ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Інвестиції — шлях до розвитку
11.11.2010 / Газета: Слава праці / № 44 / Тираж: 1880

Про хід виконання програми інвестиційного розвитку Каланчацького району на 2006- 2011 роки — питання, розглянуте на передостанній сесії районної ради

У 2009 році в розвиток економіки району за рахунок усіх джерел фінансування вкладено 39,9 млн. грн.; за перше півріччя 2010 року -7 301,0 тис. грн., у тому числі інвестиції в основний капі¬тал складають 6 946,0 тис. грн. Введено в експлуата¬цію один житловий будинок загальною площею 75,0 кв. м на суму 185.0 тис. гри.: за рахунок власних коштів ТОВ «Таврида-Плюс» заверше¬но будівництво гуртожитку загальною площею 336 кв. м на суму 1 013,0 тис. грн. Промисловими підприєм¬ствами освоєно 1 828,0 тис. грн. інвестицій; сільськогос¬подарськими підприємства¬ми у розвиток виробництва вкладено 4 423,0 тис. грн.

Станом на 01 липня 2010 року обсяг прямих інозем¬них інвестицій складає 15 270,0 тис. дол. США, або 678,7 дол. США в розрахунку на одного жителя району (по області цей показник стано¬вить 181,4 дол. США).

Суб'єктам господарю¬вання району надається практична допомога у підго¬товці інвестиційних проектів та бізнес-планів; проводить¬ся консультативна робота з керівниками сільськогос¬подарських підприємств,

головами фермерських та особистих селянських гос¬подарств щодо розробки і запровадження інвестицій¬них проектів. Спільно з сіль¬ськими радами проведена робота з визначення примі¬щень та вільних земельних ділянок, привабливих для подальшого вкладення ін¬вестицій: це гуртожиток в с. Новоолександрівка загаль¬ною площею 2 400 ,кв. м та приміщення в сільському бу¬динку культури с. Гаврилівка Друга площею ЗО кв. м.

Станом на 01 серпня 2010 року з 15 визначених інвестиційних площадок три — реалізовані, дві — зна¬ходяться в стані реалізації та потребують залучення ін¬вестицій.

На території Новоолек- сандрівської сільської ради ТОВ «Арроз» придбано у власність приміщення з ме¬тою організації виробництва та розфасовки круп. На ре¬монт виробничих приміщень та встановлення обладнання використано 330,0 тис. грн. та 50,0 тис. дол. США.

Частково відновлено роботу ВАТ «Каланчацька харчосмакова фабрика». Ін¬вестування потребує ТОВ «Капанчацький консервний завод».

На території Хорлівської сільської ради завершено будівництво комплексу з надання послуг відпочиваю¬чим; проводиться вкладен¬ня інвестицій в будівництво об'єктів громадського хар¬чування для відпочиваючих.

Підприємством «Чумак» заплановано встановлення вітрових електростанцій, що забезпечить в подальшому надходження іноземних ін¬вестицій (вартість проекту складає близько 300-400 млн. євро, фінансування здійснюватиметься за під¬тримки Європейського банку розвитку та реконструкції).

Спільно з виконавчим ко¬мітетом Капанчацькоїселищ- ної ради визначена земель¬на ділянка для будівництва оптового сільськогосподар¬ського ринку вздовж автодо¬роги державного значення Херсон-Джанкой-Феодосія- Керч.

У сільськогосподарській галузі передбачається роз¬робка восьми інвестиційних проектів з будівництва та ре¬конструкції тваринницьких приміщень на загальну суму до 50,6 млн. грн.

Сільськими, селищними радами визначені першо¬чергові завдання щодо за¬лучення інвесторів, а саме: надання статусу курортної зони селу Хорли^ берегоу¬кріплення, розвиток турис¬тичної галузі (розробка та створення туристичних маршрутів), розвиток інфра¬структури населених пунктів (сіл Хорли, Роздольне, Олек- сіївка, Олександрівка та смт Каланчак).

У зв'язку з відсутністю фінансування не виготов¬лялась презентаційна про¬дукція про інвестиційний потенціал району, не вдалося створити власну веб- сторінку Каланчацького ра¬йону. Не запроваджувався механізм часткового від¬шкодування відсоткових ставок за кредитами, залу¬ченими на реалізацію інвес¬тиційних проектів; не вста¬новлювались пільги щодо сплати місцевих податків та мінімальні розміри орендної плати суб'єктам господарю¬вання під час реалізації цих проектів.

Не реалізованими зали¬шились чотири інвестиційні площадки (дві розташовані вздовж автодороги дер¬жавного значення Одеса- Херсон-Феодосія-Керч для розміщення і обслуговуван¬ня автокемпінгу та оптово- роздрібного ринку; дві — на узбережжі Чорного моря для будівництва та обслу¬говування баз відпочинку); шість земельних ділянок в межах Хорлівської сільської ради були надані для веден¬ня особистого селянського господарства;

Керуючись пунктом 16 частини першої статті 43 За¬кону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

ВИРІШИЛА:

1.Інформацію районної державної адміністрації про хід виконання програ¬ми інвестиційного розви¬тку Каланчацького району на 2006-2011 роки взяти до відома.

2.Районній державній адміністрації забезпечити виконання:

2.1.Програми в повно¬му обсязі.

2.2.Рішення XIV! се¬сії районної ради п'ятого скликання від 15.10.2009 р. № 450 «Про хід виконан¬ня програми інвестиційно¬го розвитку Каланчацького району на 2006-2011 роки» в частині виготовлення дру¬кованих матеріалів щодо інвестиційних пропозицій району та укладання угоди з Інтернет-провайдером на відкриття Веб-сторінки Каланчацького району в Ін- тернеті (п.2.2).

3.Контроль за виконан¬ням рішення покласти на постійну комісію з питань планування, бюджету, фі¬нансів та економічної ре¬форми в господарському комплексі.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту