З-поміж 143 країн у рейтингу участі жінок у державному управлінні Україна по¬сідає 105 позицію. їх роль у великій по¬літиці та місцевому самоврядуванні мінімізована. Склався сталий стереотип, що жінці радше місце на кухніі,» що їй нале¬жить ключова роль у вихованні дітей та підтриманні домашнього вогнища, і аж ніяк не вимальовується постать активної діло¬вої леді в коридорах влади. Втім, слід ви¬знати, що українці таки прагнуть наблизи¬ти гідних представниць жіноцтва до управ¬ління, надавши їм для цього відповідні ва¬желі. Це засвідчують висновки дослід¬ження, проведеного в жовтні Українським жіночим фондом спільно з Фондом «Де¬мократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва в рамках проекту «Освіта жінок на користь громади: місцева політика вирішує все». Було опитано понад 2 тисячі осіб.
Цими днями результати дослідження презентували у прес-клубі «Новий день». Як з'ясувалося, прихильників збільшення представництва жінок в органах місцевої влади виявилося 47% від опитаних — удвічі більше, аніж опонентів цієї ідеї. Звісно, обома руками «за» висловилися самі жінки, але чимало прибічників знай¬шлося й серед чоловіків. Щоправда, для майже 60% респондентів узагалі несуттєвою є стать депутата, міністра чи іншого державного чиновника.
Серед аргументів, чому жінка зазвичай виявляється «за бортом» процесу управ¬ління, 31% опитаних називали «зайнятість удома», 24% — «чоловіки заважають зай¬матися політикою», 10% вважають, що «жінки не здатні займатися політикою». Необхідність запровадження державного квотування представництва жінок у про¬хідних частинах партійних списків під¬тримує більше половини опитаних. У ба¬гатьох європейських державах рівне пред¬ставництво жінок і чоловіків у виборчому процесі закріплене законодавчо.
Виконавчим партнером проекту в Херсонській області виступила громад¬ська організація «Успішна жінка». Серед перших ефективних кроків лобіювання інтересів жінок і їх участі в управлінні став нещодавно реалізований цією організа¬цією ще один неординарний проект «Жінки приймають рішення: змінити життя грома¬ди на краще» в рамках Освітньої програ¬ми для активних жінок Херсонщини. На¬вчання за програмою пройшли 20 ініціа¬тивних жінок, котрі представляють різні політичні сили і різні верстви населення. Воно відбувалося за підтримки облдерж¬адміністрації та облради протягом липня — вересня в рамках проекту Українського жіночого фонду, спрямованого на інтегра¬цію тендерних питань у роботу місцевих органів влади та просування жінок у місцевій політиці. Заняття проходили у форматі тренінгів, консультацій, семінарів з ораторського мистецтва, презентації та захисту власних проектів для задоволен¬ня потреб територіальної громади, робо¬ти з засобами масової інформації та вив¬чення правової бази.
За підсумками навчання 18 з 20 його учасниць виявили бажання балотуватися на місцевих виборах. Одна з їх представ¬ниць запевнила з власного досвіду, що бажання брати активну участь у суспіль¬ному житті і приймати вольові владні рішення залежить від самої жінки і її най¬ближчого оточення. Важко не погодитися, що особистісні та лідерські якості треба виховувати в жінці з раннього віку. Свою гідність і значимість вона має відчувати з дитинства.
Серед амбітних планів організаторів проекту — створити регіональну мережу жінок-лідерів, які мають стати золотим запасом, професійним і інтелектуальним потенціалом, який має прислужитися інте¬ресам громади.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |