У грудні нинішнього року виповнюється 20 років з дня створення державної служби зай¬нятості в Україні. Служба зайнятості сьогодні — це інститутція, яка не просто допомагає знай¬ти роботу безробітному, а володіє ефективним інструментом впливу для поліпшення ситуації на ринку праці.
За 20 років свого існування служба зайня¬тості неодноразово довела свою необхідність та значимість у суспільстві безліччю корисних справ, адже в переважній більшості мова йде не просто про допомогу безробітному, а, на¬самперед, про вплив на долю конкретної лю¬дини, за плечима якої долі близьких йому Лю¬дей.
Сьогодні поговоримо про інвестиційний ха¬рактер послуг, які надає державна служба зай¬нятості на прикладі нашого району.
Питання вкладання інвестицій в розвиток економіки будь-якого регіону завжди було і буде актуальним. Адже без притоку інвестицій важко досягти сталого еконмічного зростан¬ня. В 2000 році Верховною Радою України був прийнятий Закон «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», згідно з яким у нашій країні було створено Фонд загальнообов'язкового дер¬жавного соціального страхування на випадок безробіття, що формується за рахунок щомі¬сячних страхових внесків страхувальників — ро¬ботодавців та найманих працівників. Частиною другою ст. 16 даного Закону визначено, що кош¬ти Фонду використовуються на виплату забез¬печення та надання соціальних послуг. Про що конкретно йдеться?
Протягом останніх десяти років велика ува¬га з боку нашої держави приділяється розвит¬ку малого та середнього бізнесу. Підготовка до прийняття нового Податкового кодексу, спрямованого на підвищення розвитку підприємництва, останнє яскраве тому підтвердження. Районний центр зайнятості ніколи не стояв осторонь,цієї проблеми. Од¬ним з видів забезпечення згідно з чинним за¬конодавством є допомога по безробіттю, у тому чсилі одноразова її виплата для органі¬зації безробітними підприємницької діяльності. З 2001 року, тобто за весь час існування дано¬го виду виплати допомоги, районним центром зайнятості було надано одноразової допомо¬ги по безробіттю для організації підприємниць¬кої діяльності 562 безробітним. Сума випла¬ченої допомоги безробітним на організацію власної справи становила більше 978 тис. гри¬вень. Ці кошти пішли на придбання матеріалів, інвентаря, техніки, товару тощо, які необхідні для створення та функціонування конкретно¬го робочого місця. Іншими словами, ці кошти були спрямовані в розвиток економіки району.
Справжнім інвестуванням економіки району можна вважати надання роботодавцю дотації з коштів Фонду на створення додаткових ро¬бочих місць для працевлаштування безробіт¬них. Завдяки коштам Фонду в районі протягом останніх 10 років було створено 487 робочих місць, на які були працевлаштовані безробітні. Майже половина з них — це представники соц- іально-незахищених категорій населення, які не спроможні на рівних конкурувати на ринку праці і яким нелегко знайти собі роботу. Про¬тягом останніх десяти років на підтримку да¬них робочих місць з коштів Фонду було витра¬чено майже 3 млн. гривень. Дані кошти були спрямовані на оплату праці робітникам, які працювали і сьогодні працюють на дотаційних робочих місцях. Отже можна сказати, що вони працювали не тільки на розвиток економіки району, а й на зміцнення добробуту прцюючих та їх сімей.
Протягом останніх років особливого значен¬ня для суспільства набула така форма тимча¬сової зайнятості безробітних, як залучення їх до оплачуваних громдських робіт. Кожного року в оплачуваних громадських роботах бере участь від 200 до 400 безробітних. Стало уже традиційним, що при кожній сільській раді рай¬ону майже цілий рік працюють бригади, які зай¬маються благоустроєм населених пунктів рай¬ону і складаються винятково з безробітних. Але мало хто знає, що даний вид робіт фінансуєть¬ся переважно за рахунок коштів-Фонду загаль¬нообов'язкового державного соціального стра¬хування на випадок безробіття. Отже, завдяки коштам Фонду в районі в належному санітар¬ному стані пербувають центральні площі, май¬данчики, сквери, вулиці тощо. За 10 останніх років на організацію оплачуваних громадських робіт для безробітних з коштів Фонду було спрямовано більше 754 тис. гривень.
І нарешті, хотілося б зазначити той факт, що за 9 місяців нинішнього року підприємствами та організаціями району до Фонду загальноо¬бов'язкового державного соціального страху¬вання на випадок безробіття надійшло 644,4 тис. грн. страхових внесків. В той же час, на фінансування видів забезпечення та соціаль¬них послугфезробітним з боку районного цен¬тру зайнятості за цей же період було витраче¬но 1 млн. 578 тис. грн. І ці гроші сьогодні пра¬цюють на економіку району.
У народі кажуть: кожен є ковалем свого щас¬тя. Для тих, хто його справді шукає, прагнучи утвердитись у праці, спеціалісти районного центру зайнятості завжди допоможуть у цьо¬му. Інакше кажучи, вручать ключ до змісту жит¬тя, ключ до добробуту.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |