Явка на виборах на Херсонщині виявилася рекордно низькою. Не здійснився прогноз нашого губернатора, який напередодні запевняв журналістів, що активність виборців буде високою: «не менше 70%». Насправді до виборчих дільниць дійшло менше половини ви-борців — 42,2%.
Найвища активність виборців зафіксована у Верхньорогачицькому (60,3%), Високопільському (58,9%), Іванівському (58,5%), Нижньосіро- гозькому (57,4%) та Великоолек- сандрівському (57,2 %) районах. Чиї ближче до обласного центру, тим по¬казник активності падає: у Каховці — 41,3%, Новій Каховці — 36,6%, Цюрупинському районі — 37,9%.
Найнижчі показники волевиявлен¬ня—в обласному центрі. За поперед¬німи даними, у голосуванні взяли участь 95 262 херсонці. У Дніпров¬ському районі проголосували 35% ви¬борців, Комсомольському та Суво- ровському — по 34%.
Результати офіційного екзит-полу свідчать, що впевнену перемогу на виборах херсонського міського голо¬ви одержав нині діючий мер Володи¬мир Сальдо (33,6%). Удвічі більший результат одержав мер Скадовська Олександр Гавриш (65%). Що сто¬сується партій, які виставляли своїх кандидатів у депутати, міськради Херсона, то згідно з опитуванням, 31,77% набрала Партія регіонів. Далі йде «Батьківщина» з результатом 16,06%, на третьому місці — КПУ (10,69%).
Партія регіонів лідирує на місцевих виборах загалом по Україні. Про це також свідчать дані екзит-полу. Так, у середньому по країні ПР набрала 36,2%, «Батьківщина» — 13,1%, «Фронт Змін» — 6,8%, КПУ — 5,9%, ВО «Свобода» — 5,1%, «Наша Украї¬на» — 2,3%, Народна партія — 1,8%, СПУ- 1,7%, ЄЦ- 1,6%. Однак неба¬ченою популярністю користувався кандидат «проти всіх» — за не¬офіційними даними, він посів третє місце!
Низьку явку виборців на місцевих виборах на сході і півдні Україні мож¬на пояснити невиконанням владою своїх передвиборних обіцянок.
31 жовтня також з'ясувалося, що закон про місцеві вибори не відпові¬дає українським реаліям. Він давав можливість для неоднозначних тлу¬мачень і навіть фальсифікацій. Бага¬то чого треба змінювати. Необхідно щось робити з нічним підрахунком. Уже не перший раз кількасот тисяч чоловік раптом дізнаються, що бюле¬тенів так багато, що рахувати треба до ранку, а здавати протоколи в терито¬ріальну комісію — ще дві доби, а нор¬мальна людина не може три доби не спати...
Головний підсумок нинішніх ви¬борів: партії вчорашньої влади втра¬тили виборця, партії сьогоднішньої влади — його не здобули. Саме тому дуже показовим є результат, який має насторожити: більше 7% виборців го¬лосували проти всіх, при тому, що в бюлетені були десятки партій і був вибір. Якщо додати до цього, що се¬редня явка склала нижче 50%, то має¬мо серйозну тему для роздумів.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |