сівбу озимих зернових культур на площі 31055 га, що становить 28,5% від ріллі по району, і нині посів продовжується.
Адже високі врожаї — це запорука наповнення місцевих бюджетів і підґрунтя для розвитку соціально-культурної сфери району.
Від редакції: продовження інтерв'ю з головою райдержадміністрації Олександром Шилкіним щодо підсумків його роботи на цій посаді читайте в наступному номері нашої газети.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |