Каховська районна організація Народної Партії на своїй конференції прийняла рішення висунути на виборах до місцевих органів самоврядування кандидатами до районної ради — Тетяну Ющенко, Сергія Штефана, Юрія Вознюка, Михайла Сергійчука, Ольгу Половинник, на посаду селищного голови — Михайла Мотрюка (на фото знизу ліворуч), до обласної ради — Анатолія Осіннього. Це команда однодумців, які своєю життєвою позицією і професійною діяльністю довели, що вони — люди справи, відповідальні за її виконання перед громадою і власною совістю. Пропонуємо увазі читачів звіт Любимівського селищного голови М.Мотрюка, котрий, балотуючись вперше в березні 2006р. на посаду Любимівського селищного голови, дав слово своїм виборцям розв'язати щонайменше дві ключові проблеми: налагодити нормальне (цілодобове) водопостачання і повністю завершити газифікацію населеного пункту. Пообіцяв — зробив. Бо переважна більшість любимівчан повірила йому і активно підтримала.
Пригадаймо, скільки нарікань і скарг від жителів Любимівки було на вкрай погане водозабезпечення. І начебто мали все необхідне (4 свердловини, насоси, 38 кілометрів колективного водогону), а у весняно-літній сезон нижня частина селища поливала свої городи, як то кажуть, «від пуза», а верхня рахувала краплі в крані. Протягом квітня-травня 2006-го я вимушений був замінити на посаді директора Любимівського комунального господарства аж п'ять осіб, доки не знайшов вмілого і досвідченого керівника. А потім разом з депутатами, членами виконкому селищної ради, правоохоронцями ми провели рейди, аби з'ясувати причини незадовільного водопостачання, і дійшли висновку, що треба рішуче зміцнити дисципліну регулярних платежів населення за спожиту воду і навести належний порядок в індивідуальному водообліці, бо ж площі городів коливаються від 5 соток до 1 гектара і потребують різних витрат води. Так, були невдоволені тим, що «халявному» водопостачанню настав кінець, а деякі городи навіть довелося тимчасово відрізати від колективної водомережі, та згодом здоровий глузд переміг і все стало на свої місця. В 2007 році ми відмінили всілякі графіки водо-подачі і перейшли на цілодобове водозабезпечення. Нині проплата любимівчан за водокористування складає 96 відсотків, у 85 відсотках обійсть встановлено індивідуальні водоміри. За звітний період у капітальний ремонт водопровідних мереж із селищного бюджету вкладено близько 250 тисяч гривень, понад 111 тис. грн. виділено на ремонт свердловин, придбання енергозберігаючих насосів та багатотарифних електролічильників. Замінено водопровідну мережу по вулицях Горького, Червонофлотська, Комсомольська, Ювілейна, на новому кладовищі, частково — по вулиці Котовського тощо.
Непросто вирішувалися й питання газифікації нашого селища, яка розпочалася в західній частині у 2002 році і через два роки призупинилася аж до 2006-го, бо забракло державних коштів. В результаті проектно-кошторисна документація на газифікацію Любимівки застаріла, і довелося нам знову її замовляти, сплативши 100 тисяч гривень. Мало хто знає, яких зусиль довелося докласти, аби згодом переконати депутатів обласної ради із 500 тис. грн., виділених всій Херсонщині на газифікацію, 300 тисяч «віддати» Любимівці на спорудження підвідного газопроводу. В селищі загалом було створено дев'ять газобудівельних кооперативів, яким через нестабільність цін на будматеріали та труби 1 внесення змін до проекту (наприклад, мали будувати станцію електрохімзахисту та інші об'єкти на підвідному газопроводі) працювалось в досить складних умовах. І все ж свого ми добилися: наприкінці 2009 р. всю Любимівку газифіковано. На це було витрачено близько 200 тис. грн. із селищного бюджету, більше 10 мільйонів особистих гривень газових кооперативів та 2 мільйони 400 тисяч грн. з обласного та державного бюджетів. Треба зауважити, що газомережа Любимівки за своїм нинішнім потенціалом дозволяє у чотири рази збільшити обсяг споживання блакитного палива.
Протягом 2006-2010 років чимало власних коштів вкладено (понад 1 мільйон 306 тис. грн.) у благоустрій нашого селища. Прокладено асфальтовані доріжки до ритуального майданчика на новому кладовищі.
Здійснено ремонт твердого покриття вулиць Більшовицької, Південної, Крупської, Морської, Дніпровської, Нової, Леніна, Пролетарської, Котовського, ліквідовані стихійні звалища, облаштовано нічне освітлення центру Любимівки та двох об'єктів комунальної власності. Встановлено трансформаторну підстанцію по вул. Мелітопольська, відремонтовано 15 кілометрів вуличних ліній електропередач.
Взагалі слід зауважити, що за останні чотири роки селищна рада вклала значно більші кошти у розвиток та зміцнення матеріальної бази комунальних об'єктів, ніж протягом попередньої каденції. Взяти, скажімо, наші дві загальноосвітні школи. На поточний ремонт кабінетів ЗОНІ № 1 було витрачено понад 103 тис. грн., на ремонт даху — 110,4 тис. грн., поточний ремонт котельні — 11,4 тис. грн., на ліквідацію стихійного лиха — близько 10 тис. грн. Для цього ж навчального закладу ми придбали нові меблі, акордеон, холодильник телевізор, музичну апаратуру, спортінвентар, мотокосарку... Ще більше коштів вкладено у розвиток навчально-матеріальної бази ЗОШ № 2 — понад 294 тисячі гривень: ремонт котельні, класів та кабінетів, створення комп'ютерного класу, капітальний ремонт харчоблоку, придбання меблів, морозильної камери та синтезатора... Стали значно привабливішими і зручнішими для перебування малюків наші дитячі садочки «Колос» та «Малятко», в розвиток яких було відповідно вкладено 131,3 тис. грн. та 38,6 тис. грн. Для Любимівської селищної амбулаторії ми придбали меблі, гінекологічне крісло, апарат УВЧ, стерилізєуор, автомобіль, відремонтували водопровідну мережу тощо — загалом на 127,2 тис. грн.
Не залишився без уваги й селищний будинок культури. Відремонтували дах, котельню, фойє, літній майданчик, придбали нову музичну апаратуру — всього на 186,6 тис. грн. Залишилося лише капітально відремонтувати глядацький зал і завершити спорудження майданчика для молодіжної дискотеки.
Протягом звітного періоду завдяки високому професіоналізму працівників виконкому селищної ради та комунгоспу ми виграли всеукраїнський грант щодо оптимального водозабезпечення Любимівки і всеукраїнський грант «Школа майбутнього», яку з часом буде зведено в нашому населеному пункті.
Необхідно додати, що вирішено і постійно контролюється пільгове перевезення жителів селища (за грубі порушення правил перевезення пільгових категорій любимівчан двох водіїв автобусів було звільнено з роботи). Працівники комунальних закладів протягом останніх чотирьох років вчасно і у повному обсязі отримують заробітну платню, а в кінці року — винагороди та премії. За клопотанням селищної ради двоє молодих спеціалістів-вчителів ЗОШ № 2, отримали житлові будинки в нашому селищі. В 2007 році 156 любимівчан одержали земельні ділянки по 0,80 га для ведення особистих селянських господарств, а в 2009-ому такі ж земельні ділянки отримали 111 інвалідів-любимівчан.
Характерно, що за звітний період суттєво збільшився селищний бюджет: якщо в 2005 році він становив 3,5 мільйона гривень, то в 2010-ому вже склав 12 мільйонів грн. Це багато в чому пояснюється зрослою фінансовою дисциплінованістю численних приватних підприємців та керівників бізнесових структур, що господарюють на території селищної ради. Користуючись нагодою, хочу висловити особливу вдячність за партнерську обов'язковість та глибоке розуміння непростих питань, що їх вирішують депутати Любимівки та виконком селищної ради, бізнесменам Юрію Пасечніченку, Юрію Тимченку, Олександру Ємельянову, Юлії Домбровській, Віталію Могилі та десяткам іншим людям твердого слова та діла.
Вважаю, що у наступні чотири роки Любимівка повинна зробити не менш визначальні кроки на шляху подальшого соціально-економічного розвитку. Я знову пропоную своїм виборцям реальну, конкретну і обгрунтовану програму дій на посаді селищного голови протягом наступної каденції. Передовсім треба відновити роботу дитячого садка «Ромашка». Необхідно продовжити співпрацю з Каховським РЕЗ і ЕМ щодо заміни ліній електропередач та трансформаторних підстанцій і обов'язково завершити освітлення всіх вулиць селища. Треба капітально відремонтувати всі школи та дитсадки, лікарську амбулаторію і ФАП, СБК та бібліотеку. Вже в листопаді поточного року вкрай потрібно виконати підготовчі роботи по ремонту проїжджих частин вулиць Стаханів-ська, Фрунзе, Горького, Червоно-флотська та Олімпійська. Час починати газифікацію всіх комунальних закладів Любимівки, а для цього необхідно виготовити відповідну технічну документацію та провести її експертизу. Ми маємо реальні можливості у найближчі місяці зробити Любимівку учасником державних енергозберігаючих програм (наприклад, щодо облаштування освітлення вулиць за допомогою сонячної енергії або найновітніших електроламп). У моїх найближчих планах — об'єднати зусилля всіх членів територіальної громади для завершення відбудови Свято-Троїцького храму, закінчити роботи з берегоукріплення і облаштувати зони відпочинку біля Дніпра на початку вулиць Горького та Крупської, розпочати ретельну інвентаризацію земель нашої селищної ради для виготовлення генерального плану розвитку Любимівки...
Власне, справа, зрозуміло, не в кількості задумів та проектів, а в їх реальності та в наявності практичного механізму здійснення запланованого. Минулі чотири роки переконливо засвідчили, що такий механізм і обов'язковий підхід до виконання власних рішень моя команда має і неодмінно сповна їх використає та удосконалить протягом наступної каденції. Ми почнемо, і це вкрай цінно, не з чистого листа, бо в нас є важливий досвід розв'язання найскладніших комунальних проблем, а значить, ми зведемо до мінімуму ймовірність помилок і встигнемо зробити для селищної громади, для кожної родини любимівчан значно більше за недосвідчених новачків.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |