Усі навколо вже давно звикли до того факту, що найкращою та найцікавішою«розвагою» політиків та пересічних громадян є вибори... Причому кожен з вищезгаданих думає про своє: «Чи досить я грошей вклав у ці виборчі перегони, аби перемогти?» — думає один; «Чи стану я краще жити після того, як черговий раз опущу бюлетень до скриньки?», — запитує у себе інший. Чи знайшов кожен для себе відповідь на ці питання? Отож, 31 жовтня — день голосування...Дільнична виборча комісія № 21719 Суворовського району розпочала свою роботу рівно о 7 ранку. Все йшло в установленому порядку: відкриття сейфу, розподіл бюлетенів між членами комісії. Голова комісії Ольга Голева одра¬зу оголосила колегам про те, що бюлетенів було отримано з надлиш¬ком. Також розпорядженням Ольги Іванівни стало у «швидкому темпі проставити у бюлетені по виборам до обласної ради печатку «вибув» на¬впроти Української Морської партії». Такі дії комісії сталися через те, що інформацію про те, що одна з партій має бути виключена зі списку у бюлетені вони отримали вночі. Оті довелося членам комісії вже під час голосування, починаючи з 8 години, проставляти печатки у бюлетенях і доносити до столів, де їх видавали виборцям.
- Від самого початку голосування виборців було дуже багато. Можливо так здавалося через те, що люди сто¬яли у чергах: спочатку щоб отримати бюлетені (яких видавали по 7 штук в одні руки), а потім безпосередньо до кабінки, щоб все ж таки зробити свій вибір. Такі черги тримались до 20 години. Але, як виявилось на по¬чатку підрахування голосів, зробили свій вибір на цій дільниці лише 895 осіб (що не складає навіть третини від загальної кількості -виборців — 2483, які були включені у списки для голосування).
Єдиним інцидентом, що трапився на даній дільниці було те, що хтось з виборців залишив 2 використані бюлетені у кабінці. Знайшла їх на¬ступна людина, яка заходила до кабінки і одразу ж повідомила про це голову комісії. Одразу ж від спостерігачів пролунала пропозиція вкинути бюлетені 'до скриньки, але Ольга Голева не розгубилась, і до¬сить чітко пояснила і спостерігачам, і членам комісії, що по цих бюлетенях треба складати протокол, і вже при підрахунку голосів вирішувати їхню долю.
За весь час голосування спостерігачі, довірені особи і навіть міжнародні спостерігачі (які завітали на дільницю у пообідній час) не зафіксували жодного порушення. Скарг від виборців також не на¬ходило. Єдиним прикрим фактом стало те, що близько десяти осіб не знайшли себе в списках. Вони звернулися до голови комісії, яка направила їх до Суворовського районного суду. Але на жаль з рішенням суду ніхто на дільницю не повернувся, тобто люди так і не зробили свій вибір.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |